antreman yardım lazım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve emc tarafından 18 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. emc

emc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    dostlar ben bodybuildingde 7. ayımdayım programımda eksik olduğunu düşünüyorum biraz

programım;

bench press

dumbell press

incline dumbell press

butterfly makine

pullover

benim merak ettiğim konu gögüs programıma hiç dumbell fly ve cable cross eklenmedi hocam gerek olmadığını söyledi programımın 2 aydır aynı olduğunu söyledikden sonra incline press birde dips eklendi açıkçası emeğimin karşılığını alamadığımı düşünüyorumkafa_ benchde bar hariç 60 65 kg girebiliyorum bu hareketler için erkenmi genetik olarak gögüslerimin orta kısmı boş bu hareketlerin orta kısma etki ettiğini okudum birkaç yerde yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorumthums:

2. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Göğüs çalışmalarında cable cross ve pullover hareketlerinin ikisi aynı anda olmaz , mutlaka biri birinin yerine olur aynı tarzda hareketlerdir ama benim favorim tabiki pullover; hem göğsü yukarı çeker hemde kaburga kaslarını meydana çıkarır, ayrıca dumbell fly sız bir göğüs antrenmanı düşünemiyorum bir de hiç decline hareket yok programında yani alt göğsünü çalıştıran tek hareket dips.
    Bana kalırsa programında bulunması gereken hareketler
    Pullover
    Bench press
    Bench press(dar tutuş)
    dumbell pres
    dumbell fly ve dips

Bu arada cable cross hareketinide genelde definasyonda çok kullanırlar, başarılar.

3. emc

emc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim cevap için gögüs bölgesinden sıkıntım var salondaki hoca ben biliyom tarzında biraz misal omuz programında arka omuz yok zannedersem onuda yazıyım

makine press

dambıll press

yanlara açma

çene altına çekiş

triceps programı;

push down

halat

dambıl press

dips yeni eklendi işte yedinci ayda tricep programı 7 aydır aynı sadece dambıll press yerine tek dambıll eklendi bu yani ;

4. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci

Evet arkaya açış ve kafanı dizlerinin arasına alıp yanlara açış hareketleri yani arka omuz hareketleri yok programda

Benim omuz antrenmanım şöyle
    Öne açış
    Yana açış
    Arkaya açış
    Eğilerek yana açış
    Upright row
    ve omuz press

Sayfayı Paylaş