Antrenmana Ne ile Gidip Gelmeli? Bisiklet? Araba? Yaya?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve .Kubilay tarafından 18 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. .Kubilay

.Kubilay Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba bodyforumtr.. Forumda yazar olarak çok aktif olamasam da sıklıkla okuyorum yazılanları.. Üstadlara danışmak istediğim bir konu var.

Spor salonuma 8km bir mesafede oturuyorum. Bisikletle gidip gelmek gibi bir düşüncem var yalnız bir iki sorum olacak.

1-) İdmandan önce bisiklete binmek ısınmam açısından iyi midir yoksa kandaki şekeri yakmaya başladığından olumsuz bir yansıması olabilir mi?(idmanda güç düşüşü, verimsiz idman vs gibi)

2-) Sıkı bir diyet uygulayacağımdan şekeri en aza indireceğim. İdmandan sonra whey kullanıp tekrar bisiklete binmemin kas gelişimim için bir sakıncası olabilir mi? Bisiklette az da olsa efor sarfedeceğim bu yüzden içmiş olduğum wheyin enerjiye dönüşme olasılığı nedir?

3-) Antrenmanın 45-50 dakikayı geçmemesi gerektiğini biliyorum. Antrenmandan sonra eve bisikletle gidişim bu süreyi geçmem demek oluyor.
    Bisikleti antrenmandan saymalı mı?

Kıymetli cevaplarınızı bekliyorum.
    Teşekkürler...

2. .Kubilay

.Kubilay Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Konu hakkında bilgisi olan kimse yok mudur?

3. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Nasıl bir soru bu salonun evine olan uzaklığına bağlı :D eğer çok yakınsa arabayla gidecek halin yok çok uzaksa arabayla gidersin bisiklet saçma geldi

4. .Kubilay

.Kubilay Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam 8km mesafe var yukarıda belirttim. Soruları belirttim yukarıda ama..

5. lMarquez

lMarquez Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    aslında bu durumu kendi avantajına cevirebilrsin mesela haftalık cardio yapıyosan onu iptal edersin bisikletle gidip gelmek 8 km az değil ama bilmiyorum bir yerden sonra sıkar insanı yinede sana kalmış :)

Sayfayı Paylaş