Antreman süresinin uzunluğu hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve morjeen tarafından 26 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. morjeen

morjeen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Herkese iyi forumlar,benim kafama takılan bir soru işareti var.
    Antreman süresinin uzunluğu ne kadar olmalıdır. Mesela hafta içi(pzt,çrş,cuma) 3 gün 1 er gün dinlenme aralıklarıyla body e gidiyorum. Ama nerden baksanız 2 - 3 saat sürüyo benim çalışmam.(5 farklı mekik 3 faklı kanat) hareketi derken zaman akıp gidiyo.

Asıl öğrenmek istediğim,bunun belli bir süresi varmıdır?
    :confused:
    Yani şu süreyi aşma dediğiniz bir süre. Ben 2-3 saat çalışsam kaslardan mı yerim? (Antreman sonrası suyla karışık bi doz protein tozu alıyorum bu arada)

2. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Öncelikle haftada 13 saati ve günde 2 saati geçmemeli derim. Şöyle bir program idealdir: Haftada altı gün çalışılıp bir gün dinlenmeye ayrılır. Dört günlük bir program oluşturulur. Beşinci gün oldu mu birinci günden devam edilir. Günde iki kas grubuna çalışılır. Her kas grubu için de dört hareket belirlenip bunların her biri için istasyonlu dört set halinde çalışılır. Zamanı olan için günde yapılacak iki kas grubu hareketini günün iki farklı zamanı çalıştırılır. Bir buçuk ay kadar sonra duruma bakılıp tekrar yeni bir antrenman programı şekillendirilik ama temel yine bu şekilde olur. Mide ve kardiyo ise günün sonunda yapılır. 45 dakika kardiyo, 30 dakika mide çalışması idealdir. Günde iki kas grubu çalıştırmak ise toplam 40 dakika sürer. Beş dakika da esneme desek günde iki saat spor yapmış olursunuz. E daha ne olsun? :)

3. morjeen

morjeen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    cok teşekkür ederim :) ama 2 saati aşmanın (2.5 - 3 saat kadar) ne gibi dezavantajları olur onu da öğrenebilirmiyim? çünkü okul sebebiyle zamanım kısıtlı :( günlere bölemiyorum. Bir de, neden mide en sonra bırakılır ?

Sayfayı Paylaş