Antreman sonrası kas acısı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Proprotein tarafından 24 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Proprotein

Proprotein Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba. 2 gün önce spora başladım. spora başladığım gün göğüsümde veya kol kaslarımda (biceps) ağrı hissetmedim. fakat sporun ertesi gün göğüsümde inanılmaz ağrı vardı. 2. günde ise göğüsümdeki ağrılara nazaran kol kaslarımda inanılmaz bir acı oluştu. inanırmısınız kolumu kaldıramıyorum acıdan.

sizlere sorum şu, bu acılar herşeyin yolunda gittiğinin bir belirtisi mi? yoksa spor yapmamam konusunda bir uyarımı? 2 gündür gidemiyorum spora. biseps kaslarım inanılmaz acıyor. ne yapmamı önerirsiniz? bu acılar geçmeden spora gitmelimiyim?

yardımcı olursanız çok sevinirim. teşekkürler.​

2. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    iki türlü ağrı vardır biri sakatlık ağrısıdır bu çok kötüdür birde antreman sonrası kaslarda acı olur ilk başlarda bu acı çok olur haliyle yeni spora başlamışsın acı tamamen geçince salona git ama çok ağır kaldırma yavaş yavaş ilerle

3. Proprotein

Proprotein Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki acı geçtikten sonra spora gidince bu acılar tekrar mı sizce?

4. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    kas acısı her zaman olur tabi olacak ama kapasitenin üzerinde ağır kaldırmamalısın çünkü sakatlık çıkar vede günlerce kas ağrısı çekersin üstelik emeğinde boşa gider zaten ilk ay amaç hareketlerin yapılışını öğrenmektir

5. Volkan26

Volkan26 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Yeni başladığın için acı olması normaldir ağırlıklar arttıkça veya yeni hareketlere geçtikçe ağrılar olucaktır tabiki bu işin doğası bu

6. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Hamlık ağrısı ilk kez başladığın için gayet normal birşey eğer uzun süre ara vermessen,bu şiddette ağrı olmaz birdaha (tabii sakatlanmadığın veya kendinizi inanılmaz zorlamadığınız sürece.)

7. atahan224

atahan224 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    İlk başlasan bile dediğin cinsten bi ağrı veya acı olmaması lazım ya gereğinden fazla ağır girip fazla çalışıp bi sakatlık vb. geçirdin yada bu acı söylediğin kadar fazla değil

8. by_burak

by_burak Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    İlk gün hiç alışık olmadıgın için ağrı degilde - acı gibide hissedebilirsin.Hemen hemen herkesin başına gelmiştir.Sonrasında hamlık agrıları olur antremandan sonraki gün başlar.Bu sporda agrı bitmez ama acı varsa bir sorun vardır sorun oldugunda agrı degil acı oldugunu anlarsın.

9. Cybork

Cybork Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de hamken çalıştığım da eskiden kolum kitleniyor açamıyordum o derece kasılıyordu , çok ağır girmemek lazım ilk başta, hafif çalışıp gittikçe arttırmak sağlıklısı .

Sayfayı Paylaş