Antrenman sonrası aşırı halsizlik

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve sour_apple tarafından 26 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. sour_apple

sour_apple Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar antrenmandan yarım saat sonra eve geldiğimde aşırı bir halsizlik çöküyor. Yerimden kalkamıyorum bayılacak gibi oluyorum. Ve bu halsizlikten dolayı vücudum yaklaşık 2 günlük bir dinlenmeyle kendine geliyor. Kalpten şüphelendim gerekli tetkikler yapıldı bir şey çıkmadı. Üç yıldır body yapıyorum böyle şeyler hiç olmuyordu. Acaba yaştanmı kaynaklı sporu bırakmam gerektiği mesajımı veriyor vücudum bana bilemedim ( YAŞ :42). Aşırımı yükleniyorum diye düşündüm ve kiloları biraz azalttım yine aynı. Fakat diğerlerine göre fazlada ağırlık kaldırmıyorum mesela alternate curl ü 2 x 12,5 kg ile yapıyorum. İşin entresanı bazı antrenmanlardan sonra hiç bir şey olmuyor bazende halsizlik oluıyor. Bu konuda bilgisi olan varmı acaba ağır sporu bırakmalımıyım ?

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    şeker testi yaptırdınızmı?

3. sour_apple

sour_apple Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    hayır şeker tahlili yapmadım ama yıllardır aç karınlada body yaptım hiç bir şey olmadı ayrıca şeker düşünce böyle iki gün süren bir toparlanma süreci olmaz diye tahmin ediyorum. Bildiğim kadarıyla şeker düşmesinde aşırı acıkma ellerde titreme filan olur yemek yiyince 2 saate geçer ama benim durumum iki gün sürüyor vücudun toparlanması sanki gripten yeni çıkan bir hasta gibi halsiz oluyorum. Acaba çok demli çay içmekten filan olabilirmi? Olmazsa şeker ve bütün kan sayımlarımı yaptırıyım hastaneye tşk.

4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bir çok ihtimal var
    cinsel yaşam fazlalığı
    uykusuzluk
    beslenme bozukluğu
    yanlış nefes alma verme vs vs
    ama oturmuş bir sistemde birden böyle bişe oluyorsa açlık tokluk şekeri vb kan tahlillerini bir yaptırmanı öneririm

5. sour_apple

sour_apple Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Beslenme bozukluğu olabilir ama diğer söylediklerin yok bende.
    Dediğin gibi tahlillerimi yaptırayım ? Tiroidlerden kaynaklı bir şey olabilirmi acaba onada baktırmam gerekir mi ?
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Şubat 2014 ---
    Yaşımla ilgili bir sorun olabilirmi benim yaşımdaki birinin bu sporu yapması doğrumudur sence tşk.

6. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    okadarını bilemiyorum ama şeker hastalığının böyle sonuçları olabildiğini bildiğimden yazdım

7. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    merhaba, ben de 40 lı yaşlardayım. maalesef yasımız geregi bazen ben de de yorgunluk oluyor.bir önceki antremanın tahribatının iyileşmesi 20 li yaşlardaki genç bir insan gibi kısa sürmüyor. ben de bir ay önce testlerimi yaptırdım hiçbirşey çıkmadı.sizdeki yorgunluğun sebebi ya iyi dinlenemediğinizden ya da büyük ihtimal beslenmedendir. antremandan yarım saat önce ve hemen sonra bir elma,muz ya da cabuk sindirilen basit seker içeren bir besin alırsanız çok iyi gelecektir. antremandan önce koyu bir kahve de iyi gelir.iyi uyumuyorsanız ya da yoğun iş gününden sonra spor yapıyorsnız beden dinlenmeye ihtiyaç duyuyordur. kafanızın dolu olması , stresli olmanız da aşırı yorgun hissetmenize sebep olabilie.bir diğer ihtimal de hareketleri yaparken nefesinizi tutuyorsanız, baş dönmesi ve yorgunluk yapar hatta nefes tutmak kalp için tehlikelidir.

sour_apple bunu beğendi.
  8. sour_apple

sour_apple Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Doğru söylüyorsun antrenmanı biraz hafifletip beslenmeye dikkat ederek sorun çözülür diye tahmin ediyorum bende

Sayfayı Paylaş