antrenman vakti, kahvaltılık gevrek ve barfiks

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve enesyas tarafından 6 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. enesyas

enesyas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar size bikaç sorum olucaktı. Öncelikle kendimi tanıtıyim. 16 yaşındayım basketbol oynarım boyum 1.83 kilom 77. yaklaşık 5 haftadır 2 günde bir olmak üzere 6 hafta 100 şinav programı yanında da 8 minute abs programını yapıyorum. İkisindende çok yarar gördüm tricepslerim fırladı karın kaslarım şişti.

Sorularım ise şunlar olucak:

1. Ramazanda oruç tutuyorum antrenman saatlerim nasıl olmalı? ben şöyle düşündüm iftardan hemen 45 dakika önce yapıyorum hem aç karnına tıkanmadan daha iyi performans oluyo hem de susasam fazla bi zararaı olmuyo 25 dakikada bitiyo antrenman 20 dakika daha bekleyip su içebiliyorum. ama forumda çoğu kişi iftardan sonra yapın yazmış. Ben aşırı yemek yiyen bi insan olduğum için genellikle iftardan sonra pert oluyorum anca baskete çıktığımda 1.5 2 saate açılıyorum. Çalışma saatim iftardan önce olsa bi sorun olur mu kas yıkımı gerçekleşir mi?

2. Genellikle sahura kadar yatmam. Sahurda şu nesfit kahvaltılık gevreklerinden yesem bi yararı olur mu? Kadınlara bikini formuna girmek için öneriyolar ama besin değerlerini inceledim protein değeri baya yüksekti o yüzden ben genede bi size sorayim dedim :D

3. Barfikse başlamak istiyorum ama kanat kaslarım pek gelişmiş olmadığından maksimum avuç bana dönük 6 tane çekebiliyorum. Barfikse başlamadan önce barfiksin çalıştırdığı kas gruplarını çalıştıran dumbell hareketlerini öğrenebilir miyim?

Sorularım daha önceden sorulduysa affola ben biraz baktım ama bulamadım. cevaplayanlara şimdiden teşekkürler

2. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Zamanın varsa antrenmanlarını iftardan sonra yapman iyi olur. Çünkü antrenman sırasındada su tüketmelisin.

Sahurda kahvaltılık gevrekler çok doyurucu olmayacaktır. Bunun yanına yumurta-lor peyniri ve sıtandart kahvaltı ekleyebilirsin.

Sayfayı Paylaş