Antrenman Zamanları

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Einsteiin tarafından 26 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Einsteiin

Einsteiin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhabalar saygı değer hocalarım.
    Ben geçen yazın sonunda evde spora başlamıştım amatör olarak.Sonraları okul,dershane derken bırakmak zorunda kaldım 1 ay anca yapabildim.Geçen ayın başlarında tekrar başlamak için spor salonuna yazılmıştım.1 ay düzenli olarak gittim vücut ölçülerim,yağ oranım vs. hepsi mevcut şu anda.Fakat son günlerde özellikle zorla çalıştığım omuz hareketleri ve göğüs hareketlerine rağmen ilerleme kaydetmek için ağırlıkları arttırmıştım.Her antrenman öncesi 15dk bisiklet 20 dk koşu 15 dk'da mekik vb. karın hareketlerini yapıyordum.(Leg raise vs.) yapıyordum ve her antrenman günü tüm bölgeleri çalışıyordum(Hocam böyle bir program ayarlamıştı).Dediğim gibi son günlerde ağırlıkları arttırınca başıma çok kötü bir iş geldi.O gün duşta makatımda bir meme(şişlik benzeri) fark ettim.2-3 gün sonra doktora gittik,hemoroid dendi.Doktor yeme alışkanlığı ile ilgili, (spora gittiğim için yağ almamak istiyordum bu nedenle okulda öğle aralarında bile form bisküvilerinden yiyordum.) bol bol ev yemekleri yememi,kuru/hazır gıdalar tüketmemi tembihlemişti.Spora da devam edebileceğimi söylemişti.Fakat internette biraz araştırınca hem. olayına vücut geliştirme ve bisiklet gibi nedenlerin yol açabileceğini görmüştüm bu yüzden salonu da bıraktım.Fakat doktorun verdiği ilaçları az çok kullanıyorum ve yavaş yavaş geçmeye başladı şişlik.Bende evde çalışmalara başladım yavaş yavaş.Öncelikle programım yok.50 kg'lık dambıl setim var.Bench'de yok.Fakat demirci vb. ile görüşüp yaptırmayı düşünüyorum yakın zamanda.4-5 gün önce internetten p90x denilen bir antrenman programı indirdim.Programda ab ripper videosu var.16 dk.lık bir çalışma.V-ups,mekik,leg raise vb. hareketleri içeriyor.Bu programa başladım 3 gün önce dün ve daha önce ki gün birer gün aralıklarla sadece ab ripper'ı yaptım.Göğüs,kol,omuz da çalışmak istiyorum.Onun içinde sizce bu p90x denilen seti mi uygulamalıyım tamamen yoksa sadece karın hareketleri için ab ripper kalanları için de
    http://www.teiasspor.com/egzersiz/onkol.htm
    linkte verilen hareketleri mi düzenleyip uygulayayım? Ayrıca antrenman zamanları nasıl olmalı arkadaşlar? Haftada kaç gün çalışmalıyım? Karın hareketlerini diğerlerinden bağımsız olarak bir gün ayırıp mı yapmalıyım yoksa ağırlık çalışmalarından önce mi?Çalışmalar arasında kaç gün ara olmalı ki doğru düzgün yapayım sporu?
    Teşekkür ederim şimdiden hepinize.:)

2. Einsteiin

Einsteiin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Niye hiç cevap yok sayın arkadaşlar? Bu forumda da cevap bulamazsam başka nerede bulabilirim ki?

3. Turkhero

Turkhero Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
  4. berhava12

berhava12 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Turkhero emin misin attığın linkin ev antrenmanı olduğuna ?

Sayfayı Paylaş