antrenörünüz sizi sakatlamak isterse?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Jem tarafından 6 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Jem

Jem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 1 senedir vücut geliştiriyorum. Şu ana kadar düzenli olarak her 45 günde bir programım değişti. Gel gör ki dün porgram yazdırmak için salona gittim. Orda bulunan hocalardan birisi (eskiden beri bana sürekli bana ters bakıyor, yardım istiyorum kilo üstümdeyken çekip gidiyor, küstah bir tavırlarda sebebini bilmiyorum :mad:) geldi, dedi;
    Ben sana program yazmam bu programı 3-4 ay yapman lazım.a32 Bu arada Programım 4 güne dağılmış piramit şeklinde bir programdı, üst gögüsüm süper set şeklinde ayarlanmıştı. Neyse sonra dedim programdan verim alamıyorum şu ana kadar sürekli değişti dedim. Zoraki bir şekilde program yazdı 3 güne böldü 3x10 lardan set yazdı. Eski programlarımda incline decline bench pres yapmama ramen bana smith machinede normal bench yazdı. Onun dışında cable fly, incline fly ve incline dumble bench press yazdı. Yani inclineları dambıllarla çalışırken düz benchi smith machine le vermesi çok ilgincime gitti ( bench preste herhangi bir denge problemimde yokbench_O). Karın çalışması hiç yok(günde bir hareket şaka gibi :mad: ). Üstelik dünkü gögüs çalışmam dan sonra şu anda gögsümde büyük bir acı var (çalıştırma hamlığı değil, sakatlık gibi). Ve ben bu vatandaşın bana gıcık olduğu için beni sakatlamaya yönelik bir program yazdığını düşünüyorum. Sormak istediğim 4 lük set şeklinde piramit çalışmadan 3x10 a geçmenin herhangi bir zararı olabilirmi (bu arada kalp hastasıyım gerekmedikce çok ağır kilolara girmiyorum). Kasları şaşırtmak gelişimleri için uygun olsada birden bire sistemin değişmesi ne kadar doğru? Bilgili arkadaşlar yardımcı olabilirse sevnirim.

2. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    ağır çalışmanın yanında sper setler kalp rahatsızlığı olanlar için uygun değildir.. tam olarak kalp rahatsızlığı nedir yazmamışsın ama temiz hava yürüyüşleri bu tip rahatsızlıklarda en faydalı spor.. salon sporuda çok yormadan haftada 3 gün yapılabilir ama ben kimsenin seni zorla sakatlamaya çalışacağını düşünmüyorum 4 lük premitten 3*10 a da geçilir 6*6 yada tek set full tekrarada geçilir ben hep yaparım bigün 3 10 bigün 8 set pramit bile yaparım hatta bunlar kasları şaşırtır zorlar sakatlıklar programdan çok hareketleri yanlış yapmak yada aşırı zorlamaktan doğar.. ama tabiki kol idmanı sonrası kanat çalışmak gibi temel klişeler vardır yada arka koldan sonra bench çalışmaya kalkmak gibi direkt sakatlığa davetiye çıkaran yanlış sıralamalar.. ama set yada tekrarlar bu konuda anlamsız.. bence bench deki değişiklikte verim alamadığındandır. kendin demişsin bu şekil verim alamdım diye yazanda programı değiştirmiş.. sen yinede aşırı bir zorlanma olduğunu düşündüğünde yada mide yetmiyor demişsin bunun gibi hiç zorlanma olmadığını düşündüğünde ufak doğaçlamalar katabilirsin programına bence... iyi çalışmalar.

3. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle geçmiş olsun
    ben fazla bir şey diyemiyeceğim ama şunları söylemek istedim. Hocalar verdiği programı değiştirmiyor biraz daha böyle takıl diyorsa bir sonraki programa geçmek için yeterince gelişmediğini düşünüyordur.

ama seni sakatlamaya çalıştığını düşünüyorsan oradan ayrıl başka yere git derim .
    gerçi böyle bir isteği olsaydı bir yıl içinde çok kez sakatlaya bilirdi.En basitinden zor durumda mı kaldın hatta kalmana gerek yok sen bench basarken bir yardımda bulunur çok daha kötü duruma düşmene sebep olur sakatlanmana sebep olurduı.
    bunada hiç bir anlam veremedim doğrusu sana kolay gelsin

4. @COMMANDO@

@COMMANDO@ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    kasları şaşırtmak için ayda 1 program değiştirilmesi gerekiyor

5. Jem

Jem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim sadace merak ettiğim ani set bir değişimlerinin sakatlık yaratıp yaratmıyacağıydı. Şimdiye kadar sürekli salon ve hoca değiştirdiğim için her programım farklı kişi tarafından yazıldı.
    izmirde önerebileceğiniz salon varmı?

6. Aslanonur

Aslanonur Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Hangi ilçesindesiniz İzmir'in ?

Sayfayı Paylaş