Antrenman Sonrası Ağrı Hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mcan09 tarafından 6 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    VG :)
    Yer:
    Aydın
    selam arkadaşlar.antrenman öncesi ısınma hareketlerini yapıyorum.antrenmandada hareketleri nizami bir şekilde uyguluyorum.fakat antrenman sonrası ağrı yok denilecek kadar az oluyor, bunun sebebi ısınmam olabilir mi ? veya başka sebepleri olabilir mi ?bench_O

arkadaşlar bu arada hacim çalışıyorum kaldırabileceğim max ağırlıkla.cevaplarınız bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme: 6 Şubat 2013
  2. alaska06

alaska06 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    İlk 2-3 ay benimde öyleydi pek ağrı olmuyordu. Bazı hareketleri tam yapamadığımı dusunuyordum ve ciddende oyleymıs doğru yapmaya başladıkça çalıştığım bölgede(dokununca oluşan) ağrılar başladı yavaş yavaş ağırlıkta artırmaya başladım antremanlarda iyice enerji harcadım çok çaba sarfeder oldum elimden gelenin en iyisini yapmaya başladım ve ağrı hissetmeye başladım bunlarla beraber ve doğru yolda olduğumu düşünüyorum elinden geldiğinde asıl antremanlara en iyisini yapmaya çalış ağırlık artırımına önem ver terler aksın her yanından hakkını ver :)

mcan09 bunu beğendi.
  3. TheKing

TheKing Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Yeni başladıysan ağrı olmalı.

mcan09 bunu beğendi.
  4. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Aydın
    teşekkür ederim bugün göğüs kol çalıştım gerçekten ama gerçekten çok efor sarfettim.terler tam da tahmin ettiğin gibi :) sucuk gibi oldum.hareketleri de doğrıu yapıyorum ilk başladığımda gerçekten ağrı vardıfakat 2. haftama girdiğimde ağrılar çok azaldı.bir yerde hata mı yapıyorum ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:26 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:24 ----------

Theking başlayalı daha 1 ay oldu ilk hafta ağrı vardı sonrasında yok denecek kadar azaldı.ısınmayla alakası olmaz mı diyorsunuz yani ? :shock:

5. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Isınmayla alakası yok.
    Antremanda sıkıntı var.
    Programını set sayılarını yaz bakalım.

mcan09 bunu beğendi.
  6. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Aydın
    peki.2 adet dumbella flexor hocamızın proğramını uyguluyorum.8x3 uyguluyorum.kendimi gerçekten zorlayacak ağırlıklar seçiyorum.nizami bir şekilde yapıyorum.nerde sorun var anlamıyorum :(.indirme ve kaldırma süresine dikkat ediyorum yedire yedire yapıyorum.bugün göğüs ve kol çalıştım belimin havada kalması için altına yastık koydum.çok zorlandım çok efor sarfettim...

Son düzenleme: 6 Şubat 2013
  7. TheKing

TheKing Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    ısınmayla alakasi yok Geciken Kas Agrisi en az 2 ay sure olr olmali yoksa antrenmanda sıkìntı vardir at bi goz atalim

mcan09 bunu beğendi.
  8. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Yenimi başladın yoksa spora başlayalı baya oldumu ? Eğer yeni başladıysan sorun var. Ama spora başlayalı baya olmuşsa bunda pek sorun yok. Vucut kasların alışıyor ağrı pek olmaz tabi aşırı zor idman veya hareketler yapmıyorsan.

mcan09 bunu beğendi.
  9. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Evde mi yapıyorsun ? Evde yapıyorsan 3x8 ile zorlayabilmen için güzel bir ağırlık setinin olması lazım 5-10 kg ile olacak iş değil çünkü :D Nasıl yapıyorsun tam bilmiyorum ama yeni başlayanlarla konuşurken hep aynı hatayı yaptıklarını görüyorum 3x8 yazıyor diye 15-20 yapabilecekleri ağırlıkla 8 tekrar yapıyolar, 3x8 demek 8. tekrarda zorlanacağın bir ağırlık olması demek yani 12-15 e kadar gidiyorsa devam et 3x15 gibi, bırakma 8 yaptım diye evde yaptığını düşününce aklıma bu geldi benim o yüzden yazıyorum zaten dediğim gibi yapıyorsan sorun olmaması lazım ve ertesi gün çalıştığın kasın kesinlikle sızlaması lazım açık ve net istersen 20 yıl vg geçmişin olsun şiddetli baskıya maruz kalan kas ertesi gün ağrır hiç yoktan sıktığında acır, sızlar birşey olur yani. Acımıyorsa idman yetersiz.

Son düzenleme: 7 Şubat 2013
    mcan09 bunu beğendi.
  10. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Aydın

Teşekkür ederim Rinkushichi.Kaslarım ağrıyor fakat az.Galiba tekrar sayısını çoğaltmam gerekiyor.Yeni başladım daha 1 ay oldu.

Sayfayı Paylaş