Antrenman programım.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Onur19o3 tarafından 2 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Onur19o3

Onur19o3 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese selamlar, 5.ayıma girdim ve hocamın bana vermiş olduğu programı sizinle paylaşmak istedim yorumlarınızı bekliyorum.

Okulların başlamasıyla birlikte hocam bende biraz yorgunluk gördüğünü ve hafta içinde 1 hafta sonunda 1 kez gelsen senin için yeterli olur dedi bu konudada görüşlerinizi bekliyorum.

Ölçülerimi yarın alıp ekleyeceğim.

Programım 2 günlük;
    Sürçü lisan ettiysem affola.

2. cokcu

cokcu Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Bu program kilo almak içinde, kilo vermek içinde, formda kalabilmek içinden uygun değil, yıllarca spor yapmış olan birisi için bile ağır gelebilir.

Yorgunluğunuzun sebebi okulların açılması değil, sizin gibi bir çok insan okula ve işe gidiyor. Sorun olan programınızdaki terslik.
    Göğüs ve biceps çalışmalarınız ilk göze batanlar. 5 farklı hareketle 20 set göğüs giriyorsunuz, 4 farklı haraketle 15 set biceps giriyorsunuz. Bacak çalışmalarınızında gözden geçirilmesi gerekiyor.
    Hocanız ile tekrar görüşseniz bu konuyu uygun olur (büyük ihtimalle görüşmüşsünüz ve sizi tatmin etmemiş ki forumdan görüş almak istiyorsunuz) Bu şekilde yorgunluktan dolayı antrenmanları aksatmaya başlayacaksınız, bir süre sonrada bırakacaksınız derseler yadırgamayın. Ayrıca sakatlık riskinizde olabilir.

Onur19o3 bunu beğendi.
  3. mady44

mady44 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Onur

Bu program ilk 1-2 ay için ısınma adaptasyon programı olarak hazırlanmış, 5 aydır buna devam ediyorsan artık bir sonuç almıyor olman lazım. Forumdaki deneyimli üyelerin programlarını incele mantığı anlayıp yeni bir tane yap. Hocan seni hazır görmemiş veya isteksiz gördüğünden buna devam etmeni istemiş olabilir, tabi son derece iyiniyetli yaklaştım, yoksa üşenmiş yeni program vermemiş derdim :)

cokcu bu program hazırlık için, kullanılan kilolara da bakarsan ağır gelmesi mümkün değil, Body manasında(kas kazanmak için) gereksiz yorar, spor yapmış olursun sadece.

Onur19o3 bunu beğendi.
  4. Onur19o3

Onur19o3 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle şunu söylemeliyim bundan önceki programda bununla benzerdi ve o hafif geliyordu ben bu programını diğer hocamdan aldım.Program çokta yorucu olmuyor ama ilk başladığımdaki gibi de hafif değil.Hocamla görüşmedim lakin yinede paylaşmak istedim.Ayrıca antrenmanı aldığım hocamda sakatlık riski olmadan bir program yazdığını söyledi :confused:

2 Aydır kol gelişimi olmadı sadece diğer ölçüleri almadığımdan dolayı bilmiyorum, isteksizlik değil aslında hevesliyim bu konuda lakin diğer hareketler için biraz daha zamana ihtiyacım olduğunu söyledi hocam.

Şöyle bir düşüncem var arkadaşlar, programımı 4'e bölüp çalışmalara devam etsemmi diye düşünüyorum(Her antrenmanda vücudun farklı bölgeleri), siz buna ne dersiniz?:eek:

5. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    onur1903 iki ayda kolda hiç ölçü alamadınmı yenı başlamana rağmen :S ??

6. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    En onemlı sorun bence 5 aydır bu sekılde gunde 3 bolge calısman ve programının cok agır, hocanın bılgı anlamında yetersız olması..

Bu programı kıme yaptırsan yorgunluk gozlemlersın zaten.. Kac saatte bıtıyor bu 3 mu?.. Gercekten agır bence 3 bolge ıcın 14 hareket, 53 set.. Yazık yanı boyle hocalarla tabıkı olcu alamazsın..

7. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    hakkıyla bu programı uygulayan adamda öncelikle güç kalmaz. idman bilmiyorum 3 saatte biter herhalde buda overtraining olmana sebep olur ne kadar farklı kaslar olsada. zira 5. ayındasın günde çift kas yeterli ilk güne bakıyorumda mideyle beraber 4 bölge var hadi bilek felanda yapıyorsundur belki oldu olacak birde cardio eklenseymiş tadından yenmezmiş. bu programını değiştir uygulamayı bile düşünme araşdır siteden yardım al.

8. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Yok ya jarhead ne yaptın o bilek cardıo fılanda olsa 5 saate cıkamaz heralde salondan.. :D

Yanı sorun tamamen hocada arkadasımız cok dogru yapmıs bence buraya programını yazarak..

9. Onur19o3

Onur19o3 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    5 Aydır tabiki bu şekilde devam etmiyorum esas hocam yazmadı aslında şuanki programımı.

İlk ay bitiminde 29>32
    İkinci ay bitiminde 32>33
    Üçüncü ay kol 33
    Dördüncü ayda 34
    Beşinci aydayım şuan işte :eek:

3 Saat sürmüyor aslında, programım yaklaşık 90 dakika sürüyor ben ayrıca bilek çalışıyorum 3x10 2 hareket, birde bacaklarımızı karnımıza çektiğimiz hareketi yapıyorum 3x20 yaklaşık 120 dakikada bitiriyorum programı.

10. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    benim yorumum biraz kaba olacak ama hocana söylede internetin nimetlerinden faydalanıp bu sporu biraz daha bilinçli öğretsin.sanki sporu kahvede öğrenmiş biri gibi program yazmış.ileri seviye diye tabir ettiğimiz sporcuların bile ben bu şekilde idman programı uyguladığını görmedim.tamamen baştan savma olmuş.programı yazan kişiden olabildiğince uzak dur ve sitedeki başlangıç programlarına bir göz at.ayrıca yorgunluğun içinde beslenmeni ve dinlenmeni düzenlemen yeterli olacaktır.

11. muratturan

muratturan Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    İlk ay bitiminde 29>32
    İkinci ay bitiminde 32>33
    Üçüncü ay kol 33
    Dördüncü ayda 34
    Beşinci aydayım şuan işte

bu şekilde normal bir insanın en fazla 5 ayda 3 cm alabileceğine inanırım (yağlanmadan geliştiğini var sayıyorum)... kol ölçünü sıcakken mi aldın ne yaptın ? ölçüler gerçekten böyle ise sende biraz genetik potansiyel var derim ama pek inandırıcı gelmedi... ( forumda dolaşırken tanıdıklara her rast geldiğimde hepsininde kol ölçülerini 3,4 cm fazla yazdıklarını gördükten sonra kimsenin özellikle kol ölçülerine inanasım gelmiyor.......)

12. Onur19o3

Onur19o3 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Başlarken azda olsa yağ vardı lakin kiloları yağ olarak aldığımı zannetmiyorum ki zaten 69 başladım şuanda 68 kiloyum.:eek:

13. muratturan

muratturan Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Başlarken azda olsa yağ vardı lakin kiloları yağ olarak aldığımı zannetmiyorum ki zaten 69 başladım şuanda 68 kiloyum.:eek:

yağlanmadım diyosun ama 69 dan 68 e düşmüşsün kol ölçünde 5 cm artmış ?????(çelişki)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bacaktan alıp kola verdin heralde :)))))))

14. Onur19o3

Onur19o3 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    İlk defa bu sporu yaptığımı düşünürsek normal birşey olmuyormu peki?

15. muratturan

muratturan Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    iyi beslendiysen olur tabi ama programın enteresan sürekli bu programı yapmadığını biliyorum tabi tahminimce son bir ay bu programı uyguladın ve son ay ölçü kazanamadın , zaten her ay ölçü kazanman anormal olurdu,kasta belirli evreler vardır bazen patlar ölçü alır sonra biraz durur ..vs...
    bu programla vekilo almadan aksine yağ yakarak 5 cm bana göre herkeste olacak bişey değil.....

16. osman30

osman30 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    arkadasım bu program bana hiç yabancı gelmedi sen üsküdar çinili deki alperin salonuna mı gidiyosun 1 ay gidip bırakmıştım orayı :D

17. Onur19o3

Onur19o3 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım lakin şuan bu program 14'ünde bitiyor ölçü almadım henüz.:)

Hayır, İstanbul'da oturuyorum lakin Üsküdar'da değil.:)

Sayfayı Paylaş