Antrenman öncesi hazır yiyecek ? Yurtta kalan öğrenci için beslenme ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve tonystark tarafından 22 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. tonystark

tonystark Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar 2. öğretim olduğum ve yurtta kaldığım için uyku düzeni beslenme antrenman herşeyim normalin dışında.Ama bu sporda ilerlemek istiyorum.
    181 182 civarı boy 75kgyim

Sabah 9-10 gibi kalkıyorum 10-11 civarı 4 adet yumurta var(1 tane sarı 4 beyaz)
    Antrenman öncesi saçmasapan sütle cornflakes yada çubuk kraker tarzı bişeler yiyorum bana hiç iyi yapmıyorum gibi geliyor.
    Öğlen 2 antrenman
    Antrenmandan hemen sonra(bulabilirsem üzüm suyu yoksa kuru üzüm alacam.)
    Antrenmandan 45 dk sonra 1 ölçek(32gr) toz + 300ml süt karıştırıp içiyorum.
    Vakit olursa boş ders vb mutlaka okuldaki avm den tavuk biftek yiyorum çok az ekmekle 100-120 gr göğüs eti olduğunu söylüyor satan adam.

17.00-20.30 ders
    21.00 gibi okulun yemekhanesinde ne çıkarsa onu yiyorum çok az ekmek.Genelde et veya sebze,bakla çıkıyor.
    Saat 22.30 gibide 50gr kabak çekirdeği yiyorum %33 protein ve düşük karb içerdiğinden.
    12-1 gibi uyku

4 gün salona gidiyorum pazartesi çarşamba perşembe cumartesi.
    Yukardaki pazartesi-perşembe programım.
    Ders programım sabit olmadığı için çarşamba akşam cumartesi de öğlen gidiyorum

Benim sorum antrenmandan önce makarna pilav tarzı pişirmek haşlamakla uğraşmadan ne yiyebilirim ? kaç saat önce yemeliyim ?
    Antrenman sonrası yediğim kuru üzüm yada uzum suyu ondan 45 dk sonrada toz+300ml süt iyimi ?

O kadar zor ki 2. öğretim yurt hayatıyla bu sporu düzgün yürütmeye çalışmak, salon yoksa bu kadar dertte yok dediğim olmuyor değil.

2. Kaslı imam

Kaslı imam Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Bende yurtta kalıyorum lise öğrencisiyim hiç suplement kullanmadam bayada kas yaptım :)
    Günlük yaklaşık 95-100 gram protein alıyorsun heralde bunu 120 ye çıkarmaya çalış. Antreman öncesi eti form kraker yiyebilirsin 1 paketinde yaklaşık 30 gram kh var fiyatı da ucuz :)

3. tonystark

tonystark Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Tavuğu yersem günlük 110-115gr protein alıyorum o açıdan sıkıntı yok ama sanki antrenmanlar iyi geçmiyor bu yüzden antrenman öncesi uğraştırmadan yiyebilceğim enerji patlaması iyi olan besin lazım ve antrenmandan kaç saat önce almam gerektiği

4. Kaslı imam

Kaslı imam Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Antremandan 1,5-2 saat önce bol bol komplex karbonhidrat almalısın. Dediğim gibi eti formun karbonhidrat değeri iyi ben onu tüketiyorum şahsen.

5. tonystark

tonystark Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13

eti form normal kepekli bisküvi olanına başladım %15 protein %8 yağ %67 karb içeriyor antrenman öncesi alternatifi için efsane birşey bence.

Kaslı imam bunu beğendi.
  6. Brachii

Brachii Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Ton balık yiyebilirsin