Antremandan aldiğim verimi antreman sonrasi alamiyorum.sanki hiç gelişmiyor gibiyim .

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve tugi190794 tarafından 18 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    Idmanda biceps çok güzel gelişiyor verim aliyorum istediğim şekli çalişirken aliyor . Sertleşme , şekilleşme falan idman sirasinda süper yalniz idman bitiyor . 1 saat falan aradan geçmeden tekrar eski halini aliyor ve kollarda hafiften bi ağri kaliyor sadece. Sanki eskisinden de kucuk gibi oluyor kollarim hiç gelişmiyor sanki .

Haftada 2 kere biceps yapiyorum . Pazartesi ve perşembe olmak üzere.

Barbel curl 3x8 (25kg)
    hammer curl 3x8 (8kg)
    concentration curls 3x8 ( 8kg)

henüz 1. Ayim ama bunun arkasinda 7 senelik futbol ve 6 aylik boks geçmişim var .

Beslenme:

Sabah kahvaltisi : 2 dilim ekmek , 1 avuç kadar beyaz peynir , 2,3 yumurta
    öğle : Okulda oldugum icin nuget tavuk türü bişeyler yarim ekmekle .
    öğleden sonra saat 3 : 2 tabak makarna 30dakika sonra 150 gr hardline progainer protein - karbonhidrat karisimi
    saat 5 : Idman
    saat 6. , 6.30 : Hardline arginer amino 2 kapsul ve tekrar 150 gr protein
    saat 7.30 : Yemek ne varsa artik evde .
    Saat .9 - 10 yatiş

lütfen bu işin abilerinden bişeyler istiyorum :))

2. tropicalpunch

tropicalpunch Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Kaslar antrenman sırasında gelişip büyümezler. Kasların büyümesi dinlenme sırasında gerçekleşir. İdmanda yalnız o bölgeye fazlasıyla kan pompalayıp oradaki kasları zorluyorsunuz. Yarım saat içinde eski haline dönmesi çok normal.

Bir kası büyütmek istiyorsanız haftada en az 1-2 kez, 8-10 hafta boyunca düzenli uyarmalısınız(uyarmak burada antrenmanda kan pompalamak oluyor). Bu nedenle sabrederseniz eğer 2-3 aydan sonra gözle görülür bir gelişme görebilirsiniz.

tugi190794 bunu beğendi.
  3. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    Inşallah. Bilgilerin için çok teşekkürler biraz sabir işi tabi o sabir bende var . Hissediyorum , yalniz bi garip geliyor kaslar kuculuyor gibi geliyor :)

4. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    çok aşırı çalışıyor olmayasın sakın. gogus-sırt-bacak-omuz bolgelerine 3 er setten 3 hareket yap. kollarınaysa 3er setten 2 hareket gir. haftada 4 gunluk bir program uygula.

tugi190794 bunu beğendi.
  5. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    1. gün gogus - triceps
    2. gün omuz - bıceps
    3. gun sırt - bacak
    4.gun tekrar gogus -trıceps falan devam edıyor haftada 2kere calıstmıs oluorum butun kasları. butun hareketlerım 3u gecmıyor setlerde 3x8 3x10 arası .

Sayfayı Paylaş