Antreman sonrası Geceye denk geliyor

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Kowardy tarafından 21 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Kowardy

Kowardy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Herkese merhaba ;

Benim okulum ve yoğun gideen dershanem nedeniyle antremanımı yatmadan 2,5 saat önce yapıyorum.Yani antreman 1 saat sürüyor ve ben duşa girmeden hemen proteinimi alıyorum yalnız şu an bulktayım ve antreman sonrası karbonhidratın öneminide biliyorum. Peki ya yatmadan 1,5 saat önce alınan karbonhidrat yağ yaparmı ?

2. NdmSrdr

NdmSrdr Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ayakkabı
    Yer:
    İstanbul
    Gündüz çok karbonhidrat alıyorsan, üstüne de yatmadan önce bir daha alırsan yapar.

Kowardy bunu beğendi.
  3. Kowardy

Kowardy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Gündüz kahvaltıda 3 orta dilim tam buğday ekmeği bide 1 tatlı kaşığı nesquıkli süt bundan başka karbonhidrat almıyorum. Birde lor peynirinden geliyor karbonhidrat. Aradada müsliden. Daha çok öğle ve akşam yemeklerinde kepekli makarna prinç falan yiyerek alıyorum karbonhidratı. Birde ara öğünlerde meyveden geliyor. Ama hesapladım yinede kütle başına 4 gram değil en fazla 2,5-3 gram karbonhidrat alabiliyorum ,

4. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Sabah saatlerinde yeterli karbonhidrat alıyorsan antremandan sonra illa karbonhidrata gerek yok sadece protein öğünü de tüketebilirsin.

Yada sabah saatlerinde aldığın karbonhidratın birazını antreman sonrasına saklayabilirsin. Antremandan sonra alırsın problem olmaz.

Yada sabah aynı beslendiğin gibi beslenmeye devam edersin, antremandan sonra az miktarda karbonhidrat alarak glikojen depolarını yenilemeye yardımcı olursun. antreman sırasında zaten antremanların güzel geçiyorsa glikojen depolarının çoğu tükenmiş olur. ihtiyacından fazla almadıktan sonra yağ olarak depolanma olasılığı yoktur. sadece yerine koymuş olursun.

Kowardy bunu beğendi.
  5. berkhan872

berkhan872 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Merhaba Eğer İhtiyacın Olandan Fazlası Karbonhidratı Almazsan Vücut Yağ Dönüştürmez Sadece İhtiyacın Olan Karbonhidratı Almanı Ve Yanında Vücut Ağırlığına Göre Protein Alımı Yapmanı Öneririm

Kowardy bunu beğendi.
  6. Kowardy

Kowardy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Antreman sonrası beslenmem şöyle ;

2 Duble yumurta (15 gram protein içeriyo) 1 ölçek Protein shake (29 gram protein 1 gram şeker) 1 kasa ballı (2 çay kaşığı) Muzlu(Çeyrek) yoğurt 1 tatlı kaşığı şekerli fıstık ezmesi.

Sizce nasıl?

7. NdmSrdr

NdmSrdr Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ayakkabı
    Yer:
    İstanbul
    İdmandan sonra vakit kaybetmeden shake ini iç kısa bir sonra sadece bir meyve ye karbonhidrat olarak yeterli. İdman sonrası öğün olarak bol yeşillikli salatayla birlikte et tercih et. Yumurtayı sabah ye. Ben böyle yapıyorum.

Sayfayı Paylaş