AOL(arginin ornitin lysin)hakındaki düşünce vetecrübeleriniz

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve poseidon tarafından 10 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. poseidon

poseidon Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İZMİR
    AOL hakındaki tecrübeleriniz nelerdir.kullanan varmı etkisini gördünüzmü?yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler

2. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    arginie ornithine lysine ...bilindik GH artırıcı supplement lardan biri ama bu işi 2-3 sene yapmış adamlara tavsiye edilir..
    ona vereceğin parayla amino alsan daha iyi olur :)

3. atorex

atorex Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    işçi
    ben şu an kullanıyorum fakat glutamine almadan işe yaramaz. ayrıca diğer suplementlerden sonra AOL gelir. Protein, amino,creatine, weight gainer kullandıktan sıonra veya omlarla beraber kullanabilirsin ancak

4. poseidon

poseidon Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İZMİR
    bende glutamin kullanıyorum ikisini nasıl kombine ediyorsun nasıl kullanıyorsun?

5. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    atorex;

aol un glutamine kulanmadan işe yaramamasının nedeni nedir?

yada bu ürünün amıno,creatine,weight gainerlardan sonra kullanılması gerektiğinin mantığı nedir?

posseidon;

piyasada satılan her türlü supplemnt bir işe yarayacak diye bir kaide yok..hele aol gibi serving sayısı ve değerleri çok düşük olan ürünlerin göstereceği fayda devede kulak kalacaktır..supplement piyasası olarak çok geri kalmış bir ülkede yaşıyoruz .. ondenle bu tip ürünler sadece piyasayı çeşitlendirmek amacıyla sektöre sunuluyor..aynı ürün ultimate firmasındada mevcut..fakat yurt dışına baktığımız zaman ultimate in bu ürünü acaba kaç ülkede satışa sunuluyor yada kaç kişi bu ürünü satın alıyor..benim sana tavsiyem şu ;bu ürünün fiyatı sanırım 45 ytl civarı..bu ürüne 45 ytl vereceğine buun yerine 3 kg kırmızı et al ,10 gün boyunca hergün 300 gr ye.

uzk ve Morphling bunu beğendi.
  6. spyhunter

spyhunter Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    biz 2. hatta 3.sınıf ürünlere mahkum ediliyoruz, yurtdışında satılmayan alıcı bulmayan düşük içerikli ürünler bizde 2-3 katı fiyata satılıyor, böyle gelmiş mantalite değişmediği sürece de bu böyle gider.

amerikan standartlarında orta sınıfta yaşayan bir adam bizim kullandığımız supplementin çok çok daha iyisini 2-3 kat ucuza alıyor, kaldı ki onların orta sınıfıyla bizim ülkedeki orta sınıfı kıyasladığında (kazandıkları para ve yaşam standartı) bu uçurum daha da büyüyor.
    hal böyle olunca da o adama supplementler çerez parası gibi geliyor.
    ingilterede restoranda günde 7-8 saat çalışan garson günlük 30-40 sterlin para kazanıyor, ayda eder bu 3 milyar para, kim alıyor bu parayı bizim ülkede, mevzu uzun insanın konuştukça konuşası geliyor,
    bari bu dandik ürünleri getirtip 2-3 kata satacaklarına adam gibi ürünler getirtip 2-3 katına satsalar en azından daha az kulakları çınlar 8) ben önceden günde en az 1 kez kulaklarını çınlatırdım bunların bize keriz muamelesi yaptıkları için...

letsgoheat96 ve antalya_07 bunu beğendi.
  7. poseidon

poseidon Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İZMİR
    herşey ii güzelde napcaz peki?tavsiye edeceğiniz yurt dışından bulabileceğimiz ii ürünler hangileri peki?onlarıda belirtirseniz bilgimiz olur.suplement kullansak bi dert kullanmasak bi dert şaşırdık valla

8. atorex

atorex Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    işçi
    ben aol yi antrenmandan önce2 antrenmandan sonra 3 kullanıyorum. Yanında protein karban, glutamine + creatin ile birlikte
    aol 'nin glutaminsiz işe yaramayacağı konusuna gelince büyüme hormonu sağlayan glutamine aol(lycine hariç ayrıca diğer komplex aminolara bakın çoğununu içinde ornithine yer almaz) ile birlikte çok daha fazla işe yarıyor yani glutamini tamamlıyor. Mesele şu an piyasada bulunan en iyi komplex amino asit WEİDER AMİNO LİQUİD MEGA FORTE!un kombinasyonu böyle İçinde ağırlıklı olarak %80'i argininine -ornithine-glutamine var. Ve bu supplementleri kullanırken aşama aşama çıkmalıyız. Önce protein veya karbon ile başlayıp daha sonra özel aminoları geçip daha sonra kür ve en son gerekli ise streoid kullanılmalı. Bu ilk önce emekliyip sonra yürüme ve en son koşmaya benziyor. Yurt dışından ilaç alışına gelecek olursak evet yurt içinde bu ilaçlar çok pahalı tahmini yurt dışındaki 1 ise burdaki 3 lira. Fakat tek tek ürünler almanınn maddi açıdan bir faydası olmaz. Toplu ürün almak lazım. Bu yüzden HARDLİNE ürünleri fiyat açısından çok avantajlı.
    AYRICA BU İLAÇLARIN BİZDE PAHALI OLMASININ EN ÖNEMLİ NEDENİ firmaların kar payını çok koyması Mesela piyasada en çuok tutulan multivitamin hapının satış fiyatı 24 ytl. Türkiyeye girişi 5 ytl eczaneye girişi 10 ytl.yani eczaneye 10 giriyor ve %140 karla satılıyor.
    Veya weider amino 2200 satış fiyatı 140 olması lazım türkiyeye girişi tahmini 50 ytl toptancıya 75e geliyor salona 105 e geliyor sana 140 a geliyor.(ama hardline da kar payı çok düşük size gelinceye kadar fiyat fazla artmıyor.) fakat hardline'ın yavaş-yavaş piyasayı ele geçirmesi ile diğer ürünlerinde fiyatı yavaş yavaş düşüyor.

ozzers ve antalya_07 bunu beğendi.
  9. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara

senin yazında belirtmiş olduğun gibi bir ilereleme şekli tamamen senın kendi düşüncen..bu olayın doğrusu budur diyemeyiz o yüzden..ilk önce karbonhidrat tozu,protein,creatine,amıno sonrasında özel amınolar sonraındada steroid..bu skalayı neye göre oluştruyorsun..ayrıca ürünlei tek tek kullanmanın faydalı olmadığını ancak kombine bir şekilde kullanıldıuğı zaman fayda göstereceğini belirtmişsin..bunun doğruluğunu neye dayanadırıyorsun...ve kim ne derse desin türkiyede ucuz ürün yok ister hardline olsun ister tr bilmemne bunları hepsi hakettikleri değerlerin çok çok üstünde satılıyorlar..heleki aol gibi ürünler tamamen göz boymak için üretilmiş ürünlerdir..ister yanında glutamin al ister baska bişey etkisi devede kulak bile kalmyacaktır...

10. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    örnek : mega forte , türkiyede 142 ytl almanya dan getiriyor arkadaşım 70 ytl fiyat farkına bakın korkunç...

antalya_07 bunu beğendi.
  11. gurkan

gurkan Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    atorex aol tamane yanlis kullaniyosun.cünkü bu ürün büyüme hormonunu tetikleyici bi üründür ve vucutta büyüme hormonun gece salgilar.bu nedenle aol 2 yada 3 kapsul yataga giderken yani gece alinir ve uyunur.zaten aol ürününü cikaran bütün firmalarda bu kullanisi önerir.ama sen antremandan önce ve sonra kullanmayi kimdn duydun hayret ettim.yine sen bilirsin ama bence benim dedigim skilde al

12. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Universal GH-MAX'ın 6 tablet içeriğinde 5000mg. Arginine 2500 mg. Ornitin var. Kullanım önerisi ise: Antreman günleri: antremandan 30 dk önce 2 tablet - yatmadan önce 4 tablet - antreman olmadığı günler ise sabah - ogle ve aksam yemekleriyle birlikte 2 ser tablet alınmasını öneriyor..

13. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    yemeklerle birlikte yazmışım dalgınlıkla aminoasitler yemeklerle birlikte degilde ac karnına alınırsa maksimum verim saglanır.. (düzeltme butonu göremedim)

14. atorex

atorex Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    işçi
    aol 'nin kullanımı ilacın üstünde yazıyor. Ayrıca ben zaten antrenmanımı işim dolayısıyla saat 9:00 -10:30 civarı yapıyorum.Antrenmandan 1 saat veya 1,5 saat sonrası yatıyorum.
    19 yıldır sporla uğraşıyorum 1 kaç branşta antrenörlüğüm hakemliğim ve salon işletmeciliğim var.
    Yardımcı besinlerin belli bir sırayla kullanılmasını gerektiğini söylemiştim. Bunun nedeni BB ye yeni başlıyan birisi hemen kür yapıp kullanmaya başlarsa ne olur? Vücut aldığı kürün tamamını harcıyamaz , böbrek ve karaciğerde arızalar olabikir değil mi? Örneğin Sporda doping olayı; çok tehlikelidir değil mi? Normal bir insan vücudundaki kasların optimum %60-70 ini kullanır. İyi bir sporcu ise %80-85 ini kullanır. DOping sayesinde bu oran ( ilaca ve dozajına göre değişişir)% 90-95 e kadar çıkar. Şİmdi iyi profesyonel bir sporcu için kas kullanımda ki bu artışı kaldırabilir. Çünkü arada yüzde cinsinden düşük bir oran var. Fakat diğer kişinin dopingi kullanması ölümle neticelenebiilir. Bu örnekte olduğu gibi supplement kullanımında da belli bir sıra takip edilmelidir.
    Derim bu benim görüşüm doğru olduğunada kendi tecrübelerimle ulaştım.

15. atorex

atorex Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    işçi
    Ayrıca ben hardline ucuz demedim sadece diğerlerine göre daha ucuz. Ama bu ilaçların ucuzlaması için tüketimin artnması lazım. Belki ozaman ucuzlar.

16. SinanATASOY

SinanATASOY Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Selam arkadaşlar,

NOX'dan filan söz edilmişti daha önce forum sayfalarında, içeriğin baktığımda arginine ve ornithine vardı..
    Fiyatıda epey yüksek olduğundan GNC'den (Güzel kampanya yapmışlar 3 al 2 öde diye) 1000 mg Arginine, 500'er mg Ornithine ve Lysine aldım.. Ancak kutuların üstünde beslenme takviyesi olarak 1 'er tane alın diyor..

Oysa NOX'da 5000 mg arginine var... Bu üçlüyü kombine olarak nasıl almalıyım ki NOX'a yakın etki elde edeyim? 4 veya 5 kapsül arginine tamamda ona takviye olarak diğerlerinin kullanım miktarı meçhul..

Birde önceden de tartışıldı ama her kafadan ayrı ses çıkıyor.. Spordan önce ve sonramı yoksa yatmadan öncemi kullanmalı? Kimi iyorki kutularda spordan önce yazıyor, kimi diyorki uyusunda büyüsün hormonu uykuda salgılanır o yüzden yatmadan önce daha faydalı..

17. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara

amino asit ve protein tozu kullanıyorsan ve para harcamak için yer arıyorum diyorsan eğer, barış ın çağrısına uymanı tavsiye ederim. bu ikili sağlıklı bir beslenme ile, kas gelişimin için fazlasıyla yeterli olacaktır.
    kırmızı et alamıyorsan tavuk göğsü al. fiyatı çok makul. hergün antremandan 2 saat önce, 200 gr. makarna veya pilav ile gerekli enerjiyi ve gücü fazlasıyla verecektir sana :)

18. serdar1980

serdar1980 Guest

bu ürünlerin büyüme hormonu salgısını arttırdığı falan hikaye. bunlar hep reklam işi. arginine, ornithine lysine birleşimi 2-3 kutu kullanım ile hafif bir gelişme yapabilir hepsi bu. bu ürünlerin çoğunu kullandım. hiçbiri diğerinden pek farklı değil. iş yine beslenmede bitiyor.

19. manolyasmell

manolyasmell Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    serdar bey sende hafif bir gelişme yaşanmış olabilir çünkü bu 3 amino asit büyüme hormonu vermiyor sende olan potansiyeli arttırıyor.kiminin vücüdu bunu en iyi şekilde kullanırken kimide onların minumum sonuçlarını zor alır.bu birazda bünyeye bağlı.zaten çoğunu kullandığını benzer sonuçlar aldığını söylemişsin dmekki senin vücüdun böyle bir yapıda ama bunlardan çok yarar görenlerde var.

birde keşke bu iş beslenmeyle bitse.ama günümüzde yediğimiz yumurtalar tavuklar kırmızı etler hepsi özel yetiştirim yani besi hayvanı.bu hayvanlar malesef tek tip besleniyorlar ve dağ kekikleri, karabaş otları,bibiriyeler vs.. yiyemiyorlar onlar da yeterli besin alamıyorlarki.bu onlarıında bizimde dezavantajımız.zaten insanlar gittkçe sıskalaşıyor,et diye için boş parçalar yiyoruz gittikçe.karadeniz yaylasında otlayan bir hayvanla burda kapalı alanda mama yiyen hayvanın besin değerleri arasında dağ gibi farklar var.o yüzden bu kadar ön yargılı olma derim

20. teo

teo Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Nutrition. 2002 Jul-Aug;18:657-61.

Specific amino acids, such as arginine, lysine and ornithine, can stimulate growth hormone (GH) release when infused intravenously or administered orally. Many individuals consume amino acids before strength training workouts, believing this practice accentuates the exercise-induced GH release, thereby promoting greater gains in muscle mass and strength. The GH response to amino acid administration has a high degree of interindividual variability and may be altered by training status, sex, age, and diet. Although parenteral administration consistently leads to increased circulating GH concentration, oral doses that are great enough to induce significant GH release are likely to cause stomach discomfort and diarrhea. During exercise, intensity is a major determinant of GH release. Although one study showed that arginine infusion can heighten the GH response to exercise, no studies found that pre-exercise oral amino acid supplementation augments GH release. Further, no appropriately conducted scientific studies found that oral supplementation with amino acids, which are capable of inducing GH release, before strength training increases muscle mass and strength to a greater extent than strength training alone. The use of specific amino acids to stimulate GH release by athletes is not recommended.

Sayfayı Paylaş