antrenman programımla ilgili

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve brk_izmir tarafından 17 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. brk_izmir

brk_izmir Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    merhaba , arkadaşlar ben yeni başladım body'ye , henüz 1 hafta - 10 gün ancak oldu . çalışma programımı hazırlayan hocamız 2 güne bir gelmemin yeterli olacağını söyledi , ve her seansta 1-1,5 saat'ten fazlasına gerek yokmuş . bende aynen söylediği gibi yapıyorum . çalıştığım makinelerin adını bilmiyorum şuan ama her seansta aynı makinelerle çalışıyorum , göğüs , omuz , arka kol , pazu ve karın kaslarımı çalıştırıyorum . ve bu makinelerle 20 kg ağırlıkla başladım , hocamız öyle yapmamı istedi yani ...

ilk gün dahil olmak üzere öyle çok bi ağrım olmadı , hatta ilk günden sonra hiç ağrım yoktu , ikinci gün ben ağırlıkları 5kg daha artırdım ve yine çok çok hafif bir ağrı olmuştu , sonraki günler de devam ettim , en son dayanamadım sordum her seansta aynı şekilde çalışıyorum başka hareketler göstermeyecek misiniz başka makinelerle çalısmayacakmıyım dedim , hayır ağırlık artırarak bu şekilde devam edeceksin dedi . bir kaç seans daha devam ettim ve en son dün dayanamadım , gidip dumbell aldım 2 tane , kendi başıma çalışmaya başladım ... o sırada başımı kaldırdığımda hocanın dibimde olduğunu gördüm , napıyosun sen dedi , hocam şey ... diyip kaldım , sonra kaslarım ağrıyor hep aynı kasları çalıştırıyoruz dedim , başka kasın mı var dedi , güldüm , hayır yok dedim , ama şey kemm kümm dedikten sonra hoca iyi sen bilirsin diyip çekip gitti , bende boynum bükük makinelerin başına gittim yine ....

bu program sizce doğru mu ? yani hiç zorlanmıyorum , her hareketi 3 set * 12 tekrarla yapıyorum ... ama 12 tekrar değil 25-30 tekrar bile yaparım gibi geliyor ... setler arası 45 saniye kadar dinleniyorum ...yeteri kadar çalışmadığımı düşündüğüm için huzursuz oluyorum , setlerini tamamladığım hareketleri dönüp dolaşıp tekrar yapıyorum . dün de antrenman yaptım ama şu an hiç antrenman yorgunluğu hissetmiyorum ... antrenman programımmı hazırlayan hocamız da yarışmalarda bir sürü kupalar kazanmış birisi ... yani iki arada kalıyorum , hem onun söylediklerini yapmam lazım diyorum hemde beni yanlış çalıştırdığını düşünüyorum ...

Sayfayı Paylaş