Antreman Yapamama Durumunda Yag Yakma

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve buzzluck tarafından 19 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. buzzluck

buzzluck Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Uzun bir suredir duzenli olarak kosu ve evdeki birkac aletle agirlik calisiyorum. Kosu oncesi de likit l-carnitine destegi ile epey yag yakmistim.

Bu yaz oncesi de ayni sistemle ozellikle bir turlu erimeyen bel cevremi eritmek icin spora basladim ama malesef belden cok yuzum ve omuzlarimdan kilo kaybediyo gibiyim.

L-carnitin & cardio destegi & diet programi ile bolegesel zayiflama dusuncesindeydim ama buyuk bir sansizlik sonucu ayagim sakatlandi ve sanirim en az 1 ay kosamayacagim :(

bu durumda bel bolgemin yaglanmamasi icin ne onerirsiniz?

l-carnitin daha cok aktif spor yapanlar icin oldugunu duydugum icin CLA daha mi faydali olur?

simdiden tesekkurler:)

2. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Bu gibi sakatlık durumlarında yapman gereken tek şey temiz beslenmek.
    Yediğin yiyeceklerin 100 gramında nekdar karb,protein,yağ var her zaman kontrol et.
    CLA ve l-carnitin bence alma derim, zaten cardio yapamayacaksın 1 ay sakatlıgından dolayı, boşu bosuna harcama .Yağ yakıcılar cardio ile daha iyi netice verir.
    temiz beslen .
    Abur cubur dan uzak dur.
    haftada bir enfazla iki defa çikolata,dondurma aşırıya kaçmadan
    kilonun 1,5 katı kadar mutlaka protein.
    karbonhidrat sabah ve öğlen .
    akşama dogru protein ağırlıklı .
    Geçmiş olsun . thums:

3. buzzluck

buzzluck Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    onerilerin icin tesekkur ederim

4. okko

okko Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşım bende geçen ay ayak bileğimin yan bağlarının kopması nedeniyle sporu bırakmak zorunda kaldım 15 gün kıpırdaman yattım ama allaha şükür sadece 300 gr almışım :) cla içiyodum sabahları bi tek etkisi oldumu bileme ama yemeklerimede dikkat ettim.

5. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Bölgesel zayıflama yoktur. L-carnitine'in kullanım amacı bölgesel zayıflama değil, kilo vermeyi hızlandırmak.
    CLA kullanman daha uygun olacaktır. L-carnitine mucizevi olmasa da sporla daha anlamlı.
    Belini inceltmek için genel olarak zayıflayacaksın. Bunun için düşük kalorili beslenip, CLA desteğini kullanabilirsin. Spor yapmadan zayıflamak pek uygun değildir. Kas kütlen düşebilir bunu engellemek için protein alımına dikkat etmelisin. Yağ ve karbonhidrat yönünden zayıf, proteince yüksek gıdalara yönel.

6. standaart

standaart Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    İstanbul
    slm arkadaşlar salonda spor yapmayı bıraktım müsait olduğum zaman yine başlıyıcam,bende arkadaşımın aksine koşmak yerine evde her sabah aç karnına egzersiz çalışıyorum bel ve karın bölgemde yağlanma sorunum var 180 boy 70 kilogram,yaş 26,her sabah cardio yapıorum ve mekik ekliyorum baya bi ter atıorum feci derece ter atıyorum tam 1 saat her gün egzersiz yapıorum you tube'u tıklıyorum ve bir sürü kondüsyon cardio ve mekik hareketlerini izleyerek çalışıyorum,içebildiğim kadar su içiyorum aynı anda,her gün yapmam sağlıklı mıdır onu öğrenmek istiyordum?yoksa bir gün arayla mı yapmak daha doğru olur.

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    standaart..başlığın içeriğine aykırı bir soru sorduğunun farkındasın değil mi??
    konu "antreman yapmadan yağ yakma"
    forum kurallarını okuyalım ve arama özelliğini sıkça kullanalım..

Sayfayı Paylaş