Antrenman sisteminde değişiklik.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mertcivelekk tarafından 16 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mertcivelekk

mertcivelekk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle herkese selam. Bu spora yaklaşık 1 sene önce başladım. 5 ay kadar devam edip üni. sınavı nedeniyle 5 ay ara verdim. Yeniden başlayalı 2 ay kadar oldu. Gainer ile başladım ve 1 ayda 8 kilo aldım. Şimdi sadece protein tozu kullanıyorum. Vücudumu toparladım hatta kilo alınca çok daha iyi oldu. Şimdi asıl soruma geleyim;
    Haftada 6 gün antrenman yapıyorum ve bu güne kadar antrenman sistemim hep 1 gün göğüs-kol, 1 gün sırt-omuz, 1 gün bacak antrenmanları şeklinde oldu. Açıkçası bu sistemden çok sıkıldım ve antrenman 1 saat 15 dakikayı bulacak seviyede uzun sürebiliyor ne kadar seri olmaya çalışsam da. Benim istediğim her gün bir bölgeyi çalışmak. Örneğin ilk gün göğüs, ikinci gün sırt şeklinde. Yazın tatil yapmayacağım ve bulka yakın bir dönem hedefliyorum, biraz daha hacim almam gerekiyor bu yazın. Biraz zorlanabilirim fakat iyi bir beslenmeyle atlatabilirim diye düşünüyorum. Söylediğim antrenman sistemi bana ne kadar yararlı olur? Her kas grubu 5 günde bir çalışacağı için hacim kaybeder miyim, yoksa aksine iyi beslenme ve sağlam motivasyonla eskisine göre daha iyi olur mu?
    Boy: 1.80
    Kilo: 80

2. mertcivelekk

mertcivelekk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yardım edecek yok mu?

3. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Asıl 6 gün giderek hacim yapamazsın.6 gün spor ileri seviyeler için iyi fakat senin gibi yeni başlamış veya orta seviye biri için kötüdür.6 günde yaktığın kalorinin haddi hesabı yok o yüzden hacim alman zorlaşır.3 minimum 4 maximum çalışmalısın.İstediğin tek bölge antrenmanıysa yap derim denemiş olursun.Şu şekil yapabilirsin.
    Pazartesi
    Biceps,Triceps

Salı
    Bacak

Çarşamba
    OFF

Perşembe
    Göğüs

Cuma
    Kanat,Sırt

Cumartesi
    Omuz

Pazar
    OFF
    Ve yaz için en iyi programlardandır.

4. mertcivelekk

mertcivelekk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Tesekkurler hocam. Peki 6 gun yerine nasil calismami onerirsiniz? Yani bir gun gogus-kol bir gun sirt-omuz diger gun de bacak calismak daha mi uygun olur?

5. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Mesela 4 gün çalışabilirsin
    Sırt Triceps
    Göğüs Biceps
    OFF
    Bacak
    OFF
    Omuz
    OFF

Bu şekil yapabilirsin.OFF günlerde karın çalışabilirsin.Yada 1. gün 4. ve 6. gün çalışabilirsin

Sayfayı Paylaş