AntreMaN Sonrası= whey? Amino? Whey+amino?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve asteq tarafından 16 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    Suplementlerim:
    *weider kreatin -- Antremandan 30-45dk önce (keçiboynuzu pekmezi ile)
    * Scivation xtend -- Antreman sırasında veya antremana giderken yolda
    *weider 3050 amino -- Antremandan hemen sonra 4 adet
    *Mhp isofast protein -- Antremandan hemen sonra yarım ölçek(aminoyla beraber) -- Ayrıca sabah tam ölçek

Yaptığım kombinasyonu tamamen foruma göre düzenlemeye çalıştım...
    Merak edip bulamadığım: antremandan sonra aminonun emilimi daha hızlı olduğu için onu alıyorum ama yeterli olmaz diye proteinde alıyorum..gereksiz mi acaba? yada emilimi yavaşlatır mı?
    Gün içinde protein alımım fena değil ( yaklaşık olarak whey ve amino hariç 120-150 gr)
    ayrıca antremandan 2 saat önce sağlam bir öğün yiyorum protein açısından..o yüzden antremandan önce whey veya amino almayıp sadece bcaa içeren xtend alıyorum....
    genel olarak değerlendirmeleriniz ve sorum için bilgilerinizi paylaşırsanız beni büyük bir düşünceden kurtaracaksınız.. kafa_

Son düzenleyen: Moderatör: 16 Mayıs 2013
  2. liesh

liesh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    benim pek bilgim yok ama antreman bittiği gibi glutamine, eve gittiğim gibi amino asit. sonra yemek yiyorum aminoları aldığımdan 1 saat sonrada protein tozunu alıyorum

3. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    amino için eve gitmeyi bekleme demişti forumda saygı duyduğum biri...

4. liesh

liesh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    dedim ya pek bilgim yok glutamine aldığım için aminoları eve gidince içiyorum zaten max 10dk sürüyor. glutamin almasaydım onun yerine aminoları alırdım

5. hido_che

hido_che Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle mhp isofast sanırım biohidrolize whey protein isolesi, yani tablet aminonun ondan daha hızlı kasa ulaşacağına emin değilim, bence ikisini birlikte al böylece boşyere zaman kaybetmezsin, senin yerinde olsam tablet aminoya birdaha para vermem,, creatin için "creapure" patentli creatin kullanmaya çalış 3-5 gram antreman öncesi,3-5 gram antreman sonrası, aminoya vereceğin paranın yarısından daha azıyla da beta alanine(carnosyn patentli) alırsan maksimum verim elde etmiş olursun umarım, iyi çalışmalar...

asteq bunu beğendi.
  6. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    ewet iso fast50 yi alırken amino alma gibi düşüncem yoktu..hızlı karışma özelliğinden dolayı bu proteini seçmiştim bitince optimuma dönücem...
    amino yu da salondaki hoca saydığım kişiler çok önerdi özellikle weider 3050yi...benm protein sorunum pek yok...paramın çoğunu kasaba yatırıyorum..benm için önemli olan antremandan sonraki katabolizmayı engellemek...ben çok çabuk kas kaybediyorum...1,5 yıl oldu o kadar yavas ilerliyorum ki "vücut geliştirme yapıyorum" dediğimde inanmıyorlar duh

7. hido_che

hido_che Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    katabolizmayı engellemek için en etkili yol proteinden önce insülini zıplatacak bir karbonhidrattır,ben kendim vitargo kullanıyorum şiddetle sana da öneririm, 70 gram saf karbonhidrat. türkiye de şu anda yok ama hydrowhey de bende fark yaratıyor,antreman sonrası 60 gram da hydrowhey,ama senin anlattıklarına göre ,anladığım kadarıyla kalori alımında da sıkıntı yok,o zaman antreman sistemini gözden geçir, belli bir süre bütün izole hareketlerden ve makinalardan uzak dur, her bölgeye bir gün haftada 5 gün, her bölge için 3 temel compound hareket ve 5-7 tekrar arası,45 dakika da bitir ve çık, internetten bakabilirsin "maximum overload training kısaca max-ot" diye geçiyor bu sistem, isofast hakkında görüşün nedir, piyasada hydrowhey yok ben de denemek istiyorum fakat sodyum oranının yüksek olduğu söyleniyor yabancı forum sitelerinde, tat,karışabilirlik ve etki olarak değerlendirirsen sevinirim.

asteq bunu beğendi.
  8. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    max-ot 'a baktım şimdi ilgimi çekti...uygulayacağım sanırım...bu arada isofastten memnun kaldım baya...karışım tat ve gaz yapmaması artıları...ayrıca araştırdığım kadarıyla kana karışım süresi hydrowheyden çok farklı değil...o kadar paraya gerek yok bence..
    bu arada karbonhidratla ilgili söylediğine katılıyorum ama vitargo yerine haribo da olur diyolardı forumda ona bakıcam bugün...en azından idare etsin :) suplementlere vere vere para kalmadı...

hido_che bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş