Antrenmandan sonra Sauna veya Fin hamamı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Zonergamer tarafından 27 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Zonergamer

Zonergamer Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,

Ben 1 seneliğine 5 yıldızlı bir hotelin fitness bölümüne üye oldum. Bu üyeliğe fitness salonunun (ağırlık aletleri de mevcut) dışında açık, kapalı yüzme havuzu, sauna, fin hamamı ve türk hamamı da dahil.

Ben her ağırlık antrenmanımdan sonra fin hamamı veya saunaya giriyorum. Ancak doğru bir şey yapıp yapmadığımdan emin değilim. Bu konuda bir bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatabilirler mi acaba?

2. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    Şimdi öncelikle hayırlı uğurlu olsun süper bi yer olmalı..Şimdi kilo problemin varsa yani zayıf isen antrenmandan sonra sauna yağ yakımına yardımcı olur yani ter yoluyla kilo vermene ama kilo problemin yoksa girebilirsin tabi zaten antrenmandan sonra whey falan alıyosan kilo verme gibi bi problemin olmaz..

3. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    sauna ve fin hamamı aynı şey değil mi?

4. Zonergamer

Zonergamer Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aynı şey değil.

Sauna yaklaşık 90 derecede nem seviyesi düşük iken, fin hamamı yaklaşık 50 derecede nem seviyesi yüksektir. Fin hamamında ayrıca buhar yoğunluğu vardır, buna mentol eklenerek gözeneklerin açılması sağlanır.

Sayfayı Paylaş