antreman sonrası makarna

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve batistr tarafından 17 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. batistr

batistr Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    merhabalar,

antremanlarım sonrasında saat 20.00 ila 20.30 arasında evde oluyorum haliyle sofraya oturmam 21.00ı buluyor. bu saatte yağsız ve tuzsuz haşlanmış makarna ve ızgara tavuk yemem yağlanmaya sebep olur mu?

2. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    vucudun antreman sonrası glikozen depolarını doldurması için karbonhidrata ihtiyacı vardır bunuda abartmadan yersen yağlanma olacağını sanmıyorum...ve tavuğu herzaman yiyebilirisin diye düşünüyorum çünkü proteinden zarar gelmez aç bir vucut için ;)

3. vandamme

vandamme Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Yatış saatinizle ilgili.yağlanmamak için doğrusu,yatmadan 3 saat önce hiçbirşey yememek.zaten yediklerinizin sindirimi kolay besinler.Yatış saatinizle ilgili derken,tabi 23-24'te de yemek yemek olmaz.isterseniz gece 2'de bile yatıyo olsanız,saat 23'de yenilen yemek yine biraz yağa dönüşür bence çünkü geç saatlerde metabolizmamız yavaşlıyo.onun için akşam yemeğinden sonra yatıcağınız zamana kadar her saat başı su içmenizi öneririm metabolizmanızın çalışması için ve yatmadan yarım saat 1 saat önce yeşil çay içerseniz mideyi gerçekten rahatlatıyo ve zayıflatıcı etkisi de varmış.yatmadan hemen önce içerseniz uykunuzu kaçırabilir.yatmadan 3 saat önce yemekten sonra en son(yoğurdun sindirimi kolay olduğu için ben 1.5 saat önceden yiyorum) light yoğurt yiyin ve yoğurdun üstüne daha hiçbirşey yemeyin.yoğurt ta karaciğeri temizliyo,özellikle de yoğurdun sulanan kısımlarını sakın atmayın,asıl onlar rol oynuyomuş karaciğeri temizlemede.bu arada yeşil çayı da en az 45 dakka sonra içerseniz için,yoğurdun üstüne hemen içmeyin yoksa yoğurttaki tüm vitaminleri demiri yok eder çay.aynı şekilde kahvaltıda da çay içmememiz gerektiğini duymuştum Ahmet Maranki'den ve doğru.yemeklerden 1 saat sonra çayı için diyo

Son düzenleme: 17 Nisan 2009
  4. vandamme

vandamme Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Hiçbir yiyecek içeceğin doğrudan zayıflatıcı etkisi yokmuş ta,yeşil çayın zayıflamaya yardımcı etkisi varmış diyerek düzeltiyim.üstteki yazım 15 dakkayı geçtiği için ekleyemedim oraya kusura bakmayın

Sayfayı Paylaş