Antrenman yanlışım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve vicdesalvo tarafından 26 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. vicdesalvo

vicdesalvo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Nalbur
    Yer:
    Sivas Temeltepe
    Öncelikle herkese merhaba foruma yeni katıldım direkt konuya gireyim ben şimdiden bir yanlışım olursa affedin.

Boy: 1.84
    Kilo: 75
    Yaklaşık 1 senedir aralıklı olarak (yani başladıktan 3 ay sonra bıraktım sonra tekrar devam ettim 1 ay kopukluk oldu tekrardan vesaire) fitness yapıyorum. Spora başlamadan önce çok cılız, küçük bir şeydim fakat şu an gayet iyiyim önceki halime nazaran. 60 kilodan 75 kiloya çıktım ilk 3 ay içerisinde tabii bunun %85lik kısmı kas olarak. 8. aydan sonra vücudumun hep aynı kaldığını gördüm büyük ihtimalle antrenmanda aynı gittiğim için oluyor ya da farklı sebeplerden (yardım bekliyorum sizden). İlk 3 aydan sonra her gün spora gitmeye ve tek bölge çalışmaya başladım. Mesela;

Pazartesi: Kol
    Salı: Göğüs
    Çarşamba: Omuz
    Perşembe: Sırt
    Cuma: Bacak
    Haftasonu: Dinlenme
    şeklinde bir antrenman yapıyordum hala da böyle devam ediyorum yanlış olduğunun farkındayım, kaslar dinlenirken geliştiğini bir çok yerde okudum. Fakat antrenmana gitmediğimde kaslarımın küçüldüğü hissi geliyor bana. Son ölçümlerimi henüz yapmadım sadece kolu biliyorum soğukken 36, sıcak 38. Kol, omuz ve sırtta sıkıntı olmadığını düşünüyorum. Tek sorunum mide ve göğüs. Alt göğüs çizik fakat üst göğüs çok zayıf bu da kötü oluyor benim için. Bir de önkolu biraz daha büyütmek istiyorum. Sizden ricam şu eksikliklerimi ve antrenmanımın nasıl olacağı hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler. Ayrıca protein tozu kullandım fakat şu an kullanmıyorum yakın zamanda temin edeceğim. Bunlar da resimlerim:

1373469994167.jpg
    IMG_04191.jpg
    IMG_20131214_170457.jpg
    IMG_20131226_124853.jpg

Son düzenleme: 26 Aralık 2013
  2. Tbone

Tbone Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Bence gayet orantılı güzel gelişim kaydetmişsiniz, bence tek eksiğiniz karın bölgesi çünkü vücut yağı oranınız düşük olmasına rağmen pek kas gözükmüyor. Gelişmemenizin sebebi tabi birçok şey olabilir ama en önemlisi yeterince kalori almıyo olmanızdır.Şimdiki aldığınızdan 400-500 cal (25gr protein - 100gr carb) fazla alırsanız gelişmenizi pozitif yönde etkileyecektir.Son olarakta göğüs ve kol gününün yerini değiştirmeniz faydalı olur çünkü kol gününde yorulan tricepslerle ertesi gün göğüste maksimum verimi alamayabilirsiniz.kolay gelsin

3. vicdesalvo

vicdesalvo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Nalbur
    Yer:
    Sivas Temeltepe
    Evet proteini yeterince alamıyorum bu birkaç aydır mide antrenmanına da henüz düzenli olarak başlamadım. Tam olarak başladığımda düzeleceğinden eminim teşekkür ederim yorum ve önerileriniz için. Bu arada 5-6 kilo daha almak istiyorum, gainer kullanmamım bir yararı ya da bir zararı olabilir mi şu anlık durumum için.

4. Batu Özkan

Batu Özkan Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    doğru yada yanlış olduğunu söylemiyorum ama bence omuz ve sırtı bir günde birleştirin çarşambayıda dinlenmeye ayırın. bence karın kaslarını dert etmeyin kendinize çünkü vucudunuz müsait düzenli antremanla rahatça geliştirebilrsiniz. Bence gainer almanıza pek gerek yok normal protein destekli beslenip düzenli spora devam ederek 5-6 kilo alabilirsiniz ayrıca uygulayıp uygulamamak size kalmış ama ben şöyle bir program uyguluyorum sizde deneyebilirsiniz ben memnunum çünkü
    pazartesi: Göğüs
    salı:bacak
    çarşamba: Dinlenme
    Perşembe: Sırt, Omuz, Arkakol
    Cuma: Önkol

5. vicdesalvo

vicdesalvo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Nalbur
    Yer:
    Sivas Temeltepe
    Omuz superset girdiğim için sırtla zor oluyor biraz denemiştim çünkü. Büyük ihtimal proteine devam edeceğim ve teşekkür ederim önerilerin için.

Sayfayı Paylaş