Antreman Sonrası Karbonhidrat Kaynağı Olarak Süt

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve AnkTıp92 tarafından 11 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar ağırlık çalışmalarımın yanında cardio da yapıyorum bi miktar fazlalığım var. Bu yüzden meyve suyuna pek yanaşmak istemiyorum. Geçen gün tam yatıcam süt içiyorum kazein için. Bi baktım 100 ml'de 5 gr karbo. 2 tane 200 ml içiyorum antremandan sonra. Etti 20 gr karbo. Ama emilimi geç olabilir belki diye tereddütlerim var. Yorumlar ?

2. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Bence antrenman dan sonra insülini arttırmak ve glikojen için basit şeker olarak meyve suyu tüket.Antrenmandan sonra alınan basit şeker fazlalığını etkilemez.Zaten şekerin yararlı olduğu tek zaman vardır oda antrenman sonrasıdır.

3. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    antrreman sornası süt pek iyi olmaz

antremandan sonra ballı veya pekmezli su karıstır onu iç ve acil olarak protein ve karbo al

varsa para whey yoksa tavuk balık yumurta vs ... varsa paran yine karbo yoksa patates pirinc vs.. al ama süt sindirimi yasvalatır sütle protein de içilmez yenilmez gece yatarken süt içebilriisn protienle gece boyu kana protein girişi olur ama antemna sonrası içme

AnkTıp92 bunu beğendi.
  4. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Hazır başlık açılmışken benimde şöyle bir sorunum var benim fitnessdan cıkıp eve gelmem 1 saat sürüyor bu arada sudan başka birşey yiyip içemiyorum sizce zararlımıdır ? spor salonunun yanında bi market var sizce oradan ne alıp tüketmeliyim .Şuan vucudum yağlı olduğu için yağ yakmaya calısıyorum o yüzden whey protein almıyorum yani imkanım var almaya:)

5. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Protein almaya para var olmasına da gel anlat anneme protein tozunu :) Kullanmamı istemiyo toz. Zararlı diyo. Madem öyle antreman sonrası meyve suyuna devam. Eve gidince de 250 gr tavuk göğsü yesek denk midir ? Ev salon arası 10 dk.

6. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    250 gr tavuk göğsü, 1 ölçek whey den çok çok çok daha iyidir.

AnkTıp92 bunu beğendi.
  7. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Antreman sonunda yoğurt , kefir yada süt tüketebilirsiniz içerisinde bolca whey bulunuyor bunların.

8. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    ancak karb yok bu saydıklarında ki ant. sonrası cok cok onemlidir. illaki bir miktar alınmalıdır. bence mesela 100 metreci bir arkadasım ant sonrası yarım litre ayran - 1 soda karıstırıp içerdi peşinede meyve suyu. gayet mantıklı bir yaklaşım ve vucudun acil ihtiyacı olan protein mineral ve karbonhidratı sıvı olarak cabuk bir şekilde yerine koyabilir. en azından doğal yollardan en kolay yontem budur. bunun peşinede et yenebilirse daha ne olsun. iyi çalışmalar saygilarimla ...

AnkTıp92 bunu beğendi.
  9. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Antrenman sonrası kuru üzüm veya jelibon tüketebilirsin.

10. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Şekerli yiyecekler yediğinizde,bu yiyecekler insülin seviyelerinizi arttırırlar.Bu da kas hücrelerinizin şekeri ( kanınızdaki glikozu ) almasına ve glikojen olarak depolamasına neden olur.Ancak insülin ayrıca şekerin yağ hücrelerine alınmasına ve yağa dönüştürülmesine de sebeb olur ve yağ yakılmasını sekteye uğratır.Bu nedenle şekere evet denebilir ama yine de öğünlerde şeker tüketmek zararlıdır.Ancak şekerin faydalı olduğu bir zaman varsa, o da antrenmanların hemen sonrasıdır.Antrenman sonrası aldığınız şekeli gıdalar, kan akışınıza derhal dahil edilir ve böylece kaslarınız yeniden yakıt almış olur.İnsülini siz istediğiniz zamanda arttırmanız sayesinde şeker yağa dönüştürülmeyecek, onun yerine kas hücrelerine aminoasitlerle birlikte yollanacaktır.Bu da daha fazla kas inşa edecektir. Ayrıca insülinde kasların büyümesini sağlayan protein sentezi işlemine devam edecektir.

11. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    katılıyorum emre iyi yaklasım. ben bunu 5 aydır anlatamıyorum bu basit karblar. ant. hemen sonra BİR MİKTAR lazımdır diye. herkes yag olur seker yukselir yok duser. lazım arkadaslar. insulin hormonu bu anda gerekli olan bir şey. eger siz kas olarak ortaya bişeyler koymak istiyorsanız tabii.

Sayfayı Paylaş