Antrenman günlerinde CREATINE off günlerde L-CARNITINE

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve duckseason tarafından 30 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. duckseason

duckseason Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar.

şuanda antrenman günlerinde antrenmandan 30 dakika önce 5 gr olarak weider pure creatine kullanıyorum. haftanın 3 günü antremanım var. yaklaşık 2 yıldır bb yapıyorum ve hacim olarak tatmin edici seviyeye geldim diyebilirim ancak yağ oranımda orantılı olarak yüksek, bilhassa karın bölgemde karın kaslarımı perdeliyor.

antrenman olmadığı günlerde koşmayı planlıyorum. yaklaşık 30 dakikalık yüksek tempolu bir koşu ve twist vs. tarzı germe hareketleri içericek. Bu günlerde koşmadan önce Weider L-Carnitine Liquid kullanmak istiyorum. acaba creatine kullanımıyla bir sorun teşkil edermi bu tarz bir kullanım. ya da kas kütlemde küçülme yapar mı?

bu arada yalnızca creatine kullanmıyorum antreman günlerinde yanında BCAA ve whey de kullanıyorum ancak diğerleriyle bir sıkıntı çıkaracağını düşünmedim creatine kafama takıldı. koştuktan sonrada belki BCAA kullanabilirim. sizin görüşleriniz nelerdir?
    boy:1.80 kilo:79

2. hakan karakaya

hakan karakaya Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Bence karnitin kullanma , parana yazık derim. Vücudun zaten spora alışık, sadece kardiyo yapman ve şekeri sıfırlaman yeterli olacak bence. Protein tozu nu da kesebilirsin, onun yerine bcaa al, kilo aldırmaz, kas kütleni arttırır. Kas kütlesi artarken zayıfladığını göreceksin. (kilonda bir-iki kilo azalma olur yada kilon sabit kalır, kaldırdığın ağırlıklar artar, farkedersin, görülmeyen bir değişim olur.) ben bunları tecrübe ettim çünki.

duckseason bunu beğendi.
  3. BuRaKxX

BuRaKxX Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    creatine günlük olarak kullanılması gereken bir üründür. sadece antrenman günleri kullanman bence yetersiz.

denizgnr97 bunu beğendi.
  4. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
    Arkadaşa katılıyorum sadece creatin dediğin l-carnitine ve bazı yağ yakıcılar hariç bütün supplementleri hergün kullanmalısın antrenman günler gibi bir sınırlama olmamalı özellikle creatinden o şekilde etki almak zor bence

5. duckseason

duckseason Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tavsiyelerinizi dikkate alıcam. bcaa yı off günlerde de kullanıyordum zaten creatinide kullanırım.

@hakan karakaya
    açıkçası ona ayıracağım para var o yüzden boşa vermiş olmam ama dediğim gibi faydasını görmek istiyorum. aklıma creatine le aynı dönemde kullanılması takıldı sadece. daha önce kullanmadım o yüzden yağ yakmamda yardımcı olur diye düşündüm. yağ yakmak zor zanaat:)

6. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Vücudun kendisini toplaması ve kasların gelişimi dinlenme sürecinde yani genelde uyku ve off günlerde oluyor.

Bu nedenle off günlerdede aynı antrenman günlerindeki gibi supplement alımı bence uygun olacaktır.

L carnitine kullandım faydasını gördüm diyebilirim ancak bu psikolojikmi yoksa ürünmü işe yarıyor o konuda net birşey söyleyemem.

7. hakan karakaya

hakan karakaya Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Kreatin kullanma su tutarak kilo alırsın. LKarnitin kullan ama bunun psikolojik etkisi var yoksa bişeye yaradığı yok. Kilo vererek kas yapmak istiyorsan sadece şunları kullan. BCAA, Amino asit, LKarnitin, Glutamin.

Sayfayı Paylaş