antreman sistemim

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve gordonfreeman tarafından 15 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. gordonfreeman

gordonfreeman Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    aklıma bir antreman sistemi geldi.biraz drop ste benziyor ama farklı.mesela her bölge için tek ahreket yapacağım.göğüs için bench press kol için barbell curl vs.
    mesela bench press e 50 kg ile başlayacağım ve yapabilidığim akdar tekrar yapacağım.sonra ağırlık 40 kg olcak ve max tekrar. ardından ağırlıklar 30 - 20- 10 diye düşecek.en sonundada boş barla çalışacağım.her set max yapabilidğim tekrar yapacağım.bu antreman sistemi hacim için işe yararmı ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:12 ----------

bu arada tekrar saymıcam.yapamadığım yerde seti bitiricem

2. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    ağırlığı düşürmek yerine aynı ağırlıkla çalışabilirsin ki bu da rob sistem olur..
    hacim için gerçekten yararlı ama bünye için yeterli beslenme olmazsa bi o kadar yorucu olur..
    rob sistem olarak ararsan daha detaylı bilgiye ulaşabilirsin..

3. gordonfreeman

gordonfreeman Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    rob benim önerdiğimden daha mantıklı geldi aslında.ama bir sorunum var.orda max 10 tekrar yapabildiğiniz tekrarı bulun diyor da ben bir türlü bunu ayarlayamıyorum.mesela piramit sistemide yapmak isityorum ama hangi tekrarda hangi ağırlıgı kullanacağımı bir türlü ayarlayamıyorum

4. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Yer:
    manisa
    ilk bir iki antrenman ağırlıkları dene sınırlarını gör ben dönem dönem roba yöneliyorum ilk bir iki antrenman da kiloları ayarlıyamıyorum bakıyorum 8. sete giriyorum hala 5 tekrar çıkıyor :)
    dediğim gibi 1-2 antrenman sınırlarını bul sonra devam et.
    piramitte de aynı mantık ama hata yapma olasılığın daha az mesela 3. seti çok rahat çıkardın son sete max girebilmen için ağırlığı arttır..

5. gordonfreeman

gordonfreeman Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    teşekkrüler :) konuyla alakasız olcak ama bir soru daha sormak istiyorum.ben vg ye başladığımdan beri (7 ay) üst göğüs için sadece pull over yapıyorum.bu yeter mi ? yoksa bu vakitten sonra ıncline bench prese falan geciyimmi ?

6. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Yer:
    manisa
    ben incline i tercih ederdim, pull over tutuşta açılarda yanlışlık olduğunda göğüs dışı yerlere vurabiliyor çoğunlukla göğüs altını halk diliyle çizebilmek içinde kullanılıyor hem zaten press hareketi daha yararlı olacaktır diye düşünüyorum tabi bu sadece şahsi fikrim..
    üst göğüs burada da tartışılmış : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/g-s-kaslar-st-t51562.html

Son düzenleme: 15 Ağustos 2012

Sayfayı Paylaş