Antreman sonrası protein alımı ve kendi karışımım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve burningheart tarafından 26 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. burningheart

burningheart Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba bildiğiniz gibi antreman sonrası vücut bir şeyler istiyor ben protein veriyorum ancak protein tozu alacak maddi durumum yok kendim bir karışım yaptım protein açısından yüksek sizinle paylaşmak istedim idmandan hemen sonra bunu yiyorum
    Karışım için malzemeler
    1-lor peyniri(100 gramda 10 gr protein 1 gram yağ var)
    2-Bal (protein açısından zengin değil ama protein hemen vücütta sindirilsin diye)
    3-Muz(protein açısından yine zengin değil fakat enerjisi ve potasyum miktarı tartışılmaz)
    4-leblebiyi toz yapıp atıyorum sarı leblebide bolca protein var umarım toz haline getirince herhangi bir protein kaybına uğramıyordur
    Bu karışımı evde yapıyorum termos özelliği olan büyük bir bardağım var onun içine koyup soğuk bir şekilde spor salonuna götürüyorum idman sonrası yiyorum

Arkadaşlar karışım tatlı olduğundan idman sonrası şeker ihtiyacını gideriyor

-Arkadaşlar tavsiyeleriniz varsa söyleyebilirsiniz
    -1.70 boyum 80 kilom var anlayacağınız baya fazla kilom var sizce bu karışım bana kilo aldırır mı kilo kaybımı engeller mi ??
    İyi çalışmalar

2. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Öncelikle 100 gr lorda 19 gr protein var 10 değil karışımın içine koyduğun balı abartmadığın sürece kesinlikle yağlanmaya neden olmaz bu karışımın aldığın basit şekerler boşalan glikojen depolarını doldurmak amacıyla kullanılacak gün içinde spor sonrası haricinde basit şeker almamaya çalış sabah kahvaltında 1 bardak üzüm suyu tüketebilirsin + antrenman sonrası karışımına tüket başka ek olarak şekerden uzak dur.

burningheart bunu beğendi.
  3. burningheart

burningheart Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0

Lorda bende 20 gram protein var diye biliyordum ama hepsi bir değil bazılarında 26 gram bile vardı ama yağ oranları yüksek bugün marketlerde tek tek baktım aldığımın arkasında protein değeri 1o gram yazıyor yağ oranı düşük diye aldım

Sayfayı Paylaş