antreman programi ve supplement

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sessizCiglik tarafından 13 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Herkere Merhaba,

Forumda yeniyim ama birkac gündür epey bir arastirdim ve sikca sorulan sorularinda yarisindan fazlasini okudum. o yüzden hani hemen konu aciyor gibi olmasin. Ben sadece kisisel bir tavsiye isticem yardimci olursaniz cok sevinirim.

yaklasik 1,5 senedir vucut gelistirme yapmaktayim 183 boyum ve 83kg agirligim var ve 1,5 senede gayet iyi sonuc elde ettigime inaniyorum. ama artik bir yerden sonra tikandim ve ilerlem yavasladi gibi geliyor bana. hic supplement kullanmadim.
    önyargidan dolayi ama forumunuzu okuyunca aslinda supplementlerin insan vucudu icin gerekli maddelerden ibaret oldugunun farkina vardim. o yuzden kullanmaya karar verdim.
    - ilk sorum siz hangi supplementleri önerirsiniz. ben almanyada yasiyorum ve özellikle almanyada bulabilcegim iyi ürünler nelerdir.
    -antreman programim su sekilde;
    haftada en az 3 gun antreaman yapiyorum. bir antremanda gögüs ve ön kol calisirken, diger günkü antremanda omuz,kanat,sirt, arka kol calisiyorum... daha önce Türkiyede gittigim spor salonundaki hoca bunu önermisti ve daha faydali olcagini söylemisti...omuz ve gögüs gelisiminden memnum ama kollardan pek degil..

gögüs: bench press, incline bench (hem üst hem alt gögüs)- aynilarini dumbell ile de yapiyorum...dumbellfly, pullover (3*10 hepsi)
    omuz+sirt+kanat: Wide-Grip Front Lat Pulldown, Wide-Grip Lat Pulldown,Seated (Cable) Row,T-Bar Rows, halter ile arka ve öne indirip kaldirma, adini bilmiyorum ama makina ile sirt ,omuz ve gögüs üstü (3*10 hepsi)
    ön kol:Barbell Curl,Dumbbell Curls,Preacher Curls(3*10 hepsi)
    arka kol: Lying Triceps Extensions(3*15),Triceps Pushdowns With V-Bar Attachment(3*15)

-bacak pek calismiyorum cunku bacaklarim cok güclü ve bir futbolcu bacagi gibi kasli.
    -en cok SIKINTi cektigim bölge karin, aslinda cok fazla karin calistigim söylenemez.. ama bodyshaper aleti almistim birkac ay önce, onu kullaniyorum.. bilmiyorum kullananiz var mi? düzenli kullaninca faydasi olur mu?
    - en önemli sorum su suppliment kullanmadan düzenli yumurta yesem.. ki ben sabah 1 , aksam 1 yumurta yiyorum.. bu supplimentin yerini tutar mi?

cevaplariniz icin simdiden tesekkürler...

Sayfayı Paylaş