Antrenman Sonrası Cardio

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ByFelix tarafından 21 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ByFelix

ByFelix Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Şimdi arkadaşlar kafam bu aralar acaip karıştı .

Ben antrenmandan sonra yapsam cardiomu bi sıkıntı olurmu ?

Antrenmandan 15 dk öncede l-carnitine 2000mg sıvı alıyorum.

Ağırlık antrenmanımda orta kilolarla kendimi zorlayacak sekilde çalışıyorum.

Yani hem kaslarımı belirginleştirip büyütmek , hemde 3-4 kg daha vermek istiyorum.

Yağ oranım %11 gibi bişey.

Asıl soruya gelirsek ;

ANTRENMANDAN SONRA YAPILAN CARDİO KASLARI NE DERECEDE ETKİLER?

Bence yağ yakımı hızlanır zaten herkes bunu söylüyor fakat kas kaybı olur diyolar allah askında ne kadarlık bi kayıb bu ?

Önemli derecede bi kayıbmı ?

Günlük 120 gr protein alıyorum zaten bence bi kaybım olmaz.

Sizce olur mu ? Olursa da ne kadar olur ?

Bana ınsulun makalesini falan göndermeyin o iş bana uymuyor yani bi gün sırf cardio bi gün sırf ağırlık çalışıcak kadar vakit ayıramam malesef.

Cevaplarınızı bekliyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:08 ----------

Bu forumda benim actıgım konulara niyeyse cevap vermiyosunuz arkadaş :D

İlgi çekici baslık mı bulamıyorum.

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    İlgi çekmek için mi başlık açıyorsun :)

Bence cevap bulamamanın nedeni açtığın başlıkların daha önce çokça konuşulmuş konuları içeriyor olması olabilir.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/neden-rl-k-antremandan-sonra-t26691.html

Başlıkta bahsettiğin konuyla ilgili görüşler var. Flexor antrenmandan sonra yapılmaz demiş ama bence tam tersi..

Forumda arama yaparak bilgi edinebilir ve analiz yaparak kafana yatanı uygulayabilirsin.

stefan35 bunu beğendi.
  3. ByFelix

ByFelix Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Cevap alabilmem için baslıgın ilgi çekici oldugunu söyledim.

Başlık içeriğinin değil .

Neyse saolun cevap için ama asıl sorum ;

Ağırlık antrenmanında sonra cardio yaparsam kaslar mı eriyor nedir bu korkulan sey bi anlıayamadım.

Bazıları ise antrenman sonrası cardio yapıyor ve cok belirgin kasları var , yağsız hemde.

4. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Neden verdiğim linki okumamakta ısrar ediyorsun :) Orada yazanların aynını buraya yazmam mantıksız olmaz mı?

5. brhmcr

brhmcr Guest

Kısacası agırlık idmanı ile cardioyu ayır :)

6. ByFelix

ByFelix Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ya arkadaşlar yorumlar için saolunda ben size ne yapıyım diye sormuyorum .

Ağırlık antrenmanından sonraki cardio daha fazla yağ yaktırıyor.

ve bu sekilde antrenman yapan vucudu cok sekilli ve yagsız insanlar var.

Bende böle yapsam hani diyolarya kas kaybı kas kaybı.

Nedir bu yani arkadaşım 10 kg kas mı gider gözle görülür bişey olur mu ki bu kadar abartılıyor.

7. infazure

infazure Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    Ben oyle birseyin olabilecegine ihtimal bile vermiyorum, vucuttaki enerji kullanim sirasi bu durumda onemli rol oynuyor, ege 1 saatlik agir antrenmanin ardindan 30 dakkalik cardio ile kas kaybediyorsak olelim daha iyi. 1 saatte aldigi tum kalorileri yakip, ardindanda kaslari enerjiye cevirip yakan adami amuda kalkip alkislarim.
    Yapiyorum ve gayet memnunum. Fitness seklinde calisiyorum cardioyuda arkasina dayiyorum.

8. nayki_41

nayki_41 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    kardio antrenmanı haftada en az 3 gün yapılmalı, en fazla 30 dk sürmelidir. 5 dk ısınma 20 dk asıl antrenman evresi 5 dk soğuma şeklindedir. Bana göre antrenmanımızın sonunda yapmalıyız bu tartışılacak bir konu tabiki ama bilimsel araştırmalar sonucu daha fazla verim alındığı görülmüştür. Egzersiz esnasında nabız min 130 max 160 arasında olmalıdır ve bu bireyin yaşına göre +10 / -10 değişkenlik gösterir. Nefes alışverişler belli bir tempoda (örn : koşu esnasında 3 adım 1 nefes ) olmalıdır. Egzersiz esnasında sıvı tüketilmelidir. Egzersiz bittikten sonra streching (açma-germe) yapılarak çalışma sonlandırılır.

9. kujokujo1

kujokujo1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Bunun için bir yazı soru cevap örneği mevcut paylaşıcam dr jim stoppani cevaplama yapıyor ben bu abimizin dedigi herşeye canı gönülden inanıyorum destekliyorum herşeyi zaten bilimsel açıklamalar yönünde oluyor isimi tanımıyorsan bir araştır derim.

Muscle&fitness dergisinden alıntı
    SORU CEVAP.
    2- Kardiyo önce mi sonra mı yapılmalı?

Soru: Kardiyoyu ne zaman yapmalıyım? Ağırlık çalışmasından önce mi sonra mı?
    Jim Stoppani: Güzel ve sıkça karşılaştığımız bir soru. Genel olarak kardiyoyu sabah aç karnına yapmak her zaman daha iyidir fakat çoğumuzun spor salonunda tek bir seans için uygun zamanı vardır ve her şeyi bu tek seansa sığdırmak zorunda kalırız. Size tavsiyem önce ağırlık çalışıp sonra kardiyo yapmanız yönündedir. Diğer taraftan araştırmalar, ağırlık egzersizleri arasında kısa süreli yoğun kardiyolar yaptığınız bir programın (örneğin; HIIT -yüksek yoğunluklu aralıklı kardiyo antrenmanı) vücut yağlarından kurtulmada en etkili yol olduğunu ortaya koymuştur.

Sayfayı Paylaş