Antreman Sırasında Kaslarda ki yanma yani krampı azaltmak için Tavsiye besinleriniz ?

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve ByChoseN tarafından 28 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
 1. ByChoseN
  Offline

  ByChoseN Üye

  Katılım:
  27 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  61
  Beğenileri:
  10
  Ödül Puanları:
  0
  Potasyum,kalsiyum ve magnezyum eksikliğinde antreman sırasında yanmalara neden olup çalışmalarınızı yarıda kestiren bu eksikliği gidermek için önerileriniz nelerdir?

  Maden Suyu ile Soda Arasındaki Fark Nedir?
  Maden suyu, içerdiği tüm mineraller ve karbondioksit gazı ile birlikte yeraltındaki çatlaklardan yol bularak yeryüzüne çıkar ve tamamen “doğaldır”. Soda ise, içilebilir özellikteki suya yapay mineraller ve karbondioksit gazı eklenerek elde edilen ve tamamen “yapay” olan bir içecektir. Yapay minerallerin vücuda katkıları sınırlıdır. Her ikisi de mideyi rahatlatma özelliğine sahiptir, ancak sodanın bundan başka hiçbir işlevi yoktur. Oysa maden suyu aynı zamanda doğal bir mineral deposudur. Dolayısıyla aradaki fark şu şekilde yorumlanabilir: Maden suyu bir ihtiyaç, soda ise bir tercihtir!


  Bu yüzden her zaman elimizin altında bulabilceğimiz krampları azaltacak şeylerden biri maden suyuyken hangi markada bu doğallığı bulabiliriz ve antremandan nekadar önce bu sıvı tüketilmeli sizcE?

  Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:21 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:19 ----------

  Ayrıca bir ek olarak

  Peki Maden Suları Hangi Mineralleri İçerir?
  Sağlık için gerekli biyokimyasal görevleri ile önem taşıyan, sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum, fosfor, kükürt ve klor başta olmak üzere demir, mangan, bakır, iyot, çinko, florür, krom, kadmiyum gibi mineralleri içeren maden suları daha çok tüketilirse çocukların boyları daha fazla uzayacak, dişleri ve kemik yapıları daha sağlam olacak, kadınların osteoporoz problemleri biraz olsun giderilecek, özellikle magnezyum eksikliğinin neden olduğu kardiyolojik birtakım rahatsızlıkların, genç yaşta ölümlerin önüne geçilebilecektir.
   

Sayfayı Paylaş