Antremandan sonra et yemek gerekiyormu?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Red tarafından 7 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Red

Red Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    IT
    evet başlıktanda anlaşılacağı gibi akşam 8 ila 10 arası antreman yapıp 12 de uyumuş oluyorum.
    antremandan sonra sütle protein içip yatıyorum.yani bişey yemiyorum.

sorum şu gece uyumadan önce et falan yememiz gerekiyormu.yemessek antreman boşa gidermi.?

4 aylık sporcuyum arkadaşlar. bekliyorum cevaplarınızı.

2. Mosquito

Mosquito Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Ne yapmak istediğinide açıklarsan biraz yardımcı olabiliriz. Yani kilo mu almaya çalışıyorsun, yoksa kilo verirken kas kütlesi mi kazanmak istiyorsun ne istiyorsun?

Red bunu beğendi.
  3. Red

Red Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    IT
    kesinlikle zayıflamak istemiyorum..! hacim kazanmak istiyorum.

şuanki durumum:boy:1.80 kilo 82 hedefim 90 kg dır.

en üst hedefim şu resimdeki gibidir.şimdi yardımınızı bekliyorum

Son düzenleme: 7 Eylül 2010
  4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  5. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    antrenmandan sonra kompleks karb. almalısın bir tabak yağsız makarna, bulgur, prinç lapası benzeri gibi, öğün yemelisin. carb. aç olan kaslar bunu sünger gibi emecekdir..

6. Mosquito

Mosquito Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Ayrıca belirtmek isterim ki aldığın protein gece boyu sana yetmeyecektir. O yüzden yatmadan önce casein protein almanı şiddetle tavsiye ederim.

7. Red

Red Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    IT
    bendeki gelişmenin ilk üç aya göre niçin durakladıgı belli oldu sanırım... cevaplarınız gayet açıklayıcı olmuş,sevgili yöneticimiz linklerde çok yararlı oldu kafamda olay şekillendi.teşekkür ederim.

8. Kaka'22

Kaka'22 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Bana tavuk göğsü ye dedilerde pahalı beya bizim orda .

9. unlimit4d

unlimit4d Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Vucut geliştirmenin ucuz bir spor olduğunu size kim söyledi ki ?? :)) ..Elbette pahalı ihtiyacımız olan yiyecekler ama sigaraya vericegin parayı yiyecege harcasan daha yararlı olur.(Sigara içip içmediğini bilemiyorum içenler için belirttim)

10. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Antremanlardan sonra çok çeşitli beslenme teknikleri var eğer paranız yetmiyorsa kırmızı et yiyemiyorsanız izlemeniz gereken yöntemler;

Antreman sonunda kortizol artar ve kaslarda yıkılma başlar, önce yapmanız gereken benim tercihim taze sıkılmış meyva suyu tüketmek ve meyveleri püre haline getirerek tüketmekle başlar. Daha sonra.

1. seçenek Doğal beslendiğim için idman sonunda yarım yada 1 litre kefir tüketimi yaparım. Whey protein de tüketilebilir ancak kefir içerisinde bolca whey protein içerir. Ayrıca kefirin sayısız faydalarındanda yararlanmış olurum. Ancak daha ileri bir sporcuysanız whey protein tüketimi yapılabilir 20 yada 30 gram yeterli olur. Kefirin bir avantajı içerisinde yavaş metabolize olan proteinlerde barınır. Böylece 6-7 saat gibi sürelerde kas dokusu sürekli beslenir. Ayrıca bu saatten sonra dallı zincirli amino asitleri arttirmamız kuruyemişerlin tüketimini arttirmamız gerekir. Böylece amino asit kalitesinde belirli başlı yükselme gerçekleşir. Bitkisel ve hayvansal proteinlerin bir arada alınması mükemmel birşeydir. Özellikle idman sonunda kabak çekirdeği,yer fıstığı, fındık gibi ürünleri tüketimini arttirmamız gerekir. Ayrıca kefirden sonra bolca yiyebildiğimiz kadar tam yumurta tuketimi yapmalıyız.

Bu parası yetersiz insanlar için mükemmel derecede protein ihtiyacını karşılamak için gereken en güzel yöntem. Gördüğümüz gibi çok düşük maliyet ile gayet yeterli derecede Dallı zincirli kasein whey gibi amino asitleri vücudumuza aldık.

2. Seçenek Antreman sonunda tıpkı diğer seçenekte olduğu gibi Kefirin yerine günlük tam yağlı süt tüketimini ve yoğurt tüketimini arttiricaz tekrar birinci seçenekte olduğu gibi yumurta tuketımını arttırıcaz ve dolayısıyla kabak çekirdeği başta olmak uzere kuruyemişleri arttiricaz. Buda daha az maliyetle beslenen ve iyi bir kas kütlesi elde etmek isteyen kişiler için çok daha düsük maliyetli beslenme planıdır.

yukarıya ilave olarak Kümes hayvanlarının tuketımını arttırabiliyorsanız arttırın. Tavuk hindi kaz ördek aklınıza gelen herhangi kümes hayvanı olabilir.

Kuruyemişlerde Çok kaliteli amino asitler vardır bu arada. Kabak çekirdeğini size önerdim örneğin L-Arginine açısından oldukça zengin 100 gramında 5 gramdan fazla l-arginine içeriyor.

Vücudumuz için besinlerle alınan butun protein kaynakları yağlarda dahil sağlıklıdır ve çok mukemmel gelişim yapar.

O yuzden mutlaka kırmızı et ve tavuk yiyemeyen kişilerin kuruyemiş tüketimini arttirması gerekir.

Ancak gunde en az yarım kiloya yakın tavuk yenilmesinden yanayım. Ve ayrıca bununla beraber kuruyemişleri ve fermente süt ürünlerini arttirmaliyiz.

Yumurta = Vücudumuzun yapı taşı kolesterolü içerir ve çok zengin bir besin maddesidir. Sınır yok dilediğimiz kadar yiyebiliriz gunun her saatinde her anında yüzde 99 oranında sindirilebilir en iyi kas kütlesi veren besin maddelerinden biridir.

Süt = yüksek oranda whey protein ve kasein proteinleri içerir yaklaşık sindirim süresi whey hariç 7 saattir. içebildğimiz kadar içeceğiz.

Kefir = Süte benzemekle beraber çok zengin bir besindir sütten farkı prebiyotikler açısından oldukça zengin yaşamı uzatan kas kütlesini arttiran bir besin.

Yoğurt = Kefirin tıpkısıdır.

Kuruyemişler = Yüksek oranda kaliteli amino asitler içerirler buda vücudumuzun aminoasit profilinin zenginleşmesini sağlar, içlerindeki yağlar yoğun lifler sayesinde cok dusuk oranlarda sindirilir, buda kişilerin yağlanmasını engeller ve kas gelişimine maksimum etki sağlar. Lifler yağların buyukbir kısmını sindirilmeden dışkı yoluyla atılmasını sağlıyor.

Kümes hayvanları ve Otlayan hayvanlar: Kesinlikle imkanınız varsa sınırsız tuketebilirsiniz. Hiç korkmayın. Özellikle kırmızı et kolesterol açısından zengin ve doğal ortamında yetişen bu hayvanları tercih etmelisiniz.

Yani görüldüğü gibi çok daha dusuk maliyetlerle de kas kütlesi inşa edilebilir.

Kas inşa etmek için illaki et yemenize gerek yok, kolesterol açısından yüksek olan yumurta etten bile daha iyi sonuç verir. Bunuda ayrıca eklemek istiyorum Sınırsız tuketım yapabilirsiniz.

Ancak şunuda eklemek istiyorum, doğal ortamında yaşayan tavukların ürettiği yumurtayı tercih etmeniz daha iyi ve mükemmel olur.

Son düzenleme: 13 Kasım 2010
    ArOyLi, Kaka'22, AnkTıp92 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  11. Kaka'22

Kaka'22 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Coyote doğru söylemiş ama ete göre değişiyomu mesela ben okulda döner alıyorum ekmek arası bu aynı hesaba gelirmi faydası açısından.

12. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş