Antremanda göğüs ve kanat kaslarımı hissedemiyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve maicana1998 tarafından 16 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. maicana1998

maicana1998 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    yaşım 16 vücut geliştirmeye başlayalı 1.5 hafta oldu koll karın antremanlarından sonra kolum karnım ağrıyor ama göğüs ve kanat çalışırken örneğin bench press dumbell press göğsümü hissedemiyorum ertesi gün ağrı olmuyor aynı durum kanat içinde geçerli. cable crossover makinesinde daha iyi hissedebiliyorum ancak salon küçük o alet yok ne yapmam lazım

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Ağırlığı bir seviye artır.Bench Presste artış yap.Cable crossver çok şey bi hareket ki sıkıştırma tarzı bir hareket.Sen adının sonunda press olan hareketlerin çoğunda ağırlık artırmaya git.
    Sırt konusuna gelince şansın varsa 5 barfiks çekiyorsan 4 barfiks çek sırtına veya beline 5 kg dumbell al.Barfiks geniş tutuşu dene.Her antreman sonrası ağrı olmaz.Sen antremanda kendini maximum zorlamaya getir şimdilik o yeterli olur.

3. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    Antrenman sonrası ağrılarının olup olmaması gelişme olduğu veya olmadıı anlamına gelmez. Kası en yüksek verimle çalıştırmanın püf noktası hareketi full ROM'la (tam hareket mesafesi) nizami bir biçimde yapmak ve harekette doğru formu korurken aynı zamanda çalışabileceğin en yüksek ağırlığı seçmektir.
    Bahsettiğin iki harekette de daha geniş bir tutuş kullanman yardımcı kas gruplarının oynadığı rolü azaltacaktır, göğüs ve kanat kaslarını hissetmeni sağlayabilir.

Sayfayı Paylaş