Antrenörlük yapanlar

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve dragox tarafından 5 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar selam öncelikle. Bu işi yapmak isteyen genç arkadaşlara(Bende düşünüyorum) bilgi vermek için bu başlığı açma gereği duydum. Acaba aramızda veyahut sizin çevrenizde büyük spor merkezlerinde ant. yapan arkadaşlar var mı? Mesela essporto, Hillside tarzı yerlerde. Verilen maaşları ve imkanları merak ediyorum. Bilgisi olan kişiler belirtirlerse sevinirim lütfen:)

2. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Spor Salonu Zincirleri olsun ufak çaplı salonlar olsun hiçbir yerde fazla maaş verilmiyor.
    Genel olarak asgari ücret civarı bir maaş verilip sizden personal training paketleri satmanız isteniyor.
    Yani olay bilgi ve tecrübeden çok malı satabilmekte oluyor.
    Farklı birkaç yerde antrenörlük yaptım. Hatta en son ünlü bir spor kompleksi ile iş görüşmesi yapıp kabul edilmiştim ancak şartlarından dolayı işe başlama tarihi gelmeden vazgeçtiğimi bildirdim. Yani Türkiye'de antrenörlüğün durumu pek iç açıcı değil.

3. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    bende 2 ay kadar once aynı durumda kaldım cok ünlü olan ve yeni açılmış olan bir zincir ile görüşmüştüm verdikleri ücret komik ötesiydi gerçekten de :)

üstüne birde sizinde belirttiğiniz gibi pazarlama yapmayıda istiyorlar saçma şekilde

bu güne kadar olan tanıdıklarım ve benim şu ana kadar ki yapmış olduğum 9 iş grüşmesinde en son verilen maaş teklifi hariç hepsi asgari ücretin çok az üstüydü sadece bu son gorüşmem de 1600 tl teklif edilmisti ama çalışma saatleri çok uzundu ki verdikleri teklif benim ev kiramın değil tamamını 3 te birini ancak karşılıyor

bencede bu işte pek para yok

4. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    İşin kötü tarafı şu ki, piyasa şartlarına baktığınızda asla sizi rahat bir hayat yaşamanızı sağlayacak maaşlar alamayacağınızı görüyor ve bu işe hobi olarak devam etmeniz gerektiğini anlıyorsunuz.

wallcroft9'69, dragox, PointFlex ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    aslında eğer yeterli düzeyde iseniz e tabikide bu iş sahasında çevrenizde varsa ortalama bir ücret ile iş bulma şansınız var fakat alıcağınız ücret asla öle iyi bir maaş olmıcaktır

ama şu var eğer hani tuzu kuru biriyseniz aslında hpbi olarak bile yapılabilir :)

salonu bedavaya getirir üstüne biraz da para alırsınız :)

ama aile geçindirmeyi yada ne bilim işte düzenli şekilde bu işi yapmayı bence düşünmeyin :(

wallcroft9'69 bunu beğendi.
  6. whitetrash

whitetrash Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar ben hoca değilim fakat ismini vermiyim çok yakın bir kardeşim yıllardır türkiyenin büyük spor salonlarında hocalık yapıyor.Çok yakın olduğumuz için onun deneyimlerinden bildiklerimi sizlere aktarıyım.

Öncelikle büyük klüpler için, eğer besyo okumuyorsanız şansınız çok az.Bu klüpler genelde besyo mezunu veya besyo okuyan bu spor hakkında sıfır deneyimli bilgili kişileri stajyer olarak alır, eğitir sonrasında çalıştırır.Özellikle büyük klüpler okullu olmaya çok önem veriyor.Yani siz ne kadar bilgili işi bilende olsanız, adam gidip hayatında bench sehpası görmemiş adamı okullu olduğu için sizin yerinize tercih edicektir.Antrenör sertifikalarına çok güvenmeyin.Tabi eğer yarışma dereceniz varsa, işler değişir.

Maaş olarak ise ortalama 800 tl alırsınız.(Hill side, mac ,essporto gibi büyük klüplerden bahsediyorum bu arada) Ancak parayı artı olarak vericeğiniz özel dersten kazanırsınız.Özel derse yüklenmek zorundasınız(personal training) Personal training içinde şöyle söyliyim saatlik ücreti 100 tl dir.Fakat size kalan 30 tl dir.70 i salona gider.Bu şekilde, bir ay 2500 tl maaş alıp, bir kaç ay sonra üyelerinin bırakması tatile çıkması vs. sonucu diğer ay 1000 tl maaşa düşersiniz.

Maaş olarak çok mutlu etmesede genel olarak sosyal ortam çevre nedeniyle zevkli bir iştir.Çok fazla çevre edinirsiniz.Gittiğiniz mekanlarda hesap ödememe lüksüne sahip olabilirsiniz.Üyelerinizin davetleriyle pek çok ortama girer hatta yurt dışı tatile bile çıkarsınız.Çok çok örnekleri var bu tarz gördüğüm.Ayrıca biraz da tipiniz ve fiziğiniz düzgün ise , sex hayatınız fazlaca renklenir.
    (tabi bu yazdıklarım büyük klüplerde çalışmanız koşuluyla gerçekleşir)

wallcroft9'69, Aramiss ve H4k4nn bunu beğendi.
  7. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Cevaplar için teşekkürler anladığım kadarıyla bu bir iş olarak yapılmaz:) Yani ancak kendi salonunu açacaksın onun dışında belirsiz bi durum var sanırsam. Güvenilecek bi iş değil gibi.

Son düzenleme: 7 Nisan 2012
  8. wallcroft9'69

wallcroft9'69 Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Death Valley
    yuarıda whitetrash belirtmiş "BESYO mezunu veya besyo okuyan bu spor hakkında sıfır deneyimli bilgili kişileri stajyer olarak alır, eğitir sonrasında çalıştırır.Özellikle büyük klüpler okullu olmaya çok önem veriyor." diye

yani ben üniversite de BESYOda okumayı çok istiyorum ve antrenörlük de ideallerim arasında şu an turiz m. lisesi okuyorum ve hemen hemen bağlantılı noktaları da var

örenk olarak : Antrenörlük: Bu bölümü bitiren öğrenciler Gençlik ve spor genel müdürlüğü teşkilatlarında, özel spor klüplerinde, okullarda antrenörlük ve yardımcı antrenörlük yapabilmektedir. Profesyonel spor kulüplerinde çalışabilecekleri gibi turizm alanında da spor eğitimi verebilmektedirler. Eğitiminde antrenman, spor sağlığı, sporda psiko-sosyal alanlar, spor yöneticiliği gibi bilgilere yer verilmektedir.

yani şimdi diyelim ben besyo antrenörlük bölümünü kazandım ve mezun oldum iş bulma imkanım diğerlerine göre daha mı yüksek olacak?

puanlar da çok yüksek değil kazanabilirim gibi geliyor. internette araştırdım ama istediğim bilgilere pek ulaşamadım forumda BESYO okuyan ya da mezunu olan veya hakkında kayda değer bilgiye sahip olanlar varsa yardımcı olabilirler mi ?

merak ettiğim bir konu da şimdi turizm m. lisesi'nde okuyor olmam üniversite sınavında herhangi bir pürüz yaratır mı?

teşekkürler ...

bilgiler az önce buldum :

Kimler spor akademisine başvurabilir ?

YGS puan türlerinden birinden 200 puanı alan herkes beden eğitimi spor yüksek okulu (besyo) mülakatlarına girmeye hak kazanmıştır.
    Sporcu geçmişi olsun ya da olmasın fark etmez spor akademilerine başvurabilir.
    Meslek liselerinin puanı kırılmadan spor akademilerine başvurabilir
    Bizler Öğrencinin Sportif özelliğine göre, YGS puanına göre üniversite seçip yerleştirilmesine yardımcı oluyoruz
    Üniversitelerin Sınav Tarihleri Ve Sınav Sistemleri Birbirine Benzememektedir!
    Öğrencilere Sınav Sistemine Uygun Olarak Hizmet vermekteyiz.
    tüm besyo adaylarına başarılar diliyoruz.

http://www.besyosporakademisi.com

Son düzenleme: 7 Nisan 2012
  9. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Bu arada BESYO mezunları da KPSS ile atanıyormuş çok komik geldi:) Ben düşünüyordum ama vazgeçtim. Antrenörlük zaten akıl karı değil arkadaşlarımızın dediği gibi beden öğretmeni olmaya niyetlensen de çok engel var.

wallcroft9'69 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş