Antremanda bitkin hissetmeye son (DOĞAL)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve badboy9119 tarafından 27 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. badboy9119

badboy9119 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Bu bahsedeceğim sebeple kreatin almayı düşünüyordum (güç artışı dolayısıyla hacim için) ama şuan vazgeçme aşamasındayım.

Şimdi öncelikle protein tozum bittiği için protein tozu veya ek bir supplement kullanmıyorum onu belirteyim. 2'ci olarak şunu da anladım protein tozu kullanmayışıma rağmen ağırlıklarımda düşme olmadı nizami ağırlıktayım ve bazı bölgelerde artış bile sağladım.

Herneyse gelelim kendimizi antreman sırasında bitkin hissetmemek , iyi bir antreman çıkarmak ve güç artışı sağlamak için yapmamız gerekenlere.

Öncelikle Spordan 2,5-3 saat önce komplex karbonhidratlı bir yiyecek yiyin. Ben mesela bugunkü antremandan önce 2,5 tabak soslu makarna yedim(kaloriyi arttırmaya da çalışıyorum)
    Daha sonra Antremana 1,5 saat kala 150 gr tavuk göğsü + 1 porsiyon makarna daha yedim.

Antremandan yaklaşık 30-35 dakika önce de 4 tatlı kaşığı veya 2 büyük kaşık gold fıstık ezmesi kaşıkladım.

Evet antremanımı ağır girmeme rağmen (bacak/omuz) sorunsuz ve enerjik bir şekilde tamamladım. Çıkıştada üzüm suyumu mideme indirdim. Deneyin tavsiyemi faydasını görüceksiniz..

2. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    sorum 1)ne kadardır yapıyorsun? sorum 2)karın bölgen ne alemde? yorumum 1)proteinle halsizlik yorgunluk vs gibi konuların pek alakası yoktur zaten no ürünü değil ki bu.yorumum 2)bence spordan 2.5-3 saat önce ana ögününü ye(200 gr tavuk göğsü-haşlanmamış 200 gr pirinç gibi) spordan 1 saat öncede 1 muz+1 elma+1kase çilek kombinesi yapmanı tavsiye ederim.eger büyümeye taktıysan ve kullanırım diyorsan antrenman sonrası için karb. içeriği yüksek komplex bir protein tavsiye ederim.(syntha-6) gibi saygılar

3. badboy9119

badboy9119 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    1- 6 Ay oldu ama düzenli-düzensiz ama ağır giriyorum. 2- yağsız vucudum var adonisler ve 4 packim belirgin. Mide idmanı sonraları da 6 pack belirginleşiyor.

Farkındaysan proteinle halsizliği gidermedim ben. 3 saat önce komplex karbo ağırlıklı bir yiyecek idmana da 1,5 saat kala karbo ağırlıklı yanına 150 gr hayvansal protein koydum.

4. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    Denemeye çalışacağım.2.5 tabak makarna Yedikten sonra midenizde çok büyük şişkinlik oluyormu?

5. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Zaten her yerde söylenen şeyler bunlar :)

Danny Boy ve mma- bunu beğendi.
  6. badboy9119

badboy9119 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0

Heryerde söylenen şeyler yalnız idmandan 1,5 -2 saat önce komplex karbo alın deniliyor. Bende böyle yapıyordum ama antreman bittiğinde bende bitiyordum. Dolayısıyla kreatin almayı düşünüyordum. Fakat bugun ekstra ant'dan 3 saat önce yiyip bir de antremana 1-1,5 saat kala protein + karbo. besin yiyip 30-45 dakika aralığındada 4 tatlı kaşığı fıstık ezmesi yiyince enerji seviyem acaip yükseldi :)

Bahsetmek istediğim buydu yoksa klişe biliyorum ama 2 kere komplex karbo alıyoruz bu teknikte.

Denemenizi öneriyorum, gayet verim aldım şahsen.

7. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    Tamamda şuan 12 yaşındayım.2.5 tabak makarnayı zorlasamda yeme ihtimalim %0.1 Bana göre program hazırlama ihtimaliniz varmı acaba?

Kilo:47
    Boy:1.63

8. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Başka sporlara yönelmen daha uygun olur, yada antrenmanda bitkin düşecek kadar zorlama kendini :)

9. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    neyse devam et böyle ilerde ciddi bir form istediğinde diyete girersin zaten başarılar

10. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    ara öğünlerde fıstık,fındık ezmesi 1 tatlı kaşığı, ant önce max 2 tabak makarna fazlasıyla yeterli. diğer türlü senin yağlanmana yol açar ne kadar enerji versede.

11. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    bravo bende bu yorumumla onu söylemeye çalışmıştım
    ''neyse devam et böyle ilerde ciddi bir form istediğinde diyete girersin zaten başarılar''
    ama arkadaş başarılı olmuş tavsiye ediyor baksana :)

12. badboy9119

badboy9119 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım kalori hesabını tutturursan yağlanmayı hiç bir şekilde yaşamazsın. Aksine benim gibi kilo almada problem yaşıyorsan hiç hiç almazsın. İdman sonrası az karbo yüksek proteinli yiyecek yiyerek gün içindeki karbo. ihtiyacımı karşılıyorum.

Düzenliyken bu kalori olayım nasıl yağlanıyım bana bunu acıklarmısın çok bilmiş?

edit: Hani ben bu başlığı antreman sırasında çok bitkin hissedenler için kendi deneyimimi paylaşarak açtım. Antremanı ağır girmeme rağmen ki bacaktan bahsediyoruz çok rahat çıkarttım ve hala dinçtim. + protein tozu kullanmama rağmen ağırlık artışı da sağladım. Hala baltalamaya çalışanlar var. Millete de yardımcı olsun diye açıyoruz böyle tepkiler geliyor. Cidden daha da millete faydalı şeyler açmayı düşünmüyorum. Boş yani.

13. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    eleştirilere açık biri değilsin sanırım.neyse bundan sonra seni tanımış olurum.ona göre olumlu olumsuz hiç bir eleştiride bulunmam.ayrıca çok bilmiş givi vs vs. yakışıksız sıfatlarda bulunmaya gerek yok biraz terbiyeye davet ediyorum seni. sana burda kimse karbonhidrat alma demedi.kendimce nasıl alınması gerektiğini ve kendi fikrimi söyledim.senin sisteminin ban yanlış olan yerlerini belirttim.ve kendimce olabilecek sonucunu yazdım.neyse en sonda dedimki başarılar böyle devam et. saygılar

14. azil_zinde

azil_zinde Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Selam,

Eğer antrenmana yorgun, dinlenmemiş girerseniz. Ne yaparsanız yapın antrenman yorar ve bitkin düşersiniz.
    Beslenmeyle ilgili değil, dinç ve motivasyonla ilgilidir.
    Antrenman öncesi alınan besinler performanısınızı artırmaz. Sizin performansınız 2 saatse bunu hiçbir gıda 3 saate çıkaramaz. Değişkenler çok fazla olduğunda inişli çıkışlı grafik ortaya çıkar.

iyi çalışmalar

Sayfayı Paylaş