Antremansız Ketojen

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve RoyalChamp tarafından 5 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. RoyalChamp

RoyalChamp Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    2 aydır düzenli olarak ağırlık çalışıyordum.Kolumun kırılmasıyla antremanlara ara vermek zorunda kaldım. Bulk bir vücudum vardı spor yapamayınca biraz daha yağlı bir hale geldi. Alçı kolumda 1 ay kaldı, alçı çıktıktan sonra doktor 1 ay spor yapma dedi ve bende forumdaki araştırmalarım sonucu ketojen diyete başlamaya karar verdim.

Boy:1.90
    Kilo:87
    Bel:94

Yediklerim:

Sabah: 3 tam yumurta, 100-150gram beyaz peynir,tereyağı

Öğlen:2 tam yumurta, 160gram ton balığı

Öğün aralarında:1 avuk badem,ceviz,fındık

Akşam:150-250 gram arası tavuk ve salatalık

Yatmadan 2 saat önce: 100gram kaşar peynir

Hedef olarak kafamda pek bir şey yok, aynada istediğim gibi görünene kadar devam edeceğim.

Ayandon1923 bunu beğendi.
  2. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    1 -antreman yapamasan bile yürüyüş olabilir sporsuz bir diyet düşünülemez.
    2- hedefin yok bu çok kötü ,her alanda bir işe başlandığında bir hedef mutlaka olmalıdır bence.

kolay gelsin.

3. RoyalChamp

RoyalChamp Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bu diyeti 10 gün boyunca uyguladım. Diyette bazı yanlışlar yaptım: Bazı günler hiç uyumadım, bazı günler öğün atladım ama kesinlikle yediklerim yukarıdakilerin dışına çıkmadı. İyi sonuç olarak iştahım baya kapandı.Ölçüler:

Kilo:82
    Bel:91

5 kilo vermişim ancak ayna karşısında çok farkedilir bir değişim olmadı. Diyete aynen devam edeceğim ve sonuçları paylaşacağım.

---------- Post added at 20:04 ---------- Previous post was at 19:58 ----------

Düşüp bidaha kolumu kıracağımdan korktuğumdan yürüyüş veya koşu yapmaya çekiniyorum ancak belki yüzebilirim.

Hedef olarak aynaya baktığımda eskisinden daha iyi gözükene kadar devam edeceğim.

Yardımlar için teşekkürler.

4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    ilk başlarda su kaybı görülüyor, ancak korkulacak bi durum yok. Vücudumuz ketojenik diyete adapte oluyor ve kasları koruyor. bu durumda faha fazla protein tüketimi yapın.

antremansız ketojenik diyetin çokta verimli olmayacağını dusunuyorum.

zira ketojenik diyet hareketsiz yaşayan insanlar için uygun değil.

yağın ve vücut yağınızın harcanması için VOX tüketiminin arttirilması gerekir.

yani oksijenli egzersizleri arttirmalisiniz.

günde ortalama 30-45 dakikayı aşmayan yürüyüş yüzme gibi faaliyetleri eklerseniz vücudunuz ketojenik diyette yağı kullanacaktir.

ağirlik çalişmalarıda kasların korunmasında büyük etken.

5. eLvin

eLvin Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Tavuk ve Ton balığı yerine başka ne önerebilirsiniz bende böyle bir diyet deniyorum sürekli tavuk ve ton balığı bulmak zor oluyor :/

6. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    tek yönlü beslenme yanlıştır, o yüzden diyetin ana hatları

iyi bir ketojenik diyette Salatalar ve nişasta içeriği oldukça düşük sebzeler + hayvansal yağlar ve proteinler kullanılabilir.

o yüzden illaki her gun tavuk ve ton balığı yemek zorunda değilsiniz.

pahalı bir diyettir.

7. RoyalChamp

RoyalChamp Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13

Diyetin yaklaşık 3. haftasında koşulara başlayacağım, 4. haftasından sonra da yavaş yavaş ağırlık çalışmaya başlayacağım.

---------- Post added at 16:06 ---------- Previous post was at 16:03 ----------

Bence bu diyetteki en önemli besin kırmızı ettir. Ben kırmızı et yemediğim günler fazla yumurta yiyorum(5-6 tane), kırmızı et yediğim günlerde ise az ya da hiç(0-2 tane) yemiyorum.

8. RoyalChamp

RoyalChamp Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Diyetin 20. günü
    ölçüler:

Kilo:81
    Bel:89

Baya bir hacim kaybettim umarım kas değildir. 2-3 gün içinde koşulara başlayacağım, 20 gün içinde ağırlığa. Yemek olarak ilk yazdığım öğün listesinin nerdeyse yarısını zor yiyorum ve hiç aç kalmıyorum ama spora başlayınca arttıracağım tekrar. Şimdiye kadar hiç carb-up yapmadım, spora başlayana kadar da yapmayı düşünmüyorum.Belki spora başladıktan sonra da yapmam, ona o zaman karar veririm.Diyete başlamayı düşünenler içinse, alışması çok zor değil sadece yukarıdaki arkadaşında söylediği gibi pahalı bir diyet ve dışarıda yemek yiyemiyorsunuz ancak sonuçlardan herkesin memnun kalacağını düşünüyorum.

9. Ayandon1923

Ayandon1923 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    10 gun boyunca kaybettigin kilo degil sudur. bu diyette vucut 10. gunden sonra yag yakimina baslar.

10. RoyalChamp

RoyalChamp Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bugün antreman yapmaya başladım.Antremanım:

6 tur - 2.4km - 8dk - sabit hız
    100 metre %70 hızla koşu -100 metre jogging - 8 tekrar

2 aydır yattığım için biraz zorlandım. Protein ve yağ miktarını yavaş yavaş antreman şiddetine göre arttıracağım.

Sayfayı Paylaş