Antreman Sonrası için omlet.

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve 14oguz14 tarafından 24 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. 14oguz14

14oguz14 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    Arkadaşlar güzel bir protein deposu oldugunu düşünüyorumhyper_ tadıda çok kötü değildir bu akşam deniycem sizlere yazarım denedikten sonrada.. bugün dersler boştu bende sıkıntıdan kendime böyle bir tarif oluşturdum...dumbelllls

-3 Yumurta Beyazı
    -1 Yumurta Sarısı (Tat versin diye isteyen koymayabilir)
    -100 gr. Light Beyaz Peynir (Ufak Parçalar Halinde)
    -Kekik (İsteğe Bağlı)
    -Pul Biber (İsteğe Bağlı)
    -Tuz (İsteğe Bağlı)
    -Tavuk Göğüsü (Ufak Parçalara Bölerek)

Yukarda verdiklerimi bi kaseye koyup 2 dk kadar çırpın. ve tavada pişirin..thums:

felixmaurice bunu beğendi.
  2. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Süpersin, birde tavsiyem yulaf ezmesi de ekleyebilirsin.... :)

3. veaN

veaN Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Sonuç olarak nasıl peki:)

4. 14oguz14

14oguz14 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    valla beğendim güzel gerçekten hem haşlanmış tavuktan bıkanlara yavsiye ederim tavuk tadını alamıyorsunuz pek :D

5. penny

penny Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    Antremandan sonra yemek için iyi bir alternatif olmayabilir. Çünkü antremandan hemen sonra 30 dakika içinde emilimi hızlı olacak bir protein kaynağından faydalanmalısın.

yulafı da antremandan 2 saat önce tüketmelisin. zira yulaf kompleks karbonhidrattır. oysa antremandan sonra alacağımız karbonhidrat kaynağı basit şekerden oluşmalı ki boşalan glikojen depolarımızı hemen doldurabilelim.

6. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Ben kuşbaşı tavuk göğsünü tavada pişirdikten sonra 5 yumurta 2 si sarılı 50gr kadarda kaşar ekliyorum spor sonrası öğünümde. Baharat zevke kalmış kekik güzel oluyor bide bunu dene istersen.

7. 14oguz14

14oguz14 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa

iyide ben protein kaynağı olarak verdim bu tarifi :)

8. penny

penny Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    tamam doğrudur elbette protein kaynağı. ancak antremandan sonra 30 dakika içinde kana hızlı karışacak bir kaynağa ihtiyacın var.

malesef protein tozundan da daha hızlı kana karışacak bir kaynak yok.

kullanımına teşvik etmiyorum ama örneğin süt içmek omlete göre daha iyi bir çözüm antremandan hemen sonra.

9. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Süt casein proteini kaynağıdır. Casein 6-7 saatte emilir.

Antreman sonrası için yumurta ve tavuk daha uygun.

10. penny

penny Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    bazı araştırmalar antremandan sonra casein kullanan sporcuların diğer sporculara göre daha fazla kas kütlesi elde ettiğini göstermektedir. bununda sebebi kasların saatler boyu besleniyor olması. hatta bununla ilgili geçtiğimiz aylarda m&f dergisinde makale vardı.

bu sebepten dolayı da blend proteinler çıkardı bazı markalar. uzay mekiği modeli whey, egg, casein vs içeren bu protein blendler bu sayede kaslarınızı besliyor.

benim sütü önermemin sebebi ise katı gıdalara göre sıvı emiliminin çok daha hızlı gerçekleşmesi. ayrıca sütte de %20 oranında whey bulunmakta.

11. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    1- Bahsettiğiniz blendler sizin de dediğiniz gibi whey, casein ve yumurta yani en kaliteli protein kaynaklarından seçilerek oluşturulmuş karışımlar. Hızlı karışanlar ve yavaş karışanların birleşimi. Antreman sonrası aldığınızda, antreman sonrası hızlı olan ihtiyacınızı karşıladığınız gibi geri kalan zamanda da beslenmenize yardımcı oluyor. Bu apayrı bir durum. 1-2 bardak sütün etkisiyle ilgisi yok. Elbette bu tip blendler etkili ürünlerdir. Ancak herkesin bütçesi ve imkanı yok bunları tüketmeye.
    2- Bir bardak sütün maksimum 200 ml olduğunu varsayarsak bu maksimum 9 gram proteindir. Hem yavaş emilir, hem yeterli değildir. 9 gramın %20'si whey olsa 1,8 gram proteini utilize edebilirsiniz. Bardak bardak içmeniz gerekir.
    3- Pastörize ve UHT sütlerin pastörizasyon sürecinden geçtikten sonra protein yapılarının bozuldukları ve sindirilemez hale geldikleri iddia edilmektedir. Yurtdışında insanlar, yetişkinlerin süte ihtiyacı yoktur, kalsiyumu lahana gibi kaynaklardan da karşılayabilirsiniz mentalitesiyle sütü pek tüketmiyorlar. Alternatif olarak çiğ süt tüketilmesi tavsiye edilmekte ancak çiğ sütün de kaynatılmadan tüketilmesi sağlıksız olduğundan pek tercih edilmiyor. Şu başlıkta bu konu daha önce tartışıldı.
    4- Eğer her gün daha fazla, örneğin 1 litre süt içmeyi (bu forumda bunu yapanlar var) tavsiye ediyorsanız, 100 ml sütün yetişkin ve sıradan bir insanda karşıladığı günlük kalsiyum ihtiyacı %25-30 civarındadır. 1 litre süt sıradan bir insanın günlük kalsiyum ihtiyacının %250-300'ünü karşılar. Peynir, yoğurt ve diğer sebzelerden gelen ek kalsiyumlarla her gün bu şekilde beslenen bir insanın böbreklerinde kalsiyum taşları oluşmaya başlar ki bunun örneklerini bu forumda da gördük.

O yüzden süte fazla güvenmeyin.

Protein kaynağınız tavuk, yumurta, peynir olsun, işinizi garantiye alın.

Son düzenleme: 27 Ocak 2011
  12. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar antrenmandan önce komplex karb ve 25-30 gr protein,antrenman biter bitmez basit karbonhidratlı bir meyve suyu ve whey protein alıyorum.Yaklaşık 1.5 saat sonra evde ise tekrar komplex karbonhidrat ve 35-40 gr kadar proteinli bir öğün yapıyorum.Antrenmandan sonra eve gelince protein ihtiyacı için omlet iyi fikir olabilir.Ama yanına komplex karbonhidrat eklemekte de fayda var.

13. 14oguz14

14oguz14 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    sütle ilgili dediklerinizi okudum mantıklı geldi kaslar ilk yarım saatte gelişmiyor sonuçta ordaki kas ağrıyıp kasıldıgı sürece gelişme sürecinde demektir bu süre içinde yeterli proteini almak gerekir

14. felixmaurice

felixmaurice Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SPORCU
    bilmiyorum ama omlet denildiğinde hep sabah geliyor aklıma.eğer tatda sıkıntı yoksa denenmeli. teşekkürler

15. 14oguz14

14oguz14 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    valla ben proteinine bakıyorum tadı kötü olsada yerim ben onu :D

16. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Güzele benziyor , en yakın zamanda deniyim...

17. uA24

uA24 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    antrenmandan sonra 1 saat süre içersinde protein ve karbonhidrat alınması gerekir aslında çalıştığım spor salonundaki hocam pirinç lapası yarım saat sonrada 3 veya 4 yumurta beyazı demişti ayrıca whey protein alındığındada ortauya muhteşem bir enerji çıkıyor bunu idmandan önce yapsak aslında daha iyi gibime geliyor ...

Sayfayı Paylaş