antrenman sırasında kasların sertleşmemesi. lütfen yardım edin..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve markoni tarafından 11 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. markoni

markoni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    1.5 aydır vg ile ilgileniyorum. ilk ay açıkçası bilinçsizlikten dolayı belirli bir gelişme elde ettikten sonra gelişmek yerine gerilemeye başladım.. zannedersem beslenme eksikliğinden dolayı böyle bir sorun yaşadım..daha önceden kaldırdığım ağırlıkları bile kaldıramamaya başlayınca 1 hafta ara verdim.aradan sonra forumdan elde ettiğim bilgiler sayesinde beslenmemi biraz daha düzenli hale getirdim. şuanda 1 haftadır daha düzenli bir şekilde antrenmanlarımı yapıyorum fakat antrenman sırasında özellikle kol kaslarımı ilk ay zorlayabildiğim kadar zorlayamıyorum. fena bir yanma oluyor kaslarımda ayrıca antrenman sırasında bir türlü sertleşmiyor kaslarım. sanki hiç çalışmamışm gibi oldukça yumuşak kalıyorlar. aslında ilk aydan sonra ölçülerime baktığımda belirli bir artış sağladım. yaklaşık 4 kilo da aldım.yani herşey normal gözükmesine rağmen neden kaslarımda bir sertleşme olmuyor çalışma sırasında anlayamıyorum? hiçbir gelişme olmuyormuş gibi hissediyorum. oysa özellikle vg ye başladıktan 2. haftadan sonra sanki kaslarımda patlayacak gibi sertleşme oluyordu çalışma sonrasında. buarada bir süredir uyku sorunu yaşadığım için atarax adlı ilacı da kullandığımı belirtmek istiyorum. yani bu ilacın bir etkisi olarak böyle bir sorun yaşıyor olabilirmiyim? lütfen bana yardım edin

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    programını ve beslenmeni yazarmısınız?

demir00 bunu beğendi.
  3. markoni

markoni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    1. gün

25*3 mekik
    4*10 bench press
    4*10 incline bench press
    4*10 butterfly
    4*10 sırta çekiş (kanat için)
    4*10 göğüse çekiş ( kanat için)
    4*10 cable row ( kanat için)
    ve 2 tane 4*10 bacak hareketi

2. gün

25*3 mekik
    4*10 behind the neck press
    4*10 dumbell lateral raise
    4*8 preacher curl
    4*8 hammer curl
    4*8 lying triceps
    4*8 standing cable push down

antrenmanlarım 2 gün gelip 1 gün dinlenme şeklinde. belirli bir beslenme programını yok fakat günde en az 5-6 yumurta , tavuk , fırsat buldukça ton balığı süt lor peyniri gibi protein kaynaklarını bolca tüketmeye çalışıyorum.bunun yanısıra forumdan elde ettiğim bilgilerle antrenman öncesi muzlu süt, antrenmandan hemen sonra meyve suyu ve 20-30 gr kadar protein tüketmeye çalışıyorum.. işin ilginç tarafı da yağ olarak kilo almaya başladım ama sorunlarım hala devam ediyor. yardımcı olursanız çok sevinirim buarada spora başlamadan önce 65 kilodum şuanda 72 kiloyum

Son düzenleme: 11 Ocak 2012
  4. Duke Nukem

Duke Nukem Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yüzme
    Atarax ın en önemli ve sık görülen iki yan etkisinden biri yorgunluktur. İlacı bıraktıktan sonra düzelecektir. Antrenmanlarınızdan 2 saat kadar önce yasaklanmamışsa türk kahvesi içmeyi deneyin, yardımı olur.

markoni bunu beğendi.
  5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    forumda örnek programlar var onlardan başlayın bu program bana hiç doğru gelmedi

ayrıca bir başka bölgeye gecerken 5-10 dk dınlenın kas normale donsun dıye kanı bır o kasa bı bu kasa pompalarsanız gelısemezsınız

markoni bunu beğendi.
  6. markoni

markoni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    çok teşekkür ederim uyarılarınızı dikkate alacağım. son bir sorum daha olacak.peki ben kasları yaktıysam herhangibir ara vermem gerekiyor mu çünkü feci bir yanma oluyor çalışırken yoksa devam mı edeyim antrenmanlara?

7. Smaç Delisi

Smaç Delisi Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    kaslar düzenli çalışınca gelişir

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    o yanma gayet doğaldır çalışmaya devam edın

beslenmeye ve dınlenmeye dıkakt edersenız kas kaybı olmas

markoni bunu beğendi.
  9. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    uyku sorunu önemlidir !... eğer uyuyamıyorsanız , kümülatif olarak "vücut metabolizması" bozulur...

bunu natürel yollardan halletmeye çalışın...atarax dan önce denenecek bi sürü yol vardır...)

sultanmehmed ve markoni bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş