antreman sonrası sol sag kas gruplarındakı agrı farkları

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ayberk123 tarafından 9 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    daha once 6 7 ay ugrastıgım bu spora 1 yıllık bı aradan sonra yıne basladım henuz daha 2. haftadayım. sag ve sol kolum ıkısıde 32 cm gogus bolgesınde ıse sag gogsum soldan bır mıktar daha ırı ama forumda arastırdıgım kadarıyla bu konu bıraz genetık ve bu sporda ılerleyınce azalıyormus zaten benımde fark cok degıl. asıl sorumu sormam gerekırse antremandan sonra sag taraf kaslarım soldakılerden (sıktıgım zaman) daha fazla acıyor. dun trıceps calıstım sag arkakolum daha fazla agrıyor bunun sebebı saga fazla yuk vermemden mı kaynaklanıyor( bu durumun olusmamasına dıkkat edıyorum) ılerıde bu durum sımetrı problemlerıne yol acarmı? bu durum normal mıdır?hocalarımızdan ve bu sporda tecrubelı olanlardan yorum beklıyorum . sımdıden tesekkurler

2. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bir kasın diğer kasından daha güçlü olabilir. Daha güçsüz kasın daha fazla ağrıma yapabilir

ayberk123 bunu beğendi.
  3. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Bir bölgedeki kas gurubunun diğerinden daha fazla yorulması normaldir. Kauss'un da dediği gibi o kas gurubu daha güçlüdür. Simetri problemleri ise her iki kas gurubunu da zorlayacak ağırlıklara geçilince azalacaktır. Sorun etmeden çalışmaya devam etmenizi öneririm.

ayberk123 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş