Antreman sıklığı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Özgürcebakış tarafından 15 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Özgürcebakış

Özgürcebakış Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar.

Her gün body yapılmaz deniyor ama diğer sporcuların hayatına bakıyorum (dünya kick boks şampiyonlarının ya da NBA yıldızlarının)

Çoğu bırakın her gün antreman yapmayı, günde 3 antreman yaptıklarını söylüyorlar.

Hatta İzmirden bir genç arkadaş, dünya 2.cisi oldu kick boksta. Her gün aralıksız 3 saat çalıştığını söylüyordu.

Bu her gün spor yapılmaz kuralı, bir tek body de mi var?

Çünkü, kim ne kadar çok antreman yapıyorsa, o kadar başarılı olmuş.

Son düzenleme: 15 Ağustos 2013
  2. sensiz03

sensiz03 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşim hergün aynı bölgeyi çalıştırmadıgın sürece sorun yok git pazartesi gögüs çalış ama salı çalışma dinlensin anlatabildimmi

3. Özgürcebakış

Özgürcebakış Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    onu biliyorum, kastettiğim örneğin Kobe Bryant, lebron james gibi yaşayan NBA efsanelerinin günde 3 antreman yapması (ki bizzat koçları bunu söylemiştir)
    ruslan karaev(ünlü kick boksçu) günde 4 saat antreman yaptığını söylemişler..

Bizzat yakından tanıdığım Türkiye ve Dünya kick boks şampiyonları, her gün birkaç saat antreman yaptıkalrını söylemişlerdi.
    Muhammed Ali ile ilgili belgeselde, onu anlatanlar, hergün spor salonuna gelir saatlerce çalışır demişlerdi.
    Bu örnekler çoğaltılabilir.

Her gün spor yapmak sanırım hacmi belli oranda etkilese de, güce ve kuvvete inanılmaz katkı sunuyor.
    Benim çıkardığım sonuç bu.

Ama sitedeki uzmanlara danışayım dedim.

4. mhmd0021

mhmd0021 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    v.g hacim alma sporudur hacim almak için kasın dinlenmeye ihtiyacı vardır. Diğerlerinde böyle bir durum söz konusu değil ki ve ayrıca kaç senedir bu sporu yapan profesyonel sporcular onlar yani elbette başladıkları gibi günde 3-4 saat çalışmamışlardır yani zamanla antrenmanı arttırmışlar benim bir arkadaş ta vardı kulüpte haftada 5 gün çalıştıklarını söylüyordu üstelik daha büyükler takımında olmamalarına rağmen ee profesyonellerin o kadar çalışması gayet normal, yüzücüler de her gün antrenman yapar mesela ama bir vücutçu her gün yüzer mi ? Hayır tabi ki fazla kardiyonun kas kaybına yol açabilmesi gibi bir durum var çünkü, yani spordan spora değişir.

5. Özgürcebakış

Özgürcebakış Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şu açıdan sıkıntı yaşıyorum,
    Hem dövüş sporu hem de vücut geliştirme ile uğraşıyorum.

Neyse, en azından body yaparken hacim yapamasam da, güçlenmiş olurum

6. mhmd0021

mhmd0021 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    hacim de alabilirsin antrenmanları düzenli götürürsen, eğer dövüş için antrenman yapıyorsan spor salonuna gittiğinde kardiyo yapma, aklıma en akılcı çözüm olarak bu geliyor, dövüş ve fitness antrenmanların aynı güne gelmesin ve ağırlık çalışırken tek bölge veya en fazla çift bölge çalışması yap ve antrenmanını kısa tut, beslenmene de dikkat edersen hacim alırsın merak etme thums:

7. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    bahsettiğin sporlar farklı dallar, hergün body yapmamazın sebebi kasların hacim kazanması için dinlenme ihtiyacını karşılaman gerektiği içindir. basketbolda ya da diğer sporlarda kasları geliştirme gibi bir hedef yok ,
    basketçi bir topu çeşitli atletik variasyonlar yaparak bir çemberden sokmaya çalışır, dövüşçü hızlı ,dayanıklı olmaya çalışır, her ikisi de başarılı olmak için gerekli hız ve gelistirmek zorundadır ve refleksleri geliştirmek ve kazanmak için sürekli antreman yaparlar. hepsinin temel amaçları ve antreman teknikleri farklı.

Sayfayı Paylaş