Antrenman öncesi şöyle bir karışım yapsam...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve 2shae tarafından 9 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bir kaseye 2 konserve 80 gr'lık light ton balığı ve 2 tatlı kaşığı balı karıştırıp yesem olur mu? Ton balığı protein ihtiyacımı balı da basit karb. ihtiyacımı karşılasın diye spordan önce 45 dakika 1 saat önce almayı düşünüyorum da.
    Bir de yanında 1 dilim tam tahıllı ekmek yesem kompleks karb. olarak yaklaşık 45 dakika 1 saat içerisinde sindirimde bir sorun olmaz değil mi?

2. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Konserve balık ve bal:) bilmiyorum bu karışımı miden kaldırabilirmi şahsen ben tadını bile hayal edemedimde.:p

Benim antreman öncesi besinim çok klasik ama memnunum 1 tabak esmer bulgur pilavi ve yanında 100 gram kadar tavuk göğüsü.Spordan 1,5-2 saat önce yiyiyorum ve antremanda hiç enerji kaybı yaşamıyorum.Gayet dinamik oluyorum antreman süresince.Denemiyorsan dene istersen yada deniyorsanda devam et derim.Kolay gelsin...:)

2shae bunu beğendi.
  3. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yok tadı beklediğimden de güzel çıktı, enerji olarak bir sorunum yok zaten NO fazlasıyla yetiyor da gerekli besinleri de almak amacıyla pratik birşey arıyorum ondan böyle birşey denedim. Acaba uygun mudur onu sormak istiyorum.

4. ya-mur

ya-mur Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Sağlıklı bir karışıma benzemiyor ( Bal ve Balık)..

Yoğun protein ve tatlı besinlerin bu şekilde karıştırılarak tüketilmesi sindirimi sekteye uğratabilir. Yedikten sonra sindirimin sekteye uğrayıp uğramaması birazda sizin biyolojik yapınıza özgü bir durumdur. Sizde herhangi bir sindirim şikayetine yol açmayan bu kombinasyon bir başkasında rahatsızlık yaratabilir.

Benim tavsiyem her türlü tatlının yemekten önce tüketilmesidir. Bence önce balı yiyin. Zaten daha ağzınızdayken sindirilmeye başlayacaktır. Balı yedikten sonrada ekmekle balığınızı yerseniz daha sağlıklı olacaktır.

5. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    :) arkadaş yediklerini kusarak kilo verme tekniği bulmuş kendine sanırım :):)

Sayfayı Paylaş