antrenman programıma karşılık kullandığım supplement çok mu?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve gkygky tarafından 7 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. gkygky

gkygky Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yaş 29 boy 1.78 kilo 75 (ölçülerimi spor salonunda karta yazmışlardı ama bir tek bicepsi hatırlıyorum 34 ve karın bölgemde az da olsa yaglanma var)

forumu itakip ediyorum bir süredir genelde okuyucu durumundayım ilk msjım olacak kısmetse.

1,5 yıldır vg ile aralıklı da olsa uğraşmaktayım başlama sebebim kilo almaktı. bu sene işsiz oldugumdan vaktim bol ve daha ciddi bu sporu yapmaya çalışıyorum.
    danışmak istediğim konu şu ;
    şu an için bi şikayetim yok (yeni cıkan 1-2 sivilce dışında) ancak yazacagım antrenman programına karşılık kullandıgım supplementler yeterli mi yoksa fazla da karacigeri boşuna mı yoruyorum?

3 gün antrenman 1 gün dinlenme
    önce 10 dklık artan hızda yürüyüş-hafif tempo koşu,ardından
    2 bölge, her bölge için 3 değişik egzersiz ,herbiri 4 er set (artan agırlıklarla)
    kapanış yine koşu bandında 10 dk
    her antrenman yaklaşık 1,5 saat sürüyor

kullandıgım supplementler
    sabah kalkar kalkmaz 1 gh max
    kahvaltıda meyveli yogurtla karıştırılmış yarım ölçek whey
    antrenmandan 1 saat önce bsn no-xplode 1 ölçek (zaman zaman ara veriyorum)
    15-20 dk önce 1 ölçek whey+1 çay kaşığı kreatin+3 adet 2200lük amino tableti
    antrenmandan sonra 1 ölçek whey+yarım ölçek kasein+ 2 çay kaşığı kreatin+ 3 adet amino tabletii
    gece yatmadan 1 saat önce zma 1 kapsül+1 gh max
    yatmadan önce de 1 ölçek kasein (yagsız sütle)

yumurta yiyemiyorum, kahvaltıda yulaf ezmesi+meyveli yogurt+whey yarım saat sonra da bir avuc ceviz-badem vs. ögle ve akşam ekmeği hiçe yakın kullanıyorum bu ögünlerde genelde tavuk-kırmızı et ve yeşil salata yemeye özen gösteriyorum ancak yediklerim 100 gr civarında (ölçmedim ama tahmini)

amacım yağ yakıp kasla kilo almak
    supplementleri azaltmalı mıyım azaltmam gerekiyorsa nasıl düzenleme yapabilirim?
    teşekkürler

2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Takipteyim..eğer bu düzen olması gerektiği gibi yani normal ise demekki ben boşa küre çekiyorum...

3. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Bir gun icersinde ne miktarda ve ne sıklıkla protein alıyorsun yazmamıssın. Dogal beslenme ile almıs oldugun protein miktarını bilemezken, saglıklı bir yorum yapamayız...

Oncelik dogal beslenmede, sonra gerek varsa supplement...

demircan256 ve gkygky bunu beğendi.
  4. Bodybuildingke

Bodybuildingke Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Yediğin şeyler biraz eksik . Çünkü sen whey alıyorsan etkisini almak istiyorsan yemeklerden de almalısın . Senin aldığın yemeklerden protein az biraz . Antremandan 2 saat önce kesinlikle karbonhidrat almalısın . (Haşlama patates , haşlama pilav )

demircan256 ve gkygky bunu beğendi.
  5. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    bana çok yanlış var gibi geldi sen biraz araştır yine bütün hepsinin konusu açılmış orda oku ne zaman kullanmalı yazıyor

demircan256 bunu beğendi.
  6. gkygky

gkygky Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim. ben eksik kısmı da yazayım
    sabah kahvaltısı: 100-150 gr yogurt (bazen yagsız süt) -1 muz - 1 avuc yulaf ezmesi-yarım ölcek whey karışımı
    30 dk sonra: kuru yemiş (1-2 avuc ceviz badem kaju karışımı)+10-15 gr bitter
    ögle yemegi (antrenmandan 2 saat önceye geliyor) : mısırlı kumpir veya 200 gr balık veya tavuk-kırmızı et yanında biraz pilavla veya makarna(karbonhidratları bu ögünde almaya çalışıyorum biraz ekmekle de olsa)
    antrenman öncesi-sonrası supplementler
    1-2 saat sonra yulaflı büskivilerden 4-5 tane
    akşam yemegi : sebze yemegi mutlaka (tane kısmı yagına pek dokunmuyorum) ekmek cok az yogurt+ sebze yemeginin içinde pişmişse et-tavuk
    gece yatmadan önce de ya kasein (suyla) o yoksa süt (250 ml) içiyorum

gün içerisinde sigara tüketimim cok. buna paralel olarak çay ve kahve de artıyor. hemen hemen bu beslenme düzeni içerisindeyim 15 gündür
    ne kadar dogru ölçüyor bilmiyorum ancak koşu bandında yağ oranını ölçtüğümde 15 gün önce %20 idi şimdi %15 ve kilom aynı 75.

demircan256 bunu beğendi.
  7. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    özet geçiyorum:fazla

8. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.
    Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş