Antrenman yaparken ölüyorum sandım :S

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve M£RT tarafından 13 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. M£RT

M£RT Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni programıma göre bugün göğüs ve triceps çalışıcaktım. Ama denedikten sonra gördüm ki hiçte iyi bir ikili değil bu kaslar :) Ağır bir göğüs antrenmanından sonra tricepse geçtiğimde Lying Dumbbell Extensions hareketini yaparken ilk tekrarda dambılları indirirken hiç beklemediğim kadar ağır geldi dambıllar oysaki 8kg ile çalışıyordum.Normalde 10 kg ile 3x8 tekrar yapabiliyordum ama nizami olması için 8kg ile çalışıyordum.Normalde çok rahat yaparken göğüs antrenmanından sonra sanki15 kg ile çalışırmış gibi ağır geldi :( Neyse 2-3 tekrardan sonra eski formuma döndüm derken Dumbbell French yaparken nerden geldiyse artık esneme tuttu tamda 2. set 7. tekrarı yapıyorum sol kol ile.Dambılı yarı kaldırmıs pozisyondayken esnerken birden çenemin altı tutuldu sanki sağ elimde dokundum kemik gibi sert olmustu dambılı yatağın üzerine fırlattım hemen ağzımdan nefes alamıyordum bir an için panik oldum. İlk defa basıma geldi ama cidden cok sasırdım çenemin altı kemik gibi sert olmustu dambılı bıraktıktan sonra basımı saga sola cevirdim damarlarla ilgili birşeyse çözülür belki diye :) Elle biraz ovuşturdum düzeldi sonra tedirgin oldum devam etmelimiyim diye ama birşey olmaz deyip devam ettim.Herhangi bir sorun çıkmadı daha sonra.

Şimdi size sormak istediklerim bu olay daha önce basına gelen varmı?

Ve sizde göğüs + triceps aynı gün çalışmay devam etmelimiyim çok fazla yoruluyorum ve setleri zor cıkarıyorum ama antrenman sonrasında kendimi antrenman gayet basarılı gecmis gibi hissediyorum kaslar yeterince yoruluyor ayrıca göğüs ve triceps antrenmanından sonra 3x10 ağırlıklı bench dips yapıyorum oda hem tricepsleri çalıştırıyor hem de göğüs bölgesini kesiyor.Antrenman sonra güzel alternatif oluyor oda sizce böyle devam etmelimiyim?

2. Hymenalos

Hymenalos Yeni Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    0
    bence idmanını ;

göğüs x biceps

omuz x triceps

sırt x bacak

bu şekilde yapmanı tavsiye ederim.

M£RT bunu beğendi.
  3. lakers44

lakers44 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    önce beyaz bir ışık geldi diyorsun yani :D

şaka bir yana , tolore edebileceğin ağırlıklarla çalış , nefes kurallarına kesinlikle uy , sonuna kadar zorlama tekrarları , hareketleri nizami yap

M£RT bunu beğendi.
  4. Morte

Morte Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Göğüs antremanında tricepslerin zaten yardımcı kas gurubu olarak çalışırlar. Kaldı ki ağır bir göğüs antremanı yaptıysan, zaten yeterince triceps de çalışmışsın demektir. Aynı sırt-biceps ilişkisi gibi. Göğüs sonrası triceps çalışmak, overtraining tehlikesi içerir. Kas yapayım derken, küçülürsün.

Göğüs antremanından sonra çalıştıracağın ikici kas grubun biceps olsun.

M£RT bunu beğendi.
  5. M£RT

M£RT Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlarınız için teşekkür ederim :)
    Hymenalos' un tavsiyesine uyarak şöyle bir program yapsam olurmu sizce?

Pazartesi= göğüs-biceps
    Salı= sırt-bacak
    Çarşamba= omuz-triceps
    Perşembe= göğüs-biceps
    Cuma= sırt-bacak
    Cumartesi= omuz-triceps
    Pazar= off

6. brhmcr

brhmcr Guest

Gögüs-triceps te bu kadar yoruluyorsan, bacak-sırtta hakkın rahmetine kavuşman gerekir, şaka bir yana iki koca kasın aynı gün çalışılması taraftarı değilim. ki hafta da iki kere bu rutin senden çok şey götürür.

7. M£RT

M£RT Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Haklısın ama ben hiçbir antrenmanda göğüs ant. kadar yorulmuyorum. Isınma için 3x35 şınav bench press- dumbell fly felan çok yoruyor gerçekten tabi kaldırabildiğim max. kilolar ile çalıştığım için bukadar yoruluyorum sanırım. Evde çalıştığım için pek seçeneğim yok.Örneğin dumbell fly'ı ya 22 kg ile yapıcam ya da 15 ortası yok yani :)

8. selim4141

selim4141 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Free
    Yer:
    Cehennemin dibi
    Ben idman yaparken değilde gün içinde bazen oluyor , dediğin gibi tam çenemin altı sertleşiyor ciddi acı veriyor ama bi 10-15 saniye sonra geçiyor.
    Ayrıca bu 10-15 saniye içerisinde çenemi kapatamıyorum :)

M£RT bunu beğendi.
  9. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    omuz triceps
    sırt bacak yerine

sırt triceps
    omuz bacak gir

M£RT bunu beğendi.