Antreman sonrası bitmeyen yorgunluk!!??

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Evrim tarafından 4 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Evrim

Evrim Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    insan kaynakları uzmanı
    Merhaba,

163 boy, 64 kıloyum, 34 yasındayım,bayanım.. 1 aydır fıtness yapmaktayım.

Benim sorunum, antremandan sonra bıtmeyen yorgunluk ve halsızlık. Haftada 5 gun, maksımum 2 saat fıtness ve kardıo yapmaktayım.

Antremanlarımı aksam yapıyorum.. eve geldıgım zaman kendımı cok yorgun ve bıtkın hıssedıyorum, ertesı gune kadar devam edıyor bu yorgunlugum. Bana onerebılecegınız bır durum var mı?

Antremandan bır saat once proteın agırlıklı yemegımı yemıs oluyorum.. o gun antremana gıdeceksem oglen karbonhıdrat yıyorum yemegımın yanında. Antremandan 15 dk once bır bardak fıltre kahve ıcıp (sekersız ve sutsuz) bır bebe aspırını alıyorum. Daha cok basında oldugum ıcın l-carnıten almak ıstemedım. Bu sekıl bır yol ızlıyorum.

Ne yapmamı onerırsınız? Şimdiden tesekkur ederım.

2. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    "Haftada 5 gun, maksımum 2 saat fıtness ve kardıo yapmaktayım."

yanlış yapıyorsunuz gün aşırı olarak çalışırsanız kaslarınız dinlenir.bu sporda çok çalışmak değil istikrarlı düzenli çalışmak önemlidir.pazartesi çarşamba cuma günleri fitness antrenmanı salı perşembe kardiyo yapabilirsiniz.yada salı perşembe günleri full dinlenin.antrenman günleri sabah kardiyo akşam antrenman yapın tabi iyi beslenmelisiniz.uyku düzeninize dikkat edin vücudunuza göre doğru beslenin sağlıklı beslenin sabırlı olun zamanla forma girersiniz.

Evrim bunu beğendi.
  3. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Haftada 5 gün 2 saat çalışma yoğun bir tempo ... Bunu haftada 4 gün 1 maks. 1,15 saate indirmeniz daha uygun olur...
    Cardioyu HIIT olarak yapabilirsiniz , arama çubuğuna HIIT yazıp bulabilirsiniz...

Nescafe için 15 dk yerine 30-40 dk öncesinde kullanım daha uygun sindirim açısından....

Yorğunluğunuzun sebebi karbo miktarını bir anda azaltmanızda kaynaklanıyor olabilir.. Bir süre sabah ve ant. öncesi alım yapın karbo yu , eğer yorgunluk olmaz ise ant öncesini azaltın , bir süre sonra da tamamen kesin ant öncesinde aldığınızı...
    L-carnitine şu an için gerek yok....

Evrim bunu beğendi.
  4. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Merhaba ,

Antrenmanlarınızı akşam yapmak sizi bitirir vücut dinlemeye geçtiğinde siz antrenman yapıyorsunuz bu vücudunuzu bitirir.

Evrim bunu beğendi.
  5. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    çalışan kaslar 24 saat dinlenmek zorunda...
    siz aşırı yoruyorsunuz,
    yani sorduğunuz sorunun içerisinde cevabı zaten mevcut, 2 gün gidin 1 gün dinlenin, bu şekilde çalışın tavsiyem...
    aksi taktirde gerilemeye bile başlayabilirsiniz

Evrim bunu beğendi.
  6. Evrim

Evrim Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    insan kaynakları uzmanı
    Tesekkur ederım herkese..

Ben aksam gıtmeye mecburum.. cunku anneyım.. oğlumu eşime emanet etmem gerekıyor.. o yuzden aksam saatlerı gıdıyorum malesef. Yag yakmaya ıhtıyacım var.. bu arada vucudumu da kas yaparak toparlamaya calısıyorum.. 30 dk kardıo.. kalan zamanda da aletlerde calısıyorum.. calısma programı dısına cıkmıyorum.. Hocam, 10 dk kardıo yap.. gerı kalan zamanında aletlerde calıs dıyor ama forumlardan da okudugum kadarı ıle kılo kaybını sadece kardıo ıle yapabılırım. O yuzden kardıo suremı uzun tutuyorum.

Yemek seklım oldukca duzenlı.. proteın agırlıklı beslenıyorum,basıt sekerı hıc bır sekılde kullanmıyorum. Fıtness yapmaktan oldukca keyıf alıyorum.. acıkcası hıc zorlanmıyorum yaparken ama eve geldıgımde kolumu kaldıracak halım olmuyor gıbı.. Bundan sonra 1.5 saat ıle sınırlarım calısmamı.. pazartesı-salı calısıyorum,carsanba dınlenıyorum,persembe gıdıyorum,cuma dınlenıyorum.. ctesı -pazar tekrar gıdıyorum.. ctesı pazar oglen saatlerınde gıdıyorum.. pazar gunlerı sadece kardıo yapıyorum.

7. Turquase

Turquase Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba;

Arkadaşların da dediği gibi yoğun bir programınız var ve vücudunuz henüz hazır değil. En azından şimdi hazır değil. Bu vücut yorgunluklarınız arttıkça mental olarakta isteksizlik ve yorgunluk başlayacaktır. Kısa bir düzenleme ile hafiften ağıra doğru devam eder ve arzu ettiğiniz sistemi yakalayabilirsiniz.

Kas yapmak kelimesini kullanmışsınız ama bunu ne anlamda kullandığınızı bilemediğim için anladığım kadarına cevap vereceğim. Kas yapmak sizin adınıza ilk baslarda vücudu sıkılaştırmak demek, ancak bu temponuzu bıraktığınız anda kaslarınız oldukça hızlı yıkılıp yağ dokusuna dönüşmeye hazır olacaktır. Kas yapmayı cardio diye devam edelim.

Basit şekeri çıkartmış olmanız ve buna alışmanız kalıcı olduğu sürece her zaman yararını görürsünüz.

Başarılar..

8. Evrim

Evrim Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    insan kaynakları uzmanı
    Turquase,

Kas yapmayı,sıkılasmak manasında kullandım.. bır sene sonra kas yapmak,kas yapmak olur herhalde :) acıkcası acelem yok,olsa da olmayacagının farkındayım. Ben fıtness olayını cok sevdım.. kolay kolay bırakabılecegımı sanmıyorum cunku kendımı cok ıyı hıssedıyorum. Dediğiniz gibi sanırım kendımı bastan cok zorladım.. antremanları bıraz daha az tutacagım.. en azından guc kazanana dek.. tesekkur ederım ilginize.

Turquase ve vücutcuu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş