Antreman Sistemim

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mert3460 tarafından 8 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mert3460

mert3460 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle hedefim hacim,yaşım 19 boy : 1.85 Kilo : 73

1. gün kol ( biceps-triceps ) Süper Set
    2.gün OFF
    3.gün ( Omuz-Bacak ) Piramit set
    4.gün OFF
    5.gün ( Göğüs-Kanat ) Piramit set
    6.gün OFF
    7.gün OFF

Yanlışım varsa lütfen söyleyin yorumlarınız benim için değerli çünkü ona göre düzenleme yapacağım ... SELAMETLE

2. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Ne kadar süredir spor yaptığını söylemessen kimse yardımcı olamaz sana :)

3. mert3460

mert3460 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    1 yıl oldu tam olarak bekliyorum yorumları

4. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    3 gün çok az gelişim elde edemezsin kızlar yapar haftada 3 gün antreman :D
    Kanat diye bişey yoktur o bölgenin adı sırt...
    Göğüs sırt olur ama ağır gelir böyle bi konu daha vardı o arkadaşada söyledim aynısını.
    Göğüs biceps
    Sırt
    Off
    Bacak
    Omuz triceps
    off
    Böyle çalışıcaksın omuz tricepsten sonra 1 gün dinlenme 2 gün değil haftada 5 gün antreman yani

5. mert3460

mert3460 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Doğru söylüyosun ama sınava hazırlanıyorum ve ayırabildiğim zaman bu , en fazla 4 güne çıkarabilirim haftada ayrıca biceps triceps beraber çalışmak istiyorum tek gün kombine ederek

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:26 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:13 ----------

7.güne sırt ekliyorum 5.gün tek göğüs çalışıcam

yorumları bekliyorum

6. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    1 gün ant 1 gün off yapmaktaki amacın ne ? Ben sana doğru olanı söylüyorum :)

7. mert3460

mert3460 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    anlatamadım heralde ben keyfimden bir gün çalışıp bir gün dinlenmiyorum mecburi olarak bu sisteme geçtim ve bu sistemi en verimli hale nasıl getiririm sorusunun cevabını almak için açtım bu konuyu

8. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Düzgün bir ayar çektikten sonra haftada 2 gün idman atsan da yeter illa 4-5 gün gideceksin diye bir kural yok hangisi sana uyuyorsa öyle yaparsın haftada 2-3 gün gidebilme imkanın varsa full vücut rutinlerini dene. Her bölgeye 1 compound hareket seçersin 4-5 setten 4-8 tekrar arası ağır çalışırsın tüm vücudu 1gün gider 2 gün off verirsin , çoğu parçalı programdan daha iyi verim alırsın bu şekilde.

Full vücut yapmak istemiyorsan senin yazdığın program da işini görür. Kapasitene, zevkine ve imkanına göre program çıkar sabit kurallara takılı kalma göğüsle omuz eşleşmiş, sırtla bacak eşleşmiş, kas gruplarını haftada 1 kere çalışmışsın 2 kere çalışmışsın vs bunlar yanlış şeyler değil sadece farklı metodlar.

Son düzenleme: 9 Mayıs 2013
  9. mert3460

mert3460 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle teşekkür ederim,dediğim gibi 1 er gün dinlenerek çalışıyorum 1 yıl oldu başlayalı ve piramit set uyguladım şimdiye kadar ama kolda istediğim ölçüyü alamadım ve kolda artık süper set uygulamayı düşündüm bugün başladım sizce hacim alabilirmiyim bu şekilde ?

10. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Rin hakli. Son cumlesindeki son iki kelime ozet niteliginde. Bunlar farkli metodlar.

Splitli rutinler vs. fullbody/3 day wo. Bunlar tartisilabilir. Fakat soylenmesi gereken su ki;

thebky'in yaptigi yorum fazlasiyla sacma ve bilgisizce yapilmis bir yorum. Yurtdisinda natural sporcular arasinda splitli rutinlerden cok push pull legs/lower-upper gibi rutinler yaygindir. Starting strenght gibi bu sporun anatomisini bilen adamlar tarafindan yazilan programlar da yine uc gun antrenman icerir. Hem de tahmin edemeyecegin kadar az hareketle. Gorsen bu programla nasil gelisebilebilir diye dusunebilirsin ancak bizim forumda salona girer girmez curl'e kosan adamlarin fazlaligi yuzunden goremedigimiz +120 bench, +150 squat, +200 deadlift hep bu adamlar tarafindan kaldiriliyor.

Bilmeden sallamak yerine biraz arastirma, biraz okuma.

11. mert3460

mert3460 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    katılıyorum sana khephnes, o yazdıklarımı anlayamadı heralde neyse sorun değil

12. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    khephnes emin ol senden çok araştırıp okumuşumdur :) Adam basit bi soru sormuş bende basit cevap verdim ayrıntıya girmeden. Tanımadığın birine bilgisiz demek sencede saçma ve önyargılı bi yaklaşım değil mi :) Kelimeleri düzgün seçelim..

13. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Beni onyargili olarak suclayan bir insanin, emin ol senden cok arastirip okumusumdur diyerek soze baslamasini ne kadar ironik degil mi? :)

Soylediklerin biraz tutarli olsun, hangi dunyanin mantik yasalarina gore konusuyorsun? Adama 3 gunle gelisim elde edemezsin demissin sonra da senden daha cok bilgiliyim nagralari atiyorsun. Bu mu bilgili/okumus halin?

Son düzenleme: 10 Mayıs 2013
  14. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Evet haftada 3 gün sporla verim alması çok zor

15. mert3460

mert3460 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Her zaman sert idman çıkarıyorum ve 1er gün OFF yapıyorum , iyi beslenerek ve dinlenerek gelişim olmaz mı diyosun yani ?

16. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Gelişim olur tabiki ama istenilen düzeyde olmaz diyorum. Ben haftada 5 gün çalışıyorum ve hala tam anlamıyla yorgun hissetmiyorum kendimi. Ama senin beslenmeni spor geçmişini bilmiyorum tabi. Neyse sen kafana göre takıl

17. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Arastiriyor halin bu yani oyle mi?

Ahaha ne komik insanlarsiniz ya. Bu insani kaale alma konuyu acan arkadasim.

3 gun sinirin var ise 3 gun ile muthis bir bicimde verim alirsin. Hic suphen olmasin. Compound egzersizlere yuklen, agir gir, bol bol ye.

Bench press, squat ve/veya deadlift, military press, chins, dips, bb row; bu hareketlerin isiginda programini sekillendir. Istersen soyledigim gibi push pull legs rutinlerine goz at, uc gun calisacaksan ideal bir rutin olur. Ya da Rin'in onerdigi gibi fullbody sistemlere goz atabilirsin.

mert3460 bunu beğendi.
  18. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Neyse bişey demiyorum :)

19. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Yeteri kadar araştırma yapmış olsaydın böyle diyemezdin. Haftada 4-5 gün sende iyi sonuç vermiş olabilir ama bu diğer rutinlerden daha iyi olduğu anlamına gelmez.

Spor hayatımın en kolay en rahat dönemindeyim ve çok iyi sonuç alıyorum haftada 2-3 gün gidip her bölgeye tek hareket girerek o yüzden bu yönde tavsiye veriyorum.

Sen haksız değilsin, ben de kendim deneyip görmesem inanmazdım bu kadar basit programlarla daha iyi sonuçlar alınabileceğine ve yapmayın işe yaramaz derdim ki geçen yılki mesajlarımda böyle dediğim olmuştur.

20. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    ben hardcore çalışma taraftarıyım limitleri zorlamak istiyorum bu sebepten dolayı haftada 3 gün kabul edilebilir gelmiyo bana ne olursa olsun :) Profların çalışmalarıda bu yönde. Ama burda önemli nokta kişinin nasıl bi vücut istediği.

Sayfayı Paylaş