antrenman günü kardiyo ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Physiotherapist tarafından 15 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Physiotherapist

Physiotherapist Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    forumda aradım ama istediğim bi başlık bulamadım.

benim programım şoyle ;

haftada 3 gün antrenmana gidiyorum, antrenman 1saat 15 dk fln sürüyor ısınmayla , diğer 3 gün kardiyo yapmayı planlıyorum, yağ oranım %12-%14 arası değişiyor karnımda ve bi miktarda bel çevremde az bi yağ var 1 2 kg kadar.. ben bu yağı 3 ay gibi bi sürede yakmayı hedefliyorum, tabi bu süreçte kas geliştirmeyede devam etcem. haftada 3 gün kardiyonun yetersiz olabileceğini okudum six-pack için. sorum ise şu;

ben haftada 5 6 gün kardiyo yapsam 3 ayda sixpack olabileceğimi düşünüyorum yada en azından en alt hariç diğer 4 ü baya belirginleşir. herneyse, şimdi ben antrenman günü kardiyoyu ne zman yapmalıyım? antrenmandan hemen sonra bi 30 dk flnmı yoksa günün boş bi vaktinde 30 - 60 dk kardiyo yapup dinlendikten sonra antrenmanamı gitmeliyim?

kısacası; antrenmanla aynı gün kardiyo yapacaksam hangi mantığa göre yapmalıyım..

şimdiden teşekkürler saygılar..

2. Serwantes

Serwantes Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Bende bu soruyu arıyordum sorduğun için teşekkürler. Bilgili arkdaşlar yardımcı olabilirse seviniriz. Birde kardio yu ne kadar süre yapmalıyız onuda yanıtlarsanız makbule geçer.

bench_O

3. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Eğer imkanın varsa tabiki antremandan ayrı bir vakitte mesala kalktığınız zaman kardiyo yapmanız sizin çok daha iyi olacaktır. Ama antreman sonrası da kardiyo yapılabilir.

Six pack istiyorsanız diyetinize dikkat edin :)

4. Serwantes

Serwantes Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Hmmm... Spora yeni başladım ne kadar süre kardio önerirsin. Daha önce göbeğimdeki yağları eritme gibi bir düşüncem yoktu. Spor hiç yapmamıştım. Yaş ilerledikçe ne kadar kötü birşey olduğunu anlıyor insan. Yaşımda pek büyük değil daha önce hiç spor yapmadığımıda katarsak. Ne kadar süre kardio yapmalıyım. Spor salonuna filanda gitme şansım yok. Evde çalışıyorum 5 gündür. Yaptıklarım boğazıma dur demek, mekik, şınav çekmek ve ip atlamak. Daha şunlarıda eklemelisin diyebileceğiniz şeyler varmı.weightlifter

5. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Başlığınız kilitlenip kapatılmıştır.

Kilitlenme Sebepleri :
    Daha önce benzer bir konu açılmıştır.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/neden-rl-k-antremandan-sonra-t26691p8.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/cardio-antrenmandan-nce-mi-yoksa-t2718p2.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/antrenman-sonras-kardiyo-t45678.html

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş