Antreman?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve allycan tarafından 11 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. allycan

allycan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bütün forumdaki arkadaşlara selam.Ocakta spor salonuna yazıldım 2 ay düzenli bir spor yaptım.Beslenmem azda olsa arttı.Spor yaparken Carnivor,Bcaa,PowerMass kullandım.2 ayda gelişimimi gördüm.Yalnız işte çalıştıgım için akşamları gidiyordum ve artık gidemiyorum vaktim olmuyor.Bunun için eve duvara dips kolları, duvardan duvara uzunca bir demire barfiks ve şınav demiri yaptıracağım.Spor güzel hele ki, gelişimi görmek daha güzel.Yalnız benim burada bir ricam olacaktı bilen arkadaşlara hitaben ağırlık kaldırmakmı yoksa bu 3 hareketi (barfiks dips şınav) hareketimi daha iyi sonuç aldırır.Bazı hocalara sordum kendi vücut ağırlıgınla çalışmak çok daha iyidir dediler.Bende böyle bir yola gireyim dedim.Yaptıran arkadaşlar varmıdır? Sonuç almışlarmıdır.Birde benim beslenmem pek yok.Maddi sıkıntılarımda oluyor neredeyse sabah kahvaltım hiç yok.Antreman öncesi ve sonrası sağlam beslensem aynı formumu yakalayabilirmiyim.Yalnız saplament kullanmayacağım.Eğer bu sporu devam ettirecek arkadaşlar varsa kullansınlar.Kendi adıma pişmanım şuan bütün hepsi sönmüş durumda. Ve en son olarak önemli olan antreman setlerini

Barfiks = 10+10+10+10+10+10+10+10+10+10 = 100
    Şınav = 10+10+10+10+10+10+10+10+10+10 = 100
    Dips = 10+10+10+10+10+10+10+10+10+10 = 100

Çokmu ağır başlıyayım yoksa 5'er setten 50 mi yapayım.

Bütün forumdaki arkadaşlara teşekkürler, iyi sporlar.

2. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    burada bacak çalıştıran birşey yok burpe diye hareket var vücut ağırlığı ile çalışanların hoşuna gidebilecek hareket söyle yapsan daha iyi
    10 burpe
    5 barfisk
    5 şınav
    5 dips

3. allycan

allycan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    teşekkür ederim yorumunuz için, bacak hareketlerimi ayrı yapacağım, ve 5 az değilmi ilk hafta 5'erden yapsam daha iyi doğru söylüyorsunuz teşekkurler

4. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    sen kendi vücudunu bildiğin için bilginde varsa en iyisini sen seçersin ama burpeyi hafife alma derim çok güzel hareket.

5. TolgaTunçel

TolgaTunçel Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Sabah kahvaltısı önemi çok büyük gece aç kalan kasları beslemen gerek.

6. romeofek91

romeofek91 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Kendi vücudunla hep aynı hareketler ve tekrar ve sette artsa sonuç alındığını görmedim hiç ama bir kaç program var internetten indirebileceğin video halinde misal p90x kaliteli programdır başlangıç için 22 kg ayarlanabilir dambıl alsan 55 tl bişey site verebilirim bende kullanıyodum şimdi salona geçtim işte bi dambıl bi barfiks barı tabi şınavdada kullanabiliceğin 3 ay bu program internetten indirebilirsin 7-8 gb bişeydi gece koysan sabaha iner türkiyede deneyipte sonuç alan çok forumdada var p90x günlükleri olan üyeler ama tabi zayıfsan bu program daha iyi gider ama kiloluyum dersen insanity workout var hiç bir alet olmadan sırf kendi vücudunla çalıştığın şuan bende yapıyorum salonda cardio yapmayı bıraktım evde 30-50 dk aralığında videoları var hiit cardio kavramını gerçekten hissediyosun takvimi var takvimde o gün ne yazıyorsa o videoyu açıp başlarsın 2. haftamdayım ben ama 1,5 kilo verdim salondada ağırlık antrenmanda yapıyorum protein sağlam alıyorum çoğunun yağdan gittiğinin inancındayım oldukça zorlayıcı bir program yanlız heleki 2. ay daha beter olucakmış daha başlamadım ama video süresi çoğalıcak ve bu daha fazla ter dökmek anlamına geliyor yaparken gerçektende burnumdan damla damla ter akıtıyorum tşörtümü sıksam yaptıktan sonra 1 bardak su çıkar o kadar diyorum yalnız ayakkabı her programda şart mat iyi olabilir halı sertse kiloluysa insanity yap sonra p90x geç zayıfsan p90x yap sonra p90x serisinin devamı var p90x3 felan böyle bişeydi sanırım ya devam edersin yada beğenirsen aynı programı 3 ay daha uygularsın benim önerim bu yönde gerçekten hergün aynı program aynı şekil overtraining olur sette artsa tekrarda artsa bi süre sonra gelişme kaydedemezsin
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Temmuz 2014 ---
    Normalde bu programlar paralı 200 tl civarındaydı ama internette bulabilirsin her ikisinide p90x tony horton yapımı adam gerçektende eğlenceli insanity workout shaun t oda baya hırslandırıyor bağırmalar çağırmalar yaparken kendini parçalayasın geliyor bazen küfrediyosun felan :D bence yapıcaksan böyle programları uygula daha faydalı olur benim uyguladığım insanity cardio yönelikli olduğu kadar triceps biceps göğüs bacak karın çalıştıran bi program p90x zaten tamamen kas yapmaya hacim almaya yönelik

TolgaTunçel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş