Antrenman Sonraki Hiçbir Yerim Ağrımıyor ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve AtknUludag tarafından 27 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar,
    antrenman sonra uyurken veya herhangi bir zamanda ağrı hissetmiyorum. Mesela arka kol yapıyorum sınırlarımı zorluyorum. Çalıştığım yerler sertleşiyor ağrıyor az da olsa ama antrenmandan sonra hiç ağrı olmuyor bu normal mi ?
    Bide artık vücut alıştı o yüzden mi ağrımıyor ? Gerçekten sınırlarımı baya zorluyorum ama sonraki gün felan ağrı yok.
    Ayrıca kilom 70 boyum 1.65 felan. yağ oranım %11 çıktı. Yağ oranı ne kadar doğru bilmiyorum cihaz ile ölçtüler. Amacım hacim almaktı omuzlar biraz dar çünkü yaklaşık 2 aydır hacim almaya yönelik çalışıyorum bu bakımdan alt karındaki yağları veremedim. Karın kaslarım kol kasım çok iyi ama alt karın kası gözükmüyor yağ bakımından. Definasyona girmem mi gerekli artık ? spordaki hocama söylim ona göre program yazsın ?

2. HaliDBinVeliD

HaliDBinVeliD Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Hmm bu agri olayi bazen bendede olmuyor ne kadar antramni sertlestirsemde.bazi arkadaslarin bu konuyla alakali normal yazdiklarini goruyorum

Oku !Okumazsan Oku yersin!!

3. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Spora giden arkadaşlarım var vücutları yok ama oram ağrıyor buram ağrıyor dediği için sorim dedim. Yanlış mı yapıyorum bir yerde acaba ? Teşekkürler yorumunuz için.

4. aseraser123

aseraser123 Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    dün bench preess de 60 kilo yaptım suan göğsüm elleyince fena agrıyor bende bi eksik var acı cekmeden hiç birşey başarmak mumkun degil cennete girerkende cehennemden geçiceğiz

5. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    :D Haklısın zaten bende sınırlarımı zorluyorum o an dayanılmaz ağrıyor zaten. Ama sonrasında ağrı yok. Sonuçta eskiden de baya gittim bıraktım yaklaşık 5 aydır düzenli gidiyorum. Ama ağrı felan yok.

6. resul132

resul132 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    ben geçen hafta arka kol çalıştım ağrısı 3 4 gün sürdü pazrtsi göğüs çalışdım dokununca göğüs acı var bende antrenmandan sonraki gün ağrı olur her gün 22.00 en geç 22.30 yatar sabah 7 de kalkarım uykumu hep düzeli tutarım

7. HaliDBinVeliD

HaliDBinVeliD Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Hamlik evresini atladiysan bazi kaslarda agri antramndan sonra hissedilmiyor en cok agrinin hissedilgi yerler gogus ve bacaklarda oluyor bnde benim gorusum

Oku !Okumazsan Oku yersin!!

8. aseraser123

aseraser123 Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    bench pressde biz ilk 40 kg 50 kg 2 seti 60 kg yaptık suan agrıdan deliriyorum sende artırarak yaparsan olur ztn antremanda geliştigini söyle anlarsın antreman bittikten sonra yere dogru yat elini tepeye dogru kaldır kendi kalkmıs gibi oluyorsa gelişiyordur

AtknUludag bunu beğendi.
  9. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Göğüs, ağrıyor ama göğüs pek basmıyorum. Şuan ihtiyacım olan omuz ve kol olduğu için. Omuzlarım biraz dar kasla daha büyük hale getirmeye çalışacağım bu hafta program yazdıracağım ona göre :)
    Kendi kalkmış gibi derken tam anlamadım. Genelde antrenmandan sonra kaslar çok sert olduğu için ellerimi havaya kaldırırsam göğüs ve karın bölgesi acıyor.

10. aseraser123

aseraser123 Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    yani antreman bittiginde sırt üstü bench pres aletine yatın aletsiz elinizi düz şekilde kaldırın kol böyle kendi kalkıyormus gibi olursa gelişiyor demektir ztn bi ağrınız yoksa vücud alışmıstır diycek birşey yok

AtknUludag bunu beğendi.
  11. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler hocam :) Zaten gelişmese kas almam. Ölçüm yaptırdım 2-3 hafta oldu. 500 gr yağ vermişim 2 kilo kas almışım. Ne kadar doğru bilmiyorum değerler cihazla ölçtüler. Zaten fark ettim kol kasım felan baya büyüdü gelişme var. teşekkürler tekrardan.

12. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Merhaba

Vücudunuz spor sonrasında dışa dönük ağrılar yansıtmıyor olabilir ama siz hareketleri doğru yaptıkça bu ağrıların seviyesi artacak ve sizde bu ağrıları hissedecek seviyeye geleceksiniz . Ne bekliyordunuz onu tam anlamış değilim spordan hemen sonra ağrı duymayı mı bekliyordunuz eğer böyle bir beklenti içerisindeyseniz üzgünüm bu çeşit kas ağrıları hemen gelişmez ileri seviye sporcular bile antreman sonunda ağrı duymayabiliyor .

13. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Hocam ben ağrısın demiyorum ama arkadaşlarım böyle ağrıyor şöyle ağrıyor diyince bende mi sıkıntı var diye düşünüyorum.

14. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Kurduğunuz mantık çok yanlış arkadaşınız olan kişilerin vücut tipi boy ve kiloları sizin ki ile aynı ise evet bir hata var demektir ama eğer böyle bir durum yoksa boş yere kaygı duymanıza gerek yok çalışmaya devam .

15. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler hocam bilgileriniz için. İyi akşamlar :)

16. sezer1994

sezer1994 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Kullandığın antrenman programını ne kadardır kullanıyorsun? Eger uzun bir sure ayni antrenmani uygularsan vücut buna alisicak bir yerden sonra antrenmana ve harketlere tepkisi azalabilir

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

17. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Valla 2-3 aydır aynı antrenmanı yapıyorsan rutinleşmiştir ağırmaz vucut bu kaslar alışıyor ağrıya acıya neden ağırsın takıntıya girme yani bu konuda 2- ayda bi antremanda degişiklik yap vucudu şaşırt yani mesela 1 hafta antrenmanı düşür bırakma kiloları azalt 1 hafta takıl öyle diğer hafta eskisi gibi devam et şaşırır vucut nette okumuştum mantıklı geldi

18. Coni Bravo

Coni Bravo Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa - Karabük
    ertesi gün uyandığımda göğüslere dokunduğumda ağrı olmazsa mutsuz oluyorum. bence farklar yarat antrenmanında bazı şeyleri değiştir, ağırlıkları arttır. etkiyi hissedersin.

19. o_N_u_R

o_N_u_R Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Turizm Otelcilik
    Yer:
    Istanbul
    Arkadasin soylemis oldugu gibi benimde bazen hic ama hic agrim olmuyor.ayni kilolarla girsem bile ama bazende oyle bi agriyorki anlamis degilim.ben agir girmekten yana orta derece kilolarla girip nizami bi sekilde haraketleri yapmanin pesindeyim.antremanlarda asla hile yapmiyorum.10 girecegim yere 7.5 ile giriyorum haraketi yedirerek yapiyorum.

Sayfayı Paylaş