antrenmandan sonra ağrı , kasılma süresi

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve ismail478 tarafından 9 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ismail478

ismail478 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba arkadaşlar , ben şunu sormak istiyorum ; vg ye yeni başladım yaklaşık 2 hafta oluyor. 17 yaşındayım evde bench sehpam var halterlerim dambıllarım vs. gerekli ana malzemeler var. Asıl mesele antrenmandan sonra ertesi gün kaslarımda hiçbir ağrı , kasılma olmuyor ha olsada cok az oluyor ama asıl ağrılar antrenmandan 2 gün sonra başlıyor :D nasıl iştir bu anlamadım. acaba antrenmanları gece yaptıgım içinmi diyorum yazında bi ara 1 ay falan uğraşmıştım bu işle sonra ara verdim ama o zamanda gece yapıyordum böyle bi sıkıntı olmuyordu. ne yapmam gerekli acaba ? iyi mi kötü mü?
    bide ne yaptıysam göğüsü tamamen yoramıyorum farklı farklı 8-10 haraket denediğim oluyor , ağır giriyorum az tekrar , hafif giriyorum cok tekrar , ama bir türlü göğüsler tamamen yorulmuyor az yoruluyor 1-2 güne oda kalmıyor :D genelde butterfly ile yan göğüsler yoruluyor diğerlerine oranla.
    neyse uzattım her türlü yorumlarınızı bekliyorum.

2. ferhat95140

ferhat95140 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Kaslarını gerektiği kadar yorman için ağırlık arttırmalısın.Süper set yaparak kaslarını gerektiği kadar yorabilirsin.
    Antremanlarını 17:00 civarı yapsan daha sağlıklı bir antreman yapmış olursun.
    Kaslarının gerektiği kadar çalışmamasının sebebi hareketi yanlış yapman, degişik hareketler yapmaman, az kilo kullanman olabilir.Hareketleri nizami, yavaş, hareketi kasa yedire yedire yapman önemli..

3. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    zaten kaslardaki ağrılar 48 saat sonra baslar hiçbir sıkıntı yok. göğüs programını yazarsan daha yardımcı oluruz

4. ismail478

ismail478 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    yorumun için teşekkürler. fakat tam anlaşılamamış galiba hafif ağırlık cok tekrar da denedim yüksek ağırlık az tekrarda denedim, hareketleride kollar 90 derece boyuna press yapıyorum benchte

yaptığım hareketler ; 2xMax şınav , 5 aşamalaı bench sehpasında 3x5 ten 15 set 25 tekrar yapmış oluyorum. dumbell fly 5xMax , ve 3xMax ta bükbük ile çalışıyorum. tam 1 saat boyunca sadece göğüs çalışyıorum dün akşam saat 9 gibi sadece göğüs antrenmanı yaptım şimdi hafif hafif ağrılar başladı.

5. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link :

Arama Kelimeleri : kas agrisi, idman sonrasi agrilar

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş