Antremandan sonra süt ürünü ve yemek zamanı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Lodric tarafından 14 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Lodric

Lodric Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar 1 saat önce antremandan geldim bir güzel tavuklu nohutumu yedim ve arkasından bir tabak makarnamı ve üzerine yogurdumu koydum ve afiyetle yedim.Forumlarda dolanırken hooops ! duh birde ne göreyim antremandan sonra tavuk ve yogurt yani süt ürünü almak tavugun proteinini hoop alıp götürüyormuş kafa_ ,ilk olarak vücut yogurt'un proteinini sindiriyomuşta bir sürü karın ağrıtıcı fikirler laflar duydum ve birazcık huzursuz oldum bu yemek stilim yeni değil kırmızı et olmadıgı sürece yogurt'u eksik etmem soframdan.Antreman sonrası ben yogurt ve tavuğu beraber yedim zararı varmıdır ?

Bir tane daha sorum olacak bu antremandan 45dk-1saat sonra yemek yenmesi tavsiye ediliyor.15-20 dk sonra yesem ne olur ? veya 45dk-1saat sonra yesem ne olur ? Kesin bilgisi olan varsa yardımcı olurlarsa sevinirim...

Arkadaşlar emin olunki bu soruların cevapları bir çok forum üyelerinide aydınlatacaktır.

2. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Böyle saçmalıklara kulak asma bende bugün nohut bulgur pilavı yedim karın antremanımdan sonra yoğurt onların proteinini nasıl alıyomuş gerçekten çok merak ettim sadece yoğurdun sindirimi biraz zahmetli uzundur ondan böyle birşey demiş olabilirler uzun olması iyi aslında akşam son öğünler daha sağlam olmalıdır şahsımca düşüncem bu vücut 12 saat aç kalıyor neredeyse...

Lodric bunu beğendi.
  3. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    bir çok konuda otoriteler bile anlaşamıyor duyduğun herşeye inanma derim.
    yoğurtsuz sofraya oturmam gelişimimde memnunum.

Lodric bunu beğendi.
  4. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Hiçbir zararı yok hurafeden ibarettir.Yoğurda devam.Spordan hemen sonra yemek yenmesinin önerilmemesinin nedeni tamamen dolaşım sistemiyle ilgilir.Kaslara aşırı kan pompalandığı esnada sindirimin başlamasıyla vücuda ayrıca yük yükleyeceği düşünülür.

Lodric bunu beğendi.
  5. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    süt kötülemek için artık oturma organlarından sallamaya başladılar kim dediyse inanma dostum süt ve süt ürünleri tüketenlerdeki kas iyileşmesi daha hızlı olur forumda araştırırsan texas üniversitesinde böyle bir araştırma yapılmıştı

Lodric bunu beğendi.
  6. HeLLGuaRD_izmir

HeLLGuaRD_izmir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    MErhaba. ben spora daha dün başladım. imkanlarım doğrultusunda kendime bir program hazırladım. yani ancak param ve imkanlarım buna el verir. hatta bu programa uyamadığım günler bile olacaktır.

şimdiden teşekkür ederim.

Antreman günleri

Sabah(07:00)= 3 yumurta akının içine yulaf ve 1 dilim light peynir koy karıştır. Omlet yap.

10:30= 4 tane badem,4 tane fındık,4 tane fıstık

Öğlen(12:30)=normal yemek. Ama azar azar

14:00=yulaf ve süt karışımı

18:00= haşlanmış patates ve tavuk göğsü (tavuk veya 2 tane haşlanmış yumurta veya ton balığı)

19:00(eve gidince)(antremandan 45-50dakika önce)=elma veya muz veya 1 kase light yoğurt(hangisi varsa). Varsa makarna ile ye.

Antremandan biter bitmez= meyve suyu

Eve gelince(antremandan 1 saat sonra)=tavuk göğsü veya ton balığı ve makarna(mutlaka protein ağırlıklı beslen)

boY:1,74
    kilo:73,5

7. Lodric

Lodric Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    bu konunun yeri burası değil

Sayfayı Paylaş