Antreman Setimle ilgii sorularım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve AkrepHan tarafından 22 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar eğer konularıı okuyan varsa ramazan için set alıcağımı biliyorsunuzdur. O seti bugün aldım programımı dahi çıkarttım en kısa sürede antreman günlüğümde paylaşıcam ama sette içime hiç sinmeyen bazı noktalar var onların çözümlerini size sormak istiyorum.

Bench sehpası 300 ağırlıklar 200 toplamda 500 TL ödedim haliyle sağlam bişeyler istiyorum ama sanırım istediğim olmadı :S

1)Setim aşırı sallanıyor özellikle preacher curll aparatını kullanırken bu oluyor vidaları dün sabahtan akşama kadar uğraşıp dibine akdar sıktım açılmasın diye açılma imkanı yok ama sallanması beni rahatsız etti şimdilik parkede kullanıyorum ama en yakın zamanda halılı bir yere alıcam geniş alan için squat,deathlift için geniş alan lazım o yüzden yeni bir odaya taşıyacağım aletlerimi.

2) Leg extension ve Leg curll için konulmuş aparat peracher curll aparatıyla çakışıyor yani şöyle Leg curll veya Leg extensiyon yaparken Leg curll için konulmuş aparat benim hareketi tam yapmamı önlüyor.

Ama şöyle bi şey düşündüm o aparat sürekli çıkartıp takılabilir çünkü girişini ona göre yapmışlar

Sizin fikriniz nedir?

3)Gereksiz ve saçma bir aparat var boşta kalmasın diye taktım çok zamanımızı yedi vidalarıda küçük ama ne işe yaradığını çözemedim yardımcı olacak varmı ? çıkartsam bir zararı olurmu? (resim gördüğünüz kanca gibi olan dikdörtgen kanca gibi

4)Bu aparatlarda dışarıda kaldı tek 2 delik boşta onlarada olmuyor.Halteri koyacağımız içiçe geçen demirler de delik yok,daha doğrusu dışarıdakinde var içerisindekinde(içiçe geçen demirlerde iç taraftaki demirde) yok e zorlayıncada içerideki demirin çevresinde iz çıkartıyor oraya delik açmayı unutmuş olabilirlermi :D yoksa oraya bi çözüm sunabilirmisiniz? anlam veremedim ne işe yaradığına karar veremedim. Ne ordaki deliğin nede fazlalık iki tane başlı contanın varlığına bi anlam veremedim.

5)Düz bench yaptığımda eğim için koyduğumuz alet dışarıda kalıyor doğru mu ? yoksa sandalyeyi düz yatırıp o aletide hem halter koyma yerinin mesafesini korusun hemde kafamıza düşmesin diye önümüze mi takıcaz?

[​IMG] [​IMG]

Klavuz çok karışık hiçbir şey anlatmıyor sayıları bile birisi fazla birisi eksik vermiş vede önceden kullanmadığım için yabancıyım sorularıma yardım edecekolursa sevinirim forumda bu kadar kapsamlı bi konu yok hem bana hemde diğer bench alacak arkadaşlara yardımcı olmuş oluruz.

iyi forumlar

Son düzenleme: 22 Temmuz 2012
  2. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    bende yeni bench aldım,eskisinin ayar yeri olmadığı için üst göğüs eksik kalmıştı.
    seçerken evin içerisinde fazla yer kaplamasın diye katlanır olsun istedim ve bunu aldım;
    http://www.****************/liste/d...spx?productId=spordelta5500&categoryId=355454

sallantı fazlalığı bundada var ama bence önemli değil
    o bahsettiğin u gibi olan yeri sanırım güvenlik için ağırlığı kaçırırsan tutsun diye.
    ben bile bunu kurarken zorlandım,seninki daha teferruatlı,fazlalık veya eksik bişey olamaz bazı parçalar birbirine benziyor olabilir,tekrar kontrol et vidaların boyu bile önemli,hayırlı olsun.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:09 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:03 ----------

http://www.****************/liste/d...spx?productId=spordelta5500&categoryId=355454

3. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    sağol :) doğru diyosun zaten bir çok vida koruyucu arttı ama bi günümü daha veremem böyyle sorunlara yardımcı olacak arkadaşlar olursa bi kaç sorunu daha halledip raht rahat çalışmayı düşünyorum :)

Sayfayı Paylaş