antremandan sonra yalnızca 15 dk..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve tolquito tarafından 6 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. tolquito

tolquito Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar sormak istediğim antreman sonrası 15 dk yüzmenin etkisi nasıl olur??araştırmalarım sonucu bu iki spor farklı kas gruplarına hitap ettiğini öğrendim(biri kırmızı diğeri beyaz kas gruplarını çalıştırıyormuş)Kimi çok faydalı kimi ise çok zararlı dedi...sizin görüşünüz nedir??
    Bir de antremandan sonra masaj vede sauna hakkında ne düşünüyorsunuz???

2. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Arnold baba sık sık yüzermiş kitabında yazar. 15 dakikanın bir zararı olacağını düşünmüyorum, ancak bir bodycinin genellikle sıkı bir programdan sonra patlayacak hale gelmiş kaslarındaki kanı da yüzerek dağıtmasındaki amaç ne olabilir diye aklıma gelmiyor değil :)

3. tolquito

tolquito Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende öyle..bu yüzden bana biraz garip geldi..Arnold baba ne zaman yüzermiiş? antreman öncesi mi sonrası mı yoksa off günlerde mi???Kitabını Türkiye ye geldiğim zaman alıcam hemen...
    Sauna ve masajın kötü etkileediğini duymuştum sizce gerçek mi?

4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
  5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    nerden duydun?
    Flex dergisinin nisan 2007 sayısında antreman sonrası sıcak tatbikinin kas gelişimini tetiklediğini okumuştum..bu yeni bulunan bir fayda tabi..bilimsel olarak tüm dünyaca kabul görmüşmüdür bilmiyorum..fırsat bulduğumda çevirir yayınlarım..yalnız bu sauna gibi yüksek sıcaklığa hemen antreman sonrası girmeyi gerektirmez bence..

6. tolquito

tolquito Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    duymadım sadece hoşuma giden bişey antreman sonrası sauna ,ama hiçbir fikrim yok malesef ne etki yapacağı hakkında...
    Ve hala aradığım cevabı bulamadım malesef...yüzmenin faydalarını okudum..Ama benim sorum bodybuilding antremanından sonra,15 dk lık bir yüzmenin bana ne getirebileceği yada götürebileceği...Burda bir antrenör bana inanılmaz faydalı olduğunu savundu ama almancam çok ileri düzeyde olmadığı için vede garip bi aksanla konuştuğu için çok fazla bişey anlamadım..
    Bu konuda bilgili olan biri var mı acaba?(bilimsel olarak)

7. CENTAUR

CENTAUR Guest

Spor masörü lisansı olan biri olarak masajı tavsiye ederim yalnız masajın türüde önemli, mesela masör relax masajı tarzında çalışıyorsa bu ağırlıklı olarak psikolojik rahatlama, sinirsel gevşeme konusunda etkilidir fakat fizyolojik etkisi daha azdır. Çok çeşitli masajlar var, sporculara ve sporcu performansına hitab eden masaj yapılıyorsa ve masör kişi bunun eğitimini almışsa faydaları çoktur.

Sayfayı Paylaş