antremanda baş ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve bedros tarafından 29 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. bedros

bedros Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar,
    2 hafta önce pazartesi bench press yaparken ensemin üst tarafından başlayarak kafama bir ağrı saplandı. resmen nabzımı kafamda hissediyordum o zonklamalarla gözlerim kararıyor gibi oluyordu. ağrı antreman sırasında dinlenme zamanında azalıyor gibi oluyordu ve en ufak bir hareket yapsam dahi tekrar başlıyordu.Bu pazartesi gene benchpress te ve bugün shoulder press yaparken gene aynısı başıma geldi. Bugünkü daha fenaydı diğerlerinde devam etmiştim ama o kadar dayanılmaz bi ağrıydı ki antremanı bırakmak zorunda kaldım. Ne yapmalıyım? Doktora gitmem gerekirmi yoksa gelip geçici bir durummudur?
    7 aydır bb yapıyorum aynı zamanda amerikan futbolu oynuyorum.
    Not:Yaklaşık 1.5 ay önce sporcu sağlığı testinden geçtim temiz çıktı

2. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Birinci ihtimal egzersiz sırasında düzgün nefes alıp vermiyor, ağırlığı basarken nefesini tutuyorsundur. Nefes alıp vermene dikkat ederek çalış. Belki bundan kaynaklanıyordur.

İkinci ihtimal boyun düzleşmesi olabilir. Eğer gündelik hayatta duruşuna dikkat etmiyorsan ya da sürekli masa başında, bilgisayar başında isen boyun düzleşmesi gelişmiş olabilir.

Ancak daha ciddi nedenler de olabilir. Bunu kesinleştirmek için bir nöroloji uzmanına başvurabilirsin. Boyun düzleşmesi ise bir boyun röntgeniyle hemen anlaşılır.

3. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    arkadasımızın da dedıgı gıbı buyuk ıhtımal nefesını tutuyosun ve bu sebebten kan basıncın artıyor ve basın agrıyor

hareketlerde dogru nefes alıp verın
    harekette basarken nefes verın ama ındırıken alın

4. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    aynı şey bende de oluyor zaman zaman. kesinlikle boyun kaslarıyla ve omurganın yapısıyla ilgili. boyun kaslarını güçlendirmeye yönelik basit egzersizlerle sorun çözülebilir. çok önemli bir sorun olduğunu sanmıyorum ama boyun hayati önem taşıyan bir bölge olduğu için bir fizyoterapiste görünmeni tavsiye ederim.

5. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    aynı sorun bendede oldu 3 hafta önce bench de başladı tekrar agırlıga gırdıgımde anladımkı agırlıga motıve olusum boynumu sıktıgımı unutturmuş :)

bır dahaki antremanda bench de aynı hatayı yapmadım ve tamamen kayboldu

6. bedros

bedros Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    aradan 2 ay geçti sorunum şuan düzelmiş durumda. benzer bir sorun yaşayan arkadaşlar tavsiyem antremandan önce çok hafif ağırlıklarla shrug ve upright row yapıp boynu ısıtmalarıdır. artı olarak forumda defalarca belirtildiği üzere nefes konrolünün çok önemli :)

7. LUDA

LUDA Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler aynışey benim başıma geldi ağrının yanısıra alnımda damarım belirgin bir şekilde gözüktü...bole durumlarda hemen ara verip bırakmak gerekiyor...ben zorladım antrenmandan verimim çok düştü..2 gün aradan sonra tekrar başladım bidaha olmadı..daha önce bu olay 2 3 kez antrenman sırasında başıma geldi sebeplerini farkettim...ilk başıma gelişi şole oldu spora 2 aya yakınara vermiştim ve 2ay önceki aynı tempoya yakın ağırlık ve setlerde girmiştim ve ölüodum..2.sinde karın egzersizleriyle antrenmana başladım ve bu radikal değişiklik aynı sonucu doğurdu..3.sü yaz sıcağıyla alakalıydı...son olarak da klimaya dikkat spor salonlarında,bir anda ağrı saplıor başa

8. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşlar bench press girerken ağırlık arttımı boynunuzu kaldırıyosunuz istemsiz olarak.Dışardan izliyenler farkedebiliyor bunu birtek.Çok sakat birşey aslında o ağırlığın altın kafayı kaldırmak.Buna dikkat ederseniz ağrı yaşamassınız ;)

Aynı hata sehpada yatarak alna indirme(triceps) hareketindede çok sık yapılır.

Boyun şakaya gelmez.İyi sporlar..

Sayfayı Paylaş